Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Oświadczenie ws. ŚTT 2013/01/12 18:27 #117688

Śląski Teatr Tańca przez ostatnie 20 lat był doskonałym narzędziem promocji Bytomia nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami. Organizowana Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego była imprezą rangi światowej, która corocznie przyciągała artystów z całego świata. Dzięki temu mieliśmy okazję pokazać Bytom nie tylko przez pryzmat przemysłu ciężkiego, ale również jako miasto ludzi kreatywnych, twórczych oraz aktywnie uczestniczących w życiu kulturalnym miasta. Chcielibyśmy wyraźnie zaznaczyć, co umyka władzy i mediom, że ŚTT to było jedno z niewielu miejsc w tym mieście, które aktywnie wspierało dzieci niepełnosprawne, poprzez organizację różnorodnych warsztatów terapeutycznych.

Mamy świadomość, że mogło dochodzić do wielu nieprawidłowości w administrowaniu teatrem. Natomiast należy podkreślić, że nie jest to powód do zamykania tak zasłużonej dla promocji miasta instytucji. Ponadto należy pamiętać o inwestycji w nową siedzibę ŚTT na Rozbarku.

Naszą intencją nie jest jedynie krytykowanie podejmowanych przez władze miasta decyzji, ale przedstawienie alternatywnego rozwiązania, które pozwoli na dalsze funkcjonowanie tak ważnej dla mieszkańców instytucji kultury, co pokazała spontanicznie zorganizowana przez nas akcja na Facebook'u: www.facebook.com/events/482436731803009/
Proponujemy zwrócenie się do Urzędu Marszałkowskiego z propozycją przejęcia finansowania Śląskiego Teatru Tańca, przy jednoczesnym uzyskaniu deklaracji, że siedzibą teatru będzie nadal Bytom.

Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej zwrócimy się do władz miasta o wstrzymanie się z podjęciem decyzji, co do dalszych losów ŚTT oraz zaproponujemy zorganizowanie przysłowiowego okrągłego stołu, w którym uczestniczyć będą wszystkie zainteresowane środowiska. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się wypracować rozwiązanie, które uratuje ikonę kulturalną Bytomia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Oświadczenie ws. ŚTT 2013/01/12 18:45 #117695

Panie Tomaszu, proszę nie nadużywać słowa "ikona". Pan poczyta, choćby w Wikipedii, co to słowo znaczy.

Oświadczenie ws. ŚTT 2013/01/12 19:25 #117698

ikona za słownikiem PWN bo z wikipedią róznie bywa:
1.
Gdy patrzę w twe oczy, zmęczone jak moje
To kocham to miasto, zmęczone jak ja

Oświadczenie ws. ŚTT 2013/01/12 21:15 #117707

T strona na fejsie to totalna porazka. Granie na emocjach i frustracjach, a co najśmieszniejsze prym widoa tam P. koj, który, jak słusznie wytknął mu J. Snochowski sam g... zrobił przez lata aby ów Teatr funkcjonował prawidłowo. inny "obrońca" Dawid Grabowski z RAŚ może zamiast filozofowania na F podjąłby jakies konkretne kroki w celu przejęcia finansowania przez Marszałka, tym bardziej, iz osoba odpowiedzialną za kulture w regionie jest jego polityczny przełożony "Dużo gadam mało robię" Gorzelik. Ja już dzisiaj wiem, jaka bedzie odpowiedź Marszałka na te propozycję. Otóż będzie ona dokładnie taka sama jak odpowiedź na propozycje kupna willi Bruninga: Nie, bo nie ma kasy.

Tomku, ta Wasza propozycja, gdyby została przyjeta byłaby rozwiązaniem najlepszym, niemniej jednak już dzisiaj możemy przyjąć, że będzie nierealna.

I dobrze by było także nie sprowadzac rozmowy do absurdu. ŚTT nie jest żadna ikoną, a śmiem twierdzić, iz jego likwidacji zwykły przeciętny mieszkaniec Bytomia (o Polsce czy świecie nie wspominając) nawet nie dostrzeże.

PS. Na Rozbarku nie buduje się siedziba dla ŚTT.

Oświadczenie ws. ŚTT 2013/01/12 21:31 #117709

T strona na fejsie to totalna porazka. Granie na emocjach i frustracjach,

Dokładnie jak referendum i sprawa Elektronika. Widać nauka nie idzie w las :)

Oświadczenie ws. ŚTT 2013/01/12 21:31 #117710

Maćku, jak myślisz, ilu bytomian choć raz w życiu było w Operze? Podejrzewam, że promil. Czy to oznacza, że należy ją zamknąć?

ŚTT dużo znaczy w środowisku. Dotąd robił świetny PR naszemu miastu. Dlaczego Bytom miałby się pozbywać marki, na której sporo korzysta?

Dokładnie jak referendum i sprawa Elektronika. Widać nauka nie idzie w las

Fantus, jestem fanem Twoich ripost. Jak zawsze strzał w dziesiątkę :D

Oświadczenie ws. ŚTT 2013/01/12 21:33 #117711

T strona na fejsie to totalna porazka. Granie na emocjach i frustracjach, a co najśmieszniejsze prym widoa tam P. koj, który, jak słusznie wytknął mu J. Snochowski sam g... zrobił przez lata aby ów Teatr funkcjonował prawidłowo. inny "obrońca" Dawid Grabowski z RAŚ może zamiast filozofowania na F podjąłby jakies konkretne kroki w celu przejęcia finansowania przez Marszałka, tym bardziej, iz osoba odpowiedzialną za kulture w regionie jest jego polityczny przełożony "Dużo gadam mało robię" Gorzelik. Ja już dzisiaj wiem, jaka bedzie odpowiedź Marszałka na te propozycję. Otóż będzie ona dokładnie taka sama jak odpowiedź na propozycje kupna willi Bruninga: Nie, bo nie ma kasy.

Tomku, ta Wasza propozycja, gdyby została przyjeta byłaby rozwiązaniem najlepszym, niemniej jednak już dzisiaj możemy przyjąć, że będzie nierealna.

I dobrze by było także nie sprowadzac rozmowy do absurdu. ŚTT nie jest żadna ikoną, a śmiem twierdzić, iz jego likwidacji zwykły przeciętny mieszkaniec Bytomia (o Polsce czy świecie nie wspominając) nawet nie dostrzeże.

PS. Na Rozbarku nie buduje się siedziba dla ŚTT.

Macku to ze pod akcje probuje podpiac sie Piotr Koj nam tez sie nie podoba. Niemniej jednak uznalismy ze usuwanie postow Koja nie jest w naszym stylu. Tez uwazam ze sam powinien bic sie w piers bo jego ludzie doprowadzili do tej sytuacji. Natomiast styl w jakim Prezydent Bartyla stara sie wcielac swoje decyzje jest co najmniej zaskakujacy. Uwazam ze akcja na fejsie to preludium do wywierania nacisku rowniez na wladzach regionu. Jezeli Prezydent zaakceptuje nasza propozycje to my ze swojej strony zrobimy wszystko zeby przekonac urzad marszalkowski do tej koncepcji.

Oświadczenie ws. ŚTT 2013/01/12 22:04 #117714

Ja uważam, że ŚTT nie powinien zostać w całości przejęty przez marszałka, bo to w dłuższej perspektywie czasu może doprowadzić do wyprowadzki teatru z Bytomia. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wspólne prowadzenie instytucji przez gminę i województwo, tak jak to jest w przypadku Kopalni Guido w Zabrzu. W ten sposób zostałyby zabezpieczone interesy miasta, jak i instytucji.

Oświadczenie ws. ŚTT 2013/01/12 22:27 #117719

ŚTT dużo znaczy w środowisku. Dotąd robił świetny PR naszemu miastu. Dlaczego Bytom miałby się pozbywać marki, na której sporo korzysta?

zgadza się. W środowisku. Wąskim, niszowym środowisku. Przyznam, iż jestem ciekawy owego świetnego PR dla naszego miasta. Jak przełożył sie na ogląd miasta, co miasto dzięki temu zyskało, ilu mieszkańców Polski, Europy, świata zmieniło swoje zdanie o Bytomiu, etc... Są jakies badania na ten temat? Chętnie bym się zapoznał z ich wynikami, lub z przesłankami na których oparte jest mityczne - moim zdaniem - oświetnym PR dla miasta. Powtórzę: Nie tylko przeciętny Polak ale nawet przeciętny obywatel nawet nie zorientuje się, iż cos takiego jak ŚTT zostało zlikwidowane.

Jeżeli zaś chodzi o Operę to ide o zakład, iz więcej bytomian czy mieszkańców śląska skorzystało z jej oferty niż z oferty ŚTT. I od razu przyznam, iz ja sam nie byłem na żadnym przedstawieniu ŚTT natomiast do Opery staram sie chodzić w miare regularnie. Ciekway jestmm natomiast ilu z zagorzałych fanów ŚTT było chociaz raz na jakimś przedstawieniu tudzież kiedy było tam po raz ostatni? Bo wydaje mi się - tak jak napisał na stronie ŻB Marcin Hałaś - iż najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy ŚTT znają ze zdjęcia w necie. Ja osobiście nie znam żadnych twardych danych przemawiających by za tworzeniem z ŚTT bytomskiej ikony. A chętnie bym się z takimi zapoznał.

Nie Fantus to nie tak jak przed referendum. Koj poleciał za konkretne swoje przewinienia i styl uprawianej władzy. ŚTT może zostać zlikwidowane z zupełnie innych przyczyn. Obrona ŚTT polegająca na założeniu strony na facezbuku (co wielokrotnie obśmiewałem) to erzac działania. Gdyby obrońcy Elektronika skupili sie na protestowaniu na F, dzisiaj miastem dalej rządziłaby PO.

Oświadczenie ws. ŚTT 2013/01/12 22:41 #117721

• Ratmk
  • Ratmk Avatar
  • Gość
  • Gość

zgadza się. W środowisku. Wąskim, niszowym środowisku. Przyznam, iż jestem ciekawy owego świetnego PR dla naszego miasta. Jak przełożył sie na ogląd miasta, co miasto dzięki temu zyskało, ilu mieszkańców Polski, Europy, świata zmieniło swoje zdanie o Bytomiu

Elity na całym świecie interesują się kulturą, tam był znany - taki kanał.

Oświadczenie ws. ŚTT 2013/01/12 23:58 #117731

zgadza się. W środowisku. Wąskim, niszowym środowisku.

Na jakiej podstawie twierdzisz, że to wąskie środowisko? Jak myślisz, gdyby technika tańca współczesnego była taka niszowa, to pokazywano by ją w telewizji w czasie największej oglądalności?

I od razu przyznam, iz ja sam nie byłem na żadnym przedstawieniu ŚTT natomiast do Opery staram sie chodzić w miare regularnie.

I dlatego uważasz, że ŚTT to teatr drugiej kategorii. Nie masz zielonego pojęcia na temat tańca współczesnego, a mimo to się wypowiadasz.

Ja natomiast chodziłem do szkoły baletowej, uczyłem się zarówno tańca klasycznego, ludowego i współczesnego oraz miałem sporo kontaktu z bytomską Operą i ŚTT. Znam się na tym, bywałem na wielu spektaklach i uważam, że w tym mieście powinno być miejsce dla miłośników twórczości klasycznej, jak i współczesnej.

Nie Fantus to nie tak jak przed referendum. Koj poleciał za konkretne swoje przewinienia i styl uprawianej władzy.

Bartyla robi teraz dokładnie to samo. Nawet retoryka jest identyczna. Wystarczy poczytać sobie posty radnego Snochowskiego na Facebooku: "Uchwała intencyjna nie jest jednoznaczna z likwidacją...". Deja vu?

Oświadczenie ws. ŚTT 2013/01/13 10:35 #117752

Wąskim, niszowym środowisku. Przyznam, iż jestem ciekawy owego świetnego PR dla naszego miasta. Jak przełożył sie na ogląd miasta, co miasto dzięki temu zyskało, ilu mieszkańców Polski, Europy, świata zmieniło swoje zdanie o Bytomiu, etc.

1500 uczestników każdego roku przez 18 lat z całego kraju, około 40 wykładowców/prowadzących warsztaty (światowej sławy tancerzy z USA, Japonii, Rosji...). Zespoły z całego świata - Korei, USA, Brazylii i innych...
Na występy chodziło około 1800 oglądających spektakle.

10 lat pracy młodzieżą z Bobrka - którzy sami dają świadectwo, że gdyby nie taniec pewnie by pili i kradli a tak pracują i żyją uczciwie, praca z osobami starszymi z domów opieki społecznej - no tak kogo oni interesują? niepełnosprawnymi - jak się nie ma dziecka z porażeniem mózgowym, to co może obchodzić Cię darmowa terapia przez ruch? chorymi - szkolenie terapeutów, projekty dla dzieci z domów dziecka, darmowa część warsztatów da dzieci z dzielnic bytomia za darmo! - warsztaty realizowane w MDKach, projekt "taneczny namiot" dla grup zorganizowanych z placówek oświatowych i kulturalnych - musiałeś zauważyć ten namiot na Rynku, organizowani Turniej Tańca Street Dance - trzykrotnie, zjechali się na niego młodzi ludzie z całego kraju, miałam okazję rozmawiać z jednym ze zwycięzców i powiedział, że cieszy się, że kultura break dance jest zauważana, że wiele znaczy dla nich i cieszy się i ma nadzieję, że to dopiero zalążek tej imprezy - niestety dwa lata temu teatr nagle stracił sponsora - agorę, niemal tuż przed impezą dlatego nie doczekała się ona kolejnej odsłony. A była to zalążek imprezy, któa mogłą się usamodzielnić i zdobyć ogromną popularność iorąc pod uwagę skalę sceny hh w Bytomiu.

W drugiej edycji wzięło udział 60 osób, a nie była reklamowana w dużych mediach, jeśli byłaby kontynuowana mogłaby bardzo dobrze się rozwinąć.

Warsztaty dla seniorów - zadzwoń do pań "piekarzanek", dowiesz się, że dobrze mieć co robić na emeryturze za grosze - bo dla starszych nadal jest za mało ofert, może lepiej rzeczywiście niech siedzą w domu i nic nie robią, w Bytomiu na niewiele rzeczy ich stać.
Stworzenie dwóch teatrów integracyjnych: "Kierunek" - dla starszych i młodszych, zawsze myślałam, że takie twory pozwalają na rozwój społeczny, akceptację innych, rozwój wrażliwości, ale jak widać mogę się mylić.

Tak swoją drogą tvp nakręciło nawet dokument o chłopcach z Bobrka, którzy tańczyli break dance, teraz będą kręcić tylko o tym, ze Bytom się wali a na skutek szkód górniczych zawaliło się środmieście :brawo2: To będzie hit!

To dzięki Stt elimiacje do You Can Dance odbywały się u nas! Gdyby nie wyszkolili tylu tancerzy nikt w Wawie nie wpadłby na to, że Btm to ośrodek tańca, średnia oglądalność tego programu na tvnie w pierwszej edycji: 2 959 699.

natomiast do Opery staram sie chodzić w miare regularnie

gratuluję, wspaniale, ale Opera nie robi tylu spraw na rzecz społeczeństwa co teatr, w swej formie ma być również prosta jak budowa cepa - prawda jest taka, że gdyby dziś wymyślono operę - miałaby za zadanie grać w tle do piwka. Część ludzi chodzi do Opery z czystego snobizmu, albo bo tak trzeba. O ile mnie pamieć nie myli Marek jest bywalcem Oper i o naszej nie ma rewelacyjnej opinii, że się na niego powołam.

Opera nie ma obecnie wielu osiągnięć. Jej siedziba jest za mała, a to o czym marzą jedynie zarówno władze jak i pracownicy to przenosiny - o co nie raz zwracano się do władz Katowic i to jest pewne, że gdy tylko nadarzy się okazja Opera stąd ucieknie, bo nie widzi tutaj dla siebie rozwoju. Katowice chętnie chapną ten kąsek.

Co więcej sam Pan Serafin sugeruje, że gdy Opera się stąd wyniesie miasto powinno przygarnąć jakiś nowatorski teatr - nie Operę. Mamy teatr, który jest światową marką, działa społecznie zamykać go w takiej sytuacji to krótkowzroczność. Pewnego dnia obudzimy się z ręką w nocniku i zamiast mieć wartość na skalę europejską, która będzie ściągać ludzi z całego świata, rozdamy Operę, Teatr a potem pewnie i PWST za darmo innym. I będzie już rześko i raźno, tak wspaniale lokalnie...
Bytomia nie stać na utratę Teatru, trzeba patrzeć przyszłościowo.

I teraz Macieju będę złośliwa, oto jak nasz Bytom Polonia reklamuje na swoim facebooku, gratuluję priorytetów i udanego PRu!
http://bytomski.pl/album_pic.php?pic_id=6827

zanim powiesz, że teatr nie jest znany na świecie użyj googla, to będzie żmudna praca - zobacz kto organizował warsztaty, a potem sprawdź kto to, a się zawstydzisz.
Swoją drogą Teatr pamiętał o tych, o których najczęściej się zapomina i przyciągał młodych ludzi - to zbrodnia i trzeba go za to zlikwidować.
Gdy patrzę w twe oczy, zmęczone jak moje
To kocham to miasto, zmęczone jak ja

Oświadczenie ws. ŚTT 2013/01/13 11:42 #117762

Podsumowując: Nie ma żadnych badań dotyczacych wpływu ŚTT czy KTW na postrzeganie wizerunku Bytomia w Polsce, Europie, świecie. Nadal więc nie wiadomo, na jakich, oprócz subiektywnych poglądów osób zainteresowanych tematem, sa wysnuwane wnioski o świetnym PR dla naszego miasta.

Na jakiej podstawie twierdzisz, że to wąskie środowisko?

Na podstawie empirycznie sprawdzalnej. Chociazby na porównaniu ile osób przyciąga Noc Świętojańska (nawet na tak antyklimatyczne miejsce jak pl. Sobieskiego) a ile KTW. Ta druga na miescie jest w stanie zapełnić namiot postawiony dla młodych tancerzy. Notabene i tak większość z tam obecnych to rodziny, uczestnicy i znajomi uczestników. Być może to wina słabej promocji wydarzenia, niemniej jednak fakt jest faktem. Zarówno taniec jak i sztuka współczesna skierowane sa do dość wąskiego kręgu odbiorców, potwierdzi Ci to każdy zainteresowany tematem. Prawda jest taka - w przypadku tej pierwszej - iż gdyby nie ciągłe skandale związane przewaznie z obrazoburczymi instalacjami, pies z kulawa nogą nie słyszałby o Nienzalskiej, Żmijewskim czy ( w mniejszym stopniu) Kozyrze. Taniec Wspólczesny nie będący nosnikiem kontrowersji czy skandali nawet na takie zainteresowanie szerokiej publiczności szans raczej nie ma. Siłą rzeczy jego odbiorcami sa więc ludzie "z branży", jak napisałeś; środowiska.
Twierdzę to co twierdzę także na podstawie braku jakichkolwiek badań, o jakich pisałem powyżej i wcześniej.

Nie masz zielonego pojęcia na temat tańca współczesnego, a mimo to się wypowiadasz.

Zielone pojecia mam. To, ze nie uczęszczam na przedstawienia ŚTT nie oznacza, iz temat sztuki i tańca współczesnego jest mi całkowicie obcy. To dość mocna nadinterpretacja i "argument" z rodzaju: aby wiedzieć, że ogień parzy nalezy najpierw wsadzić rękę do ogniska.

Bartyla robi teraz dokładnie to samo. Nawet retoryka jest identyczna. Wystarczy poczytać sobie posty radnego Snochowskiego na Facebooku: "Uchwała intencyjna nie jest jednoznaczna z likwidacją...". Deja vu?

Wydaje mi sie, iz Snochowski to nie jest drugie nazwisko Bartyli. Nie spotkałem się jak dotąd z wypowiedzia Damiana, w której powiedziałby to co powiedział radny Snochowski. Przy czym, żeby była jasność uwazam podobnie jak Ty. Takie stwierdzenie to wejście w buty Koja i powtarzanie jego argumentacji. Niepotrzebne.

Zawe. Nie do końca pojmuje czego ma dotyczyć Twój post. Oczywiście widzę, iz jest on obroną istnienia ŚTT, tyle tylko, że przytaczanie ogólnie znanych sformułowań nie wnosi niczego nowego do dyskusji. Pisanie o tym, że raz jeden kiedys tam tvp zrobiło reportaż o tancerzach z Bobrka i uznawanie tego za wiekopomny sukces jest troche żenujące. Niedawno temu tvn przyjechał do Bytomia aby stworzyć program o Szybie Południowym. Wczesniej był Wołoszański i Sensacje XX wieku. Nalezy mnie ozłocić? Piszesz, iz po likwidacji STT juz nie będzie w mieście niczego o czym telewizja mogłaby nakręcić jakikolwiek program - taki jest sens Twojej wypowiedzi. Oczywiście oprócz walących się budynków w centrum miasta. Serio tak uważasz? Ironicznie odpowiem Ci, że jest jeszcze kilka tematów: finansowe wałki w ŚTT, mini szpieg nagrywający w tej instytucji kontrolerów, mobbing itd... Przeciez te wszystkie wydarzenia, którymi żyły media w ostatnich latach nie są moim wymysłem. To konkretne szkody wizerunkowe miasta.
Piszesz o You Can Dance. Wiesz, że nawet ja, mieszkaniec Bytomia nie słyszałem o tym? Faktycznie więc było to dość mocno rozreklamowane :D A na powaznie: ekipa z tego programu przypadkiem nie przyjeżdża tam gdzie jej za to zapłacą? Pytam z ciekawości, albowiem nie oglądam tego typu programów. Wiem że byli tez w zabrzu i Katowicach.

I proszę: nie uzywaj chamskich i prostackich "argumentów" w rodzaju "co Ciebie moga obchodzic osoby niepełnosprawne" bo raczej pojecia nie masz o tym ile obchodza mnie niepełnosprawni, bezdomni i pokrzywdzeni. Tak, że daruj sobie tego typu wycieczki.

Twoja złośliwość tez raczej jest przyslowiowym strzałem Panu Bogu w okno. Ja nie jestem związany z Polonią Bytom. Wiem natomiast jedno, iz jezeli mamy mówic o ikonie Bytomia to taka ikona był własnie ten klub w latach gry w ekstraklasie. I jezeli jakikolwiek szary mieszkaniec Polski słyszał cos pozytywnego o naszym mieście to w 99% było to związane z Polonią. Można to oczywiście sprawdzić. Były prowadzone statystyki dotyczace własnie tego tematu, swego czasu moglem sie z nimi zapoznać i wynikało z nich wówczas jasno: czas antenowy promujący bytom to był czas transmisji meczu Polonii. Dotyczyło to także artykułów prasowych. Nie mozna uciec także od faktu, iz to dzieki polonii i jej ówcesnemu prezesowi Damianowiu Bartyli w Bytomiu pojawił sie inwestor - firma Armada.

a jeżeli bawimy sie w złośliwości to i ja sobie pozwolę. Bartyla przejmując Polonię zainwestował w nia swoje pieniądze, w tym kase jaka uzyskał pod zastaw swojego mieszkania. Może dzisiaj osoby zainteresowane pozostaniem w Bytomiu ŚTT założą spółkę i przejma od miasta te instutucje, wsadzając w nia także swoja kasę, np długi spłacając z kredytów wziętych pod zastaw własnych mieszkań?

dopisałaś: przyciagał młodych ludzi - to zbrodnia i dlatego trzeba go za to zlikwidować" - proponuje nie popadanie w tak histeryczne tony. Nikt ZA TO likwidowac teatru nie zamierza. Nie sprowadzaj - a w tym sie specjalizujesz - rozmowy do absurdu. A co do googli, zamiast tego daj mi namiar na to o co prosiłem. i nie udawaj (bo chyba udajesz, nie?) że ja piszę iż teatr nie jest znany na świecie. Piszę zupełnie co innego: Teatr i owszem jest znany w swoim środowisku, w wąskim kręgu miłośników tańca współczesnego. Nie jest jednak znany szerokim kręgom odbiorców, a tym samym nie przyczynia się do jakiejkolwiek zmiany postrzegania naszego miasta PRZEZ MIESZKAŃCÓW NASZEGO KRAJU, w tym potencjalnych inwestorów. Rozumiesz tę różnicę? Nikt nie kwestionuje tego, iz w googlach znajdziesz sporo o nim informacji, ale aby je odnaleźć musisz najpierw wiedzieć o jego istnieniu. A z tym wsród ludzi krucho.

Oświadczenie ws. ŚTT 2013/01/13 12:33 #117769

Gadu-gadu, tirli-tirli, a prawda jest taka, że likwidacja szkół, czy teraz teatru są efektem wcześniejszych działań- ot choćby likwidacji wielu miejsc pracy.

Obserwując obecne działania widać wyraźnie, że obecny i poprzedni prezydent jako tako starają się wywinąć z gnoju jaki im swoją ignorancją, nadmierną konserwatywnością, biernością i całkowitym wręcz brakiem długoletniego planowania pozostawili im poprzednicy. Przecież ŚTT od lat dopominał się o swoją siedzibę- i ciągle w tej sprawie było echo, a kolejne ruchy były ciągle nieskuteczne. W wypadku szkół- to też efekt ubytku ludzi z miasta, wywołanego przeróżnymi przyczynami.

Ja doprawdy nie rozumiem, jak można było być tak skończonym idiotą, żeby w latach 1996-2000 nie wykonać żadnego ruchu w celu zmniejszenia skutków restrukturyzacji przemysłu. Spowodowano, że fabryki stoją zrujnowane, majątek za miliony stoi i straszy, bo miasto, kiedy mogło nie zainteresowało się nawet udziałem w tym gruncie.

I to tak dalej będzie się kulać- bo niezależnie, czy ten czy tamten prezydent wybierze taką czy inną drogę rozwoju to nic nie osiągnie póki nie ruszy g...a zwanego spółki zarządzające majątkiem poprzemysłowym...

A narazie to leczy się objawy a nie chorobę. A może ta choroba jest nieuleczalna...

Oświadczenie ws. ŚTT 2013/01/13 15:07 #117796

• bulba7
  • bulba7 Avatar
  • Gość
  • Gość

Wiem natomiast jedno, iz jezeli mamy mówic o ikonie Bytomia to taka ikona był własnie ten klub w latach gry w ekstraklasie. I jezeli jakikolwiek szary mieszkaniec Polski słyszał cos pozytywnego o naszym mieście to w 99% było to związane z Polonią.

Sam uprawiałem sport przez długie lata i może właśnie dlatego napiszę, że określenie "ikony" bardziej pasuje mi do ŚTT (oczywiście w środowisku kulturowym) niż do Polonii w środowisku sportowym. Bo jeśli Polonia, nawet wtedy kiedy była w pierwszej części tabeli, była ikoną, to tych ikon w Polsce, w każdej dyscyplinie sportu mamy niesamowicie dużo. Rozumiem, że można się nie zgadzać co do popularności ŚTT, ale pisanie, że Polonia w latach 2007 - 2011 była ikoną to moim zdaniem przesada. Zresztą poza wynikiem sportowym w świat idą także wyczyny kibiców, stąd nie wiem czy ten przekaz był taki pozytywny. Hasła (chociażby te ze zdjęć z profilu FB - "bytomska patologia") raczej nie świadczą na korzyść naszego miasta. I nie dotyczy to tylko Bytomia. Nie wiem czy na hasło "Legia Warszawa", czy "Wisła Kraków" przeciętny Polak ma pozytywne skojarzenia? Bo ja znam wiele osób, dla których kluby piłkarskie kojarzą się przede wszystkim z kibolami, a kwestia sportowa jest na dalszym planie.

Moderatorzy: Tomasz Chojnacki
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone