Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Koniec świata Bartyli! 2017/04/24 22:29 #171794

  • Robert Białas
  • Robert Białas Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Gdyby porównać to co dziś wydarzyło się na sesji Rady Miejskiej z naturalnymi ale gwałtownymi zjawiskami, to z całą pewnością można powiedzieć, że byliśmy światkami trzęsienia ziemi i to 10 stopni w skali Richtera. Więcej, dla Bartyli, Snochowskiego i radnych BiS ten dzień będzie kojarzył się z końcem świata.

Oto, po ponad 5 godzinach przeciągania obrad, prób straszenia konsekwencjami czy "błagania o litość", starzy i nowi radni opozycji przegłosowali stosunkiem 13:10 wniosek o wycofanie z WPF inwestycji - budowy kompleksu sportowego przy ul.Olimpijskiej.
Oznacza to, że nie będzie pieniędzy na budowę kompleksu sportowego, że przetarg na modernizację stadionu trzeba będzie unieważnić, a główna idea prezydenta Bartyli okazała się być wielką porażką.

Dla mnie szokująca była postawa radnych BiS-u. To nic, że prezydent Bartyla z tymi radnymi rządzi już 5 lat. To nic, że w tym czasie suma deficytu budżetowego wynosi 150 mln zł. To nic, że gdyby ONI mieli odrobinę umiejętności zarządczych i zdrowego rozsądku to by przynajmniej wybudowali nową halę dla hokeistów! A może nawet sam stadion byłby zmodernizowany!

To wszystko jakby nie było ważne. Dziś na sali liczyło się tylko to, że były radny BiS, który przeszedł do ław opozycji, wniósł wniosek o wycofanie inwestycji z WPF-u.
Pani Mientus raczyła nawet snuć przypuszczenia czy rozumie on co robi, skoro wcześniej przez dwa lata nie czytał uchwał nad którymi potem głosował. Ta sama radna nagle oczekiwała przedstawienia oceny konsekwencji takiej decyzji. Nie martwiło ją to, że kilka lata temu gdy sama głosowała za budową kompleksu czy powołaniem Bytomskiego Sportu, nie domagała się przedstawienia analiz i prowadzenia szczerej dyskusji.

Gdyby wtedy tak było, to by dziś mogła sama opowiedzieć o skutkach realizacji lub rezygnacji z inwestycji budowy kompleksu. A tak pozostało jej tylko przełykać gorzką ślinę oburzenia nad nową sytuacją.

Kilka lat temu argument był jeden i słuszny - stadion ma być! Bo to walka z narkotykami, bo to najlepsza reklama dla miasta, bo stadion w takim mieście, z klubem z takimi tradycjami zasługuje na nowoczesny kompleks. Od dziś to będzie zapewne ICH kompleks.

Okazało się, o czym pisałem wcześniej, że po trzech latach wysiłków, pan prezydent wraz ze swoją grupą ekspertów doprowadził to upadku najważniejszego dla siebie projektu!

Nie ma stadionu, nie ma kompleksu, nie ma hali dla hokeistów, nie ma pieniędzy w ogóle, a na sport w szczególności. Jak wir, niekompetencja i zaślepienie władzy i części radnych doprowadziło do upadku bytomskiego sportu.
Z całą pewnością można powiedzieć, że odpowiedzialność za to biorą ww panowie i radni!

Za niedługo dowiemy się ile pieniędzy wydały na sport i stowarzyszenia sportowe pozostałe spółki miejskie. Ile z tego poszło na dziwne transakcje (jak np, nauka jazdy na łyżwach).
Mam nadzieję, że również za niedługo dowiemy się, że pan Bartyla, Panek, Snochowski, Dederko to już historia, niechlubna, ale historia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Koniec świata Bartyli! 2017/04/25 14:12 #171813

Radna nie Wielgus tylko Miętus...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Koniec świata Bartyli! 2017/04/25 20:55 #171825

  • Robert Białas
  • Robert Białas Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Racja, mój błąd. Już go poprawiłem.
Dziękuję za czujność.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Koniec świata Bartyli! 2017/04/25 21:20 #171826

Pełna zgoda co do treści. Prezydent Bartyla płynie i to w siną dal... Razem ze swoimi ludźmi z tonącego okrętu.
A płynie tam dlatego, że z obłąkania i marzeń p.t "Zbudujmy stadion" otoczył się ludźmi o wątpliwej reputacji, stosując również wątpliwej reputacji decyzje co ma szanse chociaż w części wykazać kontrola NIK.

Bardziej przerażający wydaje się być fakt kto ma zostać następcą Bartyli? W polskiej mentalności bardzo często utrwala się nostalgia za powrotem do tego co było chociaż było źle to wydaje nam się lepiej niż teraz bo minęło. Z tego powodu wielu starszych ludzi tęskni za PRL.
Myślę, że nikt o zdrowych zmysłach nie chciałby powrotu do tamtych czasów... Jednak podobna mentalność objawia się w aktualnej polityce i nawet na szczeblu lokalnym wyczuwalna jest nostalgia za prezydentem Kojem, niektórzy tęsknią nawet za Wójcikiem.

Otóż podsumuję to w ten sposób. Każdy jeden prezydent Bytomia w ciągu ostatnich dekad w mniejszym bądź większym stopniu przyczynił się do obecnej sytuacji miasta. Nie jest to obrona Bartyli bo ten ma szansę zapisać się w historii Bytomia jako prawie najgorszy prezydent. Cóż. Brakuje w Bytomiu ludzi na poziomie p. Silberta (prezydent Jaworzna), nawet p.Chęcińskiego z Sosnowca. Nie jestem zupełnie bezkrytyczny wobec nich, ale prezydent Krupa z Katowic mimo swoich wielu błędów wypada nawet lepiej.

Ludzie niestety mają krótką pamięć. Nie pamiętają dziwnych decyzji Wójcika, rozmontowywania BPK już od jego czasów. O BPK mówi się teraz kiedy sytuacja w spółce sięgnęła wszelkiego możliwego apogeum. Nie pamiętają także, że ten sam dyrektor MZDiM p. Butrym przetrwał rządy Wójcika, Koja i Bartyli i być może będzie tam dożywotnio - dlaczego? Nie mam pojęcia - na pewno nie z powodu jego wybitnych kompetencji.

Czytając program mobilności miasta Bytomia, który również był omawiany miałem wrażenie, że coś takiego jak kolej miejska czy sieć dróg rowerowych w ogóle miasta nie interesuje. To straszny błąd, przez który nasze miasto jak i w niedalekiej przyszłości Gliwice będą się znacząco wyludniać. Piszę znacząco bo to trend ogólnopolski. Jednak niektóre miasta będą się tutaj wyróżniały na minus.

Pytanie więc brzmi. Kogo następnego wybrać po Bartyli? Bartyla wykopany z UM i kto dalej? Czy jest ktoś kto tym miastem pokieruje już nie na poziomie p.Silberta, ale przynajmniej na poziomie p. Chęcińskiego? Czy Bytom jest w ogóle ważnym, liczącym się miastem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Koniec świata Bartyli! 2017/04/25 22:32 #171828

  • Robert Białas
  • Robert Białas Avatar Autor
  • Gość
  • Gość

Pełna zgoda co do treści. Prezydent Bartyla płynie i to w siną dal... Razem ze swoimi ludźmi z tonącego okrętu. (...).
Bardziej przerażający wydaje się być fakt kto ma zostać następcą Bartyli?. (...)
Pytanie więc brzmi. Kogo następnego wybrać po Bartyli? Bartyla wykopany z UM i kto dalej? Czy jest ktoś kto tym miastem pokieruje już nie na poziomie p.Silberta, ale przynajmniej na poziomie p. Chęcińskiego? Czy Bytom jest w ogóle ważnym, liczącym się miastem?


I tu jest problem. Na dzień dzisiejszy, gdyby wybory miały odbyć się np. za 3 miesiące, to z powodu swojego sprytu, inteligencji i determinacji oraz przy ogromnej bierności mieszkańców uważam, że największe szanse na prezydenta miałby ... A.Panek. Tak. I choć dla mnie byłby to równie zły wybór, jak zły był wybór Bartyli, to przy dużych środkach na kampanię byłby w stanie przejść do drugiej tury wyborów.

Ale zauważyć również trzeba, że jeżeli audyty i prowadzone przez policję i prokuraturę postępowania wykażą nadużycia zarządu miasta i osób związanych z BPK, Polonią i stowarzyszeniami sportowymi, to szanse A.Panka szybko spadną do zera.

Zatem ważny jest czas. Kiedy ewentualne wybory miałyby się odbyć i co ważniejsze, kto będzie rządził do tego czasu w Bytomiu?

Jeżeli będzie powołany komisarz, to może on spełnić ważną, choć niechcianą dla potencjalnych kandydatów rolę - może, a właściwie musiałby wprowadzić ostre cięcia wydatków. Na wszystko!
Przez takie decyzje byłby spalony jako kandydat przy wyborach w XI 2018 r.
Taka sytuacja dla pozostałych kandydatów byłaby dobra, bo na tle ostrych cięć, rozważna polityka inwestycyjna, połączona z planowaniem i dobrym zarządzaniem, na pewno przyniosłaby widoczne efekty i zostałaby dobrze odebrana przez mieszkańców.

Pozostali kandydaci, jak M.Bieda, M.Wołosz czy M.Janas to osoby posiadające zalety ale każda z nich ma swoją "historię" niekoniecznie atrakcyjną z punktu widzenia marketingu politycznego.
Dla mnie ważne jest, że osoby te stają się bardziej wyraziste, rozpoznawalne (szczególnie M.Bieda i M.Wołosz). Tylko, że ich rozpoznawalność to jeszcze, używając języka marketingowego, nie marka.
Jestem przekonany, że gdybyśmy jutro zrobili na reprezentacyjnej próbie badanie rozpoznawalności tych osób, to wynik nie byłby dobry.
Stąd wniosek, że do wyborów nie powinni się oni przygotować w stylu "wódz i jego nieliczny zespół" gdyż jak mniemam nie posiadają tak dużej wolnej gotówki, która pozwalałby prowadzić szeroko zakrojoną kampanię, skutecznie kreującą nowy wizerunek.

Dziś, Bytom jest "wrzodem na tyłku aglomeracji". Jest tak wielkim wyzwaniem, że każdy kandydat na prezydenta powinien być wpierw przebadany na okoliczność czy ma świadomość tego czego chce się podjąć!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Koniec świata Bartyli! 2017/04/25 22:59 #171829

Z całym szacunkiem dla Pana Wołosza, ale miał się okazję wykazać(nie jako prezydent) i się już "wykazał". Odnoszę ogólnie takie wrażenie, że partie polityczne uczyniły sobie ze śląska dojną krowę do robienia własnych interesików. To co wyprawia PO z Urzędem Marszałkowskim przypomina właśnie rządy Bartyli z niedawnym poparciem PiS. Wystarczy spojrzeć na najnowszy przetarg Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów (alegoria do BPK).

W Bytomiu przydałby się ktoś niezależny, ktoś świeży, a nie układy partyjne, które już trącą myszką. Pytanie tylko skąd wziąć pieniądze na kampanie... Po partyjnych rządach (BIS to tak naprawdę ukryty PiS) każdy następny partyjny kandydat może tylko zaszkodzić miastu.

Na tle całej miernoty potencjalnych kandydatów na prezydenta Michał Bieda zdaje się wyróżniać na plus, co niestety świadczy o słabości kontrkandydatów. Osobiście jestem przeciwnikiem partii politycznych w samorządzie, ponieważ szkodzą miastom, województwom i ich mieszkańcom.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Koniec świata Bartyli! 2017/04/25 23:02 #171830

Robercie,

pojawia się tu jeden problem. Partia czy lokalny komitet.
Moim zdaniem - choć może się mylę - inaczej wygląda dobór radnych czy kandydata na prezydenta w znaczącej partii, a inaczej w organizacjach typu BIS.
Bytomianie po raz pierwszy od lat przekonali się o kreatywnych możliwościach lokalnych wodzów pozbawionych jakiejkolwiek kontroli. Tę gorzką lekcję będą pamiętać tak długo jak będą spłacać długi.
Sądzę, iż wyborcy zniesmaczeni "sukcesami" wolnych od partyjnego parasola fachowców, mogą się odwrócić w kierunku bardziej stabilnej organizacji jaka jest jakaś ogólnopolska znacząca partia.

PS.
Widzę, że Błażej wyprzedził mnie rzutem na taśmę w tym samym temacie ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Koniec świata Bartyli! 2017/04/25 23:43 #171835

To takie Polskie...dzielenie skóry na niedżwiedziu :lol:
Proszę kto następny do koryta? :lol:
Moim zdaniem prawdziwy i oddany swoim obowiązkom gospodarz Bytomia jeszcze się nie urodził...
Pozdrawiam ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Koniec świata Bartyli! 2017/04/26 11:01 #171845

Robert: Jaką "historię niekoniecznie atrakcyjną z punktu widzenia marketingu politycznego" ma Mariusz Janas? Chętnie bym się z nią zapoznał, bowiem, jak dotąd, takowej nie znam.

Sir Zorro: Moim zdaniem, po efektach rządów komitetów lokalnych twierdzę od dawna, że to właśnie partia polityczna/partie polityczne powinny rządzić samorządami. Oczywiście nie twierdzę, iż byłybo to remedium na wszystko, uważam jednak, że komitety partyjne maja więcej plusów niż lokalne.

Błażej: proponuję Ci, abyś przed zabieraniem głosu w tematach polityczno-samorządowych, najpierw dowiedział się czegoś o tym co chcesz komentować. PiS w Bytomiu nigdy nie miało żadnej koalicji z BISem. Nasze poparcie uzyskiwały jedynie dobre dla miasta pomysły prezydenta, te złe były odrzucane. Na 5 przedłożonych przez D. Bartyle budżetów, aż 3 nie uzyskały poparcia radnych PiS. podobnie jak nie uzyskały go pomysły prywatyzacji PEC czy BPK, podniesienia progu inicjatywy obywatelskiej i temu podobne. Wystarczy sięgnąć do internetu: katowice.naszemiasto.pl/artykul/bytom-pi...342,art,t,id,tm.html
Jeżeli to nazywasz "poparciem" - to proponuję sięgnąć do słownika i zapoznać się ze znaczeniem tego słowa.

Pisanie, że BiS to PiS jest zabawne z jeszcze jednego powodu. Członkowie BIS w ostatnich wyborach parlamentarnych startowali do sejmu i senatu z list Kukiz15, a w ostatnich wyborach do parlamentu europejskiego prezydent wsparł niejakiego Andrzeja Pilota - kandydata PSL. Do dzisiaj notabene trwa w koalicji z Wspólnym Bytomiem, którego lider, Kazimierz Bartkowiak, także wcześniej (bez powodzenia) startował do Sejmu z list PSL.

Jeżeli natomiast tak martwi Cię miałkość potencjalnych kandydatów, a jednocześnie przedstawiasz się jako zwolennik lokalnych komitetów, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś takowy utworzył i wystartował na jego czele jako kandydat na prezydenta.

Moim zdaniem, tylko partie polityczne, mające swoje struktury i programy mogą skutecznie rządzić miastem. Nie znam ani jednego miasta, w którym lokalny komitet zrobiłby cokolwiek więcej niż zrobiłby kandydat partyjny. Żadne miasto, pod rządami "lokalsów' nie stało się kwitnącym Eldorado. Mit o nadzwyczajnej skuteczności lokalnych komitetów powinien upaść już dawno. jest jeszcze jedna rzecz, o której warto, w kontekście Bytomia, pamiętać. To dwa lokalne komitety - radzionkowski i bytomski - chciały sprzedać w prywatne ręce PEC. Przeciwko takiemu pomysłowi wystąpiły natomiast partie - PiS i PO. I to one uratowały to przedsiębiorstwo przed "prywatyzacją".

Jeśli zaś chodzi o kandydata na prezydenta to ja widzę tylko jednego - Mariusza Janasa, którego program można streścić w dwóch słowach: Ekonomia i Bezpieczeństwo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Koniec świata Bartyli! 2017/04/26 11:41 #171848

@Szeregowy:
Nie zgadzam się z tym, że komitety lokalne są złe. Jest bardzo dobry prezydent Tychów Andrzej Dziuba, który nie jest partyjniakiem, także dość dobry prezydent Rybnika Adam Fudali partyjniakiem nie był.
Obecny prezydent Jaworzna Paweł Silbert, który jest wzorem jeśli chodzi o dobrą komunikację w mieście czyli podwaliny do dobrej jakości życia również nie jest partyjniakiem.
Proszę więc nie mówić, że tylko partia jest w stanie dać dobrego prezydenta. Podam Ci natomiast przykłady miast gdzie rządzą partyjniacy: Chorzów, Świętochłowice, Mysłowice. Paradoksalnie Jaworzno tylko zyskuje na opuszczeniu GZM.
Popieraliście również tematykę stadionu jako tematykę chłonną dla kibiców, więc nie opowiadajcie głupot, że byliście totalnie anty. Prawda jest taka, że partyjne układy nie były i nie są zbawieniem dla miasta. Jedyne przykłady dobrych samorządowców to ludzie bezpartyjni. Z partyjniaków nie widzę nikogo, kto dobrze zarządzałby miastem.

Niektóre komitety lokalne działają jak partie polityczne, niektóre jak stowarzyszenia. Te działające jak partie są z założenia złe, ponieważ wstępujesz w szeregi - musisz dostać "stołek". A najwięksi dyletanci lądują przez to na najważniejszych stanowiskach. Jeżeli Pan Janas przedstawi jakiś sensowny program dla miasta i będzie miał pomysł na jego realizację to nic mu nie stoi również na przeszkodzie, żeby założyć własny komitet i wdrażać własne pomysły.

Partia - ciemne interesy partyjne, bez poszanowania dla ogółu, rozdzielanie stanowisk wedle pozycji w partii. To się dotyczy wszystkich i PiSu i PO, SLD i innych... Także komitetów wyborczych działających jak partia. Stowarzyszenia zrzeszają ekspertów w danych dziedzinach o różnych poglądach politycznych, ale wspólnej wizji dla miasta. I to jest myślę klucz do rozwiązania problemów.
PS. Nie miałbym z tym żadnego problemu, że p. Janas był w PiS pod warunkiem, że wraz z prezydenturą obsadzanie stanowisk odbywałoby się wedle kompetencji co od wielu lat patrząc na politykę krajową mam co do tego poważne wątpliwości...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Koniec świata Bartyli! 2017/04/26 12:27 #171849

No i ja się pytam człowieku dumny ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz?masz ty wogóle rozum i godność człowieka?Ja nie wiem ale żałosny typek z ciebie, chyba nie pomyślałes nawet co robisz i kogo obrażasz, możesz sobie obrażac tych co na to zasłużyli sobie ale nie naszego Damiana polaka naszego rodaka wielką osobę ,i tak wyjątkowa i ważną bo to nie jest ktoś tam taki sobie że możesz go sobie wyśmiać bo tak ci się podoba nie wiem w jakiej ty się wychowałes rodzinie ale chyba ty nie wiem nie rozumiesz co to jest Polonia .Jeśli myslisz że jestes wspaniały to jestes zwykłym czubkiem którego ktoś nie odizolował jeszcze od społeczeństwa ,nie wiem co w tym jest takie śmieszne ale czepcie się stalina albo hitlera albo innych zwyrodnialców a nie czepiacie się takiej świętej osoby jak prezydent Damian Bartyla .Jak można wogóle publicznie zamieszczac takie zdięcia na forach internetowych?ja się pytam kto powinien za to odpowiedziec bo chyba widac że do koscioła nie chodzi jak jestes nie wiem ateistą albo wierzysz w jakies sekty czy wogóle jestes może ty sługą szatana a nie będziesz z Prezydenta robił takiego ,to ty chyba jestes jakis nie wiem co sie jarasz pomiotami szatana .Wez pomyśl sobie ile prezydent zrobił ,on był kimś a ty kim jestes żeby z niego sobie robić kpiny co? kto dał ci prawo obrażac wogóle Prezydneta naszego ?pomyślałes wogóle nad tym że to nie jest osoba taka sobie że ją wyśmieje i mnie będa wszyscy chwalic? wez dziecko naprawdę jestes jakis psycholek bo w przeciwieństwie do ciebie to Prezydent jest autorytetem dla mnie a ty to nie wiem czyim możesz być autorytetem chyba takich samych jakiś głupków jak ty którzy nie wiedza co to Polonia Bytom i piłka nozna ,widac że się nie modlisz i nie chodzisz na mecze na stadnion ,widac nie szanujesz klubu to nie wiem jak chcesz to sobie wez swoje zdięcie wstaw ciekawe czy byś sie odważył .naprawdę wezta się dzieci zastanówcie co wy roicie bo nie macie widac pojęcia o tym kim był PrezydentDamian Bartyla jak nie jestescie w pełni rozwinięte umysłowo to się nie zabierajcie za taką osobę jak nasz Predydent bo to świadczy o tym że nie macie chyba w domu herbu ani jednego szalu klubowego nie chodzi tutaj o stadion mnie ale wogóle ogólnie o zasady wiary żeby mieć jakąs godnosc bo Prezydent nikogo nie obrażał a ty za co go obrażasz co? no powiedz za co obrażasz taką osobę jak Prezydent ?brak mnie słów ale jakbyś miał pojęcie chociaz i sięgnął po pismo święte i poczytał sobie to może byś się odmienił .nie wiem idz do kościoła bo widac już dawno szatan jest w tobie człowieku ,nie lubisz kościoła to chociaż siedz cicho i nie obrażaj innych ludzi .

xDDD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Koniec świata Bartyli! 2017/04/26 12:44 #171850

Chyba się nie rozumiemy. Ja piszę, iż nieprawdziwym jest założenie apriori, iż komitety partyjne są z gruntu złe, a te lokalne lepsze. Wszystko zależy od ludzi, a nie od tego czy innego szyldu. Komitety partyjne mają natomiast - moim zdaniem - tę przewagę nad lokalnymi, że te drugie znacznie szybciej przekształcają się w lokalna sitwę, na którą nie ma nawet gdzie i komu się poskarżyć. prosty przykład: prywatyzacja PEC. gdyby to piS wpadł na pomysł sprzedania w prywatne ręce tego przedsiębiorstwa, to wystarczyłoby jedno pismo do prezesa, aby pomysł taki został natychmiast zarzucony. w przypadku lokalnego komitetu, kto mógłby podjąć taka interwencję? lider, będący jednocześnie prezydentem? Podobnie nieprawdziwe jest założenie, iż w partii (i wyłącznie w niej) działa zasada 'wstępujesz - musisz dostać stołek". Musisz chyba żyć w jakimś innym świecie, skoro nie dostrzegasz, że dokładnie tak działają wszystkie samorządy, a te rządzone przez "lokalnych" w szczególności. No chyba, że cos mi umknęło i w miastach, o których piszesz, na każde stanowisko ogłaszany jest przejrzysty, transparentny konkurs wygrywany przez osoby niezwiązane w żaden sposób z lokalnym układem?

Od samego początku natomiast byliśmy przeciwko budowie stadionu na kredyt. W naszej wizji stadion można, a nawet trzeba, budować, ale pod warunkiem, że będzie to zrobione poprzez PPP. jeżeli będzie zewnętrzny inwestor, który zechce taki obiekt postawić to miasto pomoże mu jak tylko będzie mogło. Na kredyt, bądź tez z pieniędzy budżetowych (pomijając fakt, że ich nie ma) naszej zgody nie było, nie ma i nie będzie.

i nie jest oczywiście także i tak, że "jedyni dobrzy" to lokalni. Przyjrzyj się działalności Lucjusza Nadbereżnego, młodego prezydenta z PiS Stalowej Woli. Wygrał ostatnie wybory już w pierwszej turze, i z tego co wiem, jak na razie, swoje poparcie utrzymuje. Jest bowiem tak, że wszystko zależy od ludzi, a nie od szyldów, jakie reprezentują.

PS. prezydent Mysłowic Lasok jest związany z Mysłowickim Porozumieniem Samorządowym, natomiast Fudali, którego chwalisz był zawsze popierany przez PiS. O ile pamięć mnie nie zawodzi to w ostatnich wyborach otrzymał nawet oficjalne wsparcie partii w Rybniku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Koniec świata Bartyli! 2017/04/26 13:59 #171851

Szeregowy
pozwól, że przypomnę. Pisałem tak

Moim zdaniem - choć może się mylę - inaczej wygląda dobór radnych czy kandydata na prezydenta w znaczącej partii, a inaczej w organizacjach typu BIS

.
I tylko w tym kontekscie widzę plusy zorganizowanych partii. Pozbawieni kontroli - tak jak zauważyłeś - "znacznie szybciej przekształcają się w lokalna sitwę" .Tu się zgadzamy. Teoretycznie.

Jak było w Bytomiu od 2012 ?
Pozwól, że zacznę od tego jaką strukturę posiadał w 2012 r. PiS. Zapewne znasz liczbę lokalnych działaczy partii z prawdziwego zdarzenia. Mnie ten czas jakoś dziwnie kojarzy się z tym, że osoby popierane przez PiS to albo związkowcy, albo kibice. Oni też stanowili/stanowią siłę napędową BIS-u. Sądzę, że w lokalnych władzach PiS-u byli wówczas jacyś stratedzy, którzy mogli bez problemu przewidzieć że taki twór szybko przekształci się w lokalna sitwę.

Pamiętamy, że zamiast również krytykować poczynania BiS-u aktywniejszy byłeś w krytykowaniu opozycji. Choć zgodnie z logiką "wróg mojego wroga to sprzymierzeniec" i zdrowy rozsądek nakazywał wtedy poparcie dla przeciwników tychże działań. Zachowawczo PiS wstrzymał sie od głosu. Tego nie rozumiem.

Jeśli zaś chodzi o kandydata na prezydenta to ja widzę tylko jednego - Mariusza Janasa, którego program można streścić w dwóch słowach: Ekonomia i Bezpieczeństwo.


Ekonomia i Bezpieczeństwo. No nie.
Ekonomia - uleganie na szczeblu miejskim związkom zawodowym ?. Oddanie miasta pod wydobycie na zawał ?.
Przerabialiśmy to do 2012 kiedy Bytom się trząsł każdej nocy. A co dziś robią związkowcy dla Bytomia ?.
Pamiętamy też plany p. Janasa w kwestii założenia banku w Bytomiu. Akurat zbiegało się to w czasie afery w SKOK-u w Wołominie. Dość niefortunne nieprawdaż ?.
Bezpieczeństwo - jakiemu ugrupowaniu na rękę są zadymy związkowców i kiboli w miastach w celu zademonstrowaniu mieszkańcom kto tu rządzi ?. O jakie kary wnioskowali posłowie działacze PiS-u po ustawkach kiboli na trasach szybkiego ruchu ?
Tak wygląda wg Ciebie Ekonomia i Bezpieczeństwo ?.
Poza tym, pomniki, zmiany ulic, przetargi pod kościoły ...
Wybacz, ale PiS jest jest dla mnie ostatnią partią, która na szczeblu lokalnym się do tego nadaje.

Hasła te są dobre w przypadku polityki międzynarodowej - mam tu na myśli wyłącznie repolonizację przedsębiorstw i przeciwstawienie się przydziałom osób, które po zdominowaniu ludności lokalnej zadaniem będzie wprowadzenie szariatu.

Nigdy na szczeblu lokalnym.

Jednakże - trzeba zaznaczyć - nieodpowiedzialne było w innych miastach ze strony działaczy innych partii, wychodząc przed orkiestrę aby osłabić społeczność lokalną, chcieli wbrew interesom mieszkańców dokwaterować misjonarzy z bliskiego wschodu*).
Uważam to za zdradę. Tym ruchom i organizacjom też dziękujemy

Robert z jednym ze swoich wpisów użył zwrotu

A tymczasem „nasza elita”, „wybrańcy narodu” , w ciepłym Orzechu, słonecznym Świerklańcu czy zielonym Tworogu będą sobie siedzieć przy kominkach swoich domów i również "z łezką w oku" wspominać będą „stare dobre czasy” i naiwnych mieszkańców

.

Sądzę, że nie będzie tu kolizji z ustawą o ochronie danych osobowych, jeśli przy nazwiskach elity podamy nie nazwy miejscowości, ale odległość od centrum Bytomia do ich posiadłości.

*)
telewizjarepublika.pl/szokujace-dane-tyl...-uchodzcy,47553.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Koniec świata Bartyli! 2017/04/26 15:59 #171858

Sir Zorro, dobry tekst, tyle, że nie mający z PiSem w Bytomiu nic wspólnego. Sadząc po odwołaniach do związkowców i kibiców pomyliły Ci się komitety i piszesz o BISie. przetargi, uleganie fedrowaniu pod zawał, przetargi pod kościoły? To już całkowita abstrakcja.

PS. Platformę zawsze będę krytykował i miał o niej negatywne zdanie, co przecież nie oznacza, że takie pomysły jak referendum w sprawie prywatyzacji miejskich spółek nie zasługują na poparcie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Koniec świata Bartyli! 2017/04/26 16:11 #171859

  • Morfi
  • Morfi Avatar
  • Gość
  • Gość
Sir Zorro dzięki za przypomnienie, dlaczego nie PiS bo już chciałem jakieś miłe słowo napisać :)
Może Mariusz Janas ma prawie same plusy to jego koledzy typu Patoń, Pyrk itp. to totalne nieporozumienie.
Dlatego wiem, że kolejne wybory to będzie wybór znów miedzy dżumą a cholerą. Bardziej bym widział co by nie mówić Piotra Koja na tym stanowisku lub Henryka Bonka ;)
Oceniać można różnie i każdy pewnie ma swoją opinie.
W BiSe radni byli/są tzw z pierwszego rzędu jak i pożyteczno użyteczni dzięki którym BiS miał poparcie. I prawdopodobnie Ci drudzy teraz się obudzili, że swoją twarzą markowali upadek Bytomia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Robert Białas
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone