Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Błażej Król - koncert 2018/03/27 14:01 #178153

  • Kinoteatr Rialto
  • Kinoteatr Rialto Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Koncert BŁAŻEJA KRÓLA w Kinoteatrze Rialto

6 kwietnia | piątek | 20.00

Rezerwacja biletów: bit.ly/2GDU5dB

Błażej Król – wokal, gitara
Iwona Król – instrumenty klawiszowe, wokal
Thomas Fietz – perkusja, elektronika

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia.
Pierwszy album UL/KR (duetu z Maurycym Kiebzakiem Górskim) wzbudził entuzjazm i został okrzyknięty przez dziennikarzy muzycznych koncernu „Agora” – „Płytą Roku 2012”. Pozytywne recenzje ukazały się także w tygodnikach „Newsweek”, „Przekrój”, w pismach branżowych, zapewniając czołową pozycję w rankingach najważniejszych płyt wydanych w Polsce, w kategoriach muzyki alternatywnej, elektronicznej, czy indie rockowej.

Rok 2015 za albumy sygnowane Król przyniósł prestiżowe nagrody: Nagrodę artystyczną miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, oraz nominację do Paszportów Polityki.
W uzasadnieniu nominacji czytamy: Album Wij opisywaliśmy w POLITYCE jako pełen paradoksów: chłodny, a zarazem romantyczny, syntetyczny w brzmieniach, a zarazem naturalny w ekspresji… Jego znakiem rozpoznawczym stała się oszczędna forma bardzo krótkich piosenek, w których ważną rolę gra pojedyncze słowo, skojarzenie, przenośnia, każda fraza, dźwięk i pauza. („Polityka” 8.12.2015).

W 2016 roku Błażej Król został uhonorowany gorzowską Nagrodą im. Janusza Słowika a rok później również Nagrodą Kulturalną Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego – Motylem.
Król ze swoim zespołem wystąpił na wielu największych festiwalach i wydarzeniach muzycznych w Polsce, m.in. Open’er Festival, Off Festiwal, Męskie Granie, Tauron Nowa Muzyka, Springbreak i wielu innych.

Najnowszy, czwarty solowy album Błażeja Króla – muzyka i autora tekstów, związanego przed laty z zespołem UL/KR, obecnie także projektem Kobieta z Wydm, ukaże się 16 marca 2018, nakładem wydawnictwa ART2 Music.

Przewijanie na podglądzie, to 9 utworów składających się na półgodzinny wgląd w równie poetycki jak naturalny, emocjonalny acz przyziemny, wewnętrzny świat artysty.
Muzykę i słowa napisał Błażej Król. Nagrania powstawały w Gorzowie jesienią 2017 roku. Miksu nagrań dokonał Piotr EMADE Waglewski.

Pierwszym singlem zapowiadającym płytę Przewijanie na podglądzie jest utwór pt. Całą Ciszę/ POKÓJ NOCNY.

Na paterze układ stojący.

Bilety: 40 zł (balkon), 35 zł (parter - miejsca stojące)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Ghost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone