Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

SORRY BOYS - koncert 2017/02/21 11:46 #170649

  • Kinoteatr Rialto
  • Kinoteatr Rialto Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Kinoteatr Rialto w Katowicach zaprasza na koncert zespołu Sorry Boys promujący najnowszą płytę zespołu „Roma”


25 lutego | sobota | 20.00

Bilety: tutaj

Roma jest trzecim studyjnym albumem Sorry Boys. Napisana w połowie po polsku i angielsku, emanuje charakterystycznym dla zespołu bogactwem muzycznych światów i kontekstów.

Na płycie pojawiają się zaskakujące inspiracje z różnych epok i szerokości geograficznych – od Chopina, poprzez Ewę Demarczyk, śpiew kurpiowski, aż po tradycję Gospel. Sorry Boys zaprosili do współpracy niezwykłych gości: pieśniarkę kurpiowską Apolonię Nowak, Atom String Quartet, chór Soul Connection Gospel Group, puzonistę i multiinstrumentalistę Tomasza Kasiukiewicza oraz Sebastiana Madejskiego, który zagrał na cymbałach.
Roma przywołuje Rzym – miejsce, do którego prowadzą wszystkie drogi. Metaforyczna Roma tropiona na ścieżkach płyty Sorry Boys stanowi upragnione miejsce pełne szczęścia, miłości, spełnienia odkrywane przez każdego w indywidualnym momencie. Tytułowa Roma nawiązuje nie tylko do wiecznego miasta, ale również do mitologii romantycznej, romansu jako gatunku literackiego i romskiego etosu, wędrownego stylu życia z muzyką, które jest tak bliskie artystom. Patronem Romy jest Apollo – bóg muzyki, poezji, miłości i światła – przewodnich tematów albumu – mówi autorka kompozycji i tekstów, Bela Komoszyńska.

Produkcją muzyczną zajął się Marek Dziedzic, który odpowiada także za poprzednie wydawnictwo zespołu – Vulcano. Mixy i mastering zrealizował Marcin Gajko.

ROMA TOUR to premierowe koncerty z materiałem z Romy, z którymi Sorry Boys odwiedzą ponad 20 miast w całej Polsce! To największa trasa koncertowa w historii zespołu. Dotychczasowe brzmienie zespołu zostanie wzbogacone na żywo o nowe, bardziej akustyczne instrumentarium. Obok piosenek z najnowszego albumu, znajdą się także najbardziej znane utwory z poprzednich płyt. Podczas trasy pojawiać się będą muzyczni goście, których usłyszeć można na płycie Roma. ROMA TOUR rozpocznie się 20 stycznia 2017 w Poznaniu i zakończy 19 marca w Toruniu.

Bilety: 45 zł (przedsprzedaż parter), 50 zł (przedsprzedaż balkon)
50 zł (parter w dniu koncertu), 55 zł (balkon w dniu koncertu)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Ghost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone