Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Niech żyje bal... 2017/07/06 13:04 #172928

Święto Bytomia czy - jak kto woli - Dni Bytomia to niewątpliwie czas, w którym mieszkańcy mogą naprawdę poczuć, że płacone przez nich podatki w jakimś stopniu do nich wracają. Może raczej powinienem tu użyć czasu przeszłego, bo to, co obecny prezydent funduje nam w ostatnim czasie, to raczej smutny „spektakl” . Nie mam oczywiście tu na myśli występujących artystów, gdyż nie czuję się kompetentny, by oceniać ich twórczość, choć frekwencja podczas ostatniego „świętowania” może być pewnym wyznacznikiem. Nie dziwią mnie tegoroczne wymyki miejscowego Pinokia, gdyż, jak wszyscy wiedzą, miejska kasa jest pusta, a i firmy nie garną się do sponsoringu. Trudno się im dziwić, gdyż żadna to nie wątpliwie reklama organizowana wespół z władzą, której to działalność częściej jest w kręgu zainteresowań organów ścigania niż przeciętnych obywateli.
Tak więc na dzień dzisiejszy mamy zapowiedź ze strony Pinokia przesunięcia terminu organizacji owych dni z czerwca na wrzesień oraz zero złotych na ich organizację.
Może przez wakacje stanie się jakiś cud i znowu uda się u kogoś pożyczyć trochę grosza.
A propos pożyczania, przypominam sobie pierwsze Święto Bytomia organizowane za prezydentury Pinokia. Była wielka pompa, moc artystów i duże sumy, oczywiście jak zawsze na „krechę” Wieść gminna niesie, że nawet jeden z kolegów prezydenta, właściciel firmy organizującej część przedsięwzięć artystycznych do dziś szuka swoich pieniędzy. Ach, te plotki...
Trudno się oprzeć wrażeniu, że bytomianie mogą czuć się zawiedzeni. Myślę, że nawet bardzo, gdyż nie powinni czuć się gorszymi niż mieszkańcy Chorzowa czy też Rudy Śląskiej, którzy co roku mogą liczyć na atrakcje, zapewnione przez swoich wybrańców. Czy ta nie-gospodarność na wielką skalę, brak pieniędzy na rzeczywiste potrzeby mieszkańców to wina mieszkańców Bytomia?
Oj, chyba się trochę zagalopowałem z tym pytaniem, cóż... Jak obecny przykład pokazuje, łatwo dać zwieść się pięknym słowom i maślanym oczom, powierzyć losy miasta nieuczciwym i niekompetentnym ludziom.
Rzecz jednak w tym, by szybko wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Niech żyje bal... 2017/07/06 14:23 #172929

Szanowny Panie Mariuszu Wołoszu – pomijając styl i poziom tej wypowiedzi - już Pan przebiera nóżkami licząc na szybkie załapanie się przy korytku ? Naprawdę uważa Pan, że potencjalni wyborcy zapadli na amnezję? Że nie pamiętają Pańskich wiekopomnych i heroicznych dokonań na niwie wzrostu potęgi miasta?
Zgoda, Bartyla jako prezydent jest tragiczny. Albo i jeszcze gorszy… Ale Pan by się bardzo nadał jako silna podpora jego drużyny. Macie dość podobny styl pracy – bez efektów pracy. Za to gadane i owszem.
Proszę nie liczyć na to, że wszyscy ci, którzy potrafią zliczyć do 15 i bez zaników pamięci uciekli już z miasta. Jeszcze nas paru zostało i przed kolejnymi wyborami nie znikniemy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Niech żyje bal... 2017/07/06 19:20 #172930

Osobiscie po raz kolejny przypomne Panu, Panie Wolosz pewne haslo wyborcze - Stop partiom w samorzadach. Pamieta Pan to ? Zapewniam Pana ze haslo to pamieta o wiele wiecej osob niz sie Panu wydaje. I rowniez dlatego, a moze przede wszystkim, lepiej dla tego tego miasta bedzie jesli ludzie Pana pokroju raz na zawsze znikna z politycznej mapy Bytomia. Ma Pan fajna ciepla posadke ktora Pan uzyskal w nie tylko sobie wiadomy sposob tak ze prosze sie jej trzymac. Dla dobra Bytomia i jego mieszkancow.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Niech żyje bal... 2017/07/07 08:09 #172933

Nie ma to jak radny zajmujący się plotkami, a do tego ten styl.....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Niech żyje bal... 2017/07/07 12:14 #172938

A ja przyznam szczerze, że nie rozumiem jakie jest stanowisko Pana radnego. Chciałby, by miasto tonące w długach dobiło się jeszcze organizacją Dni Bytomia?

Nie interesuje mnie wymijająca odpowiedź, że chciałby Pan Dni Bytomia wtedy, gdyby miasto było dobrze zarządzane bo mieszkańcom się należy. Dziś są długi, dziś jest fatalny prezydent. Czy w tym roku Pan chciałby dobić miasto? Jest Pan za organizacją w obecnej sytuacji? Z góry uprzejmie dziękuję za odpowiedź.

Na jednej z sesji jeden z radnych kiedyś wspomniał, że nie mając pracy i pieniędzy nie planuje wakacji nad morzem. I tutaj powinno być identycznie jak w budżecie domowy. Jak się nie ma pieniędzy to Dni Bytomia nie powinny się odbyć. Zacisnąć pas, chociażby na 15 lat, ale w pierwszej kolejności spłacić zobowiązania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Niech żyje bal... 2017/07/07 18:47 #172942

Pogoda, ale właśnie Bartyla chce zorganizować Dni Bytomia, tyle że przełożył je na wrzesień. A teraz pewnie myśli nad jakąś pożyczką z parabanku albo o innym cudzie, który zapewni finansowanie imprezy. Dla mnie wszystko jasne i czytelne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Niech żyje bal... 2017/07/07 22:32 #172943

To co chce zrobić prezydent jest jasne. Nie rozumiem tylko intencji wpisu radnego Wołosza.

Cytuję:

"Trudno się oprzeć wrażeniu, że bytomianie mogą czuć się zawiedzeni. Myślę, że nawet bardzo, gdyż nie powinni czuć się gorszymi niż mieszkańcy Chorzowa czy też Rudy Śląskiej, którzy co roku mogą liczyć na atrakcje, zapewnione przez swoich wybrańców. Czy ta nie-gospodarność na wielką skalę, brak pieniędzy na rzeczywiste potrzeby mieszkańców to wina mieszkańców Bytomia?"

Czy to oznacza, że on chciały te dni Bytomia? Jakie przybiera stanowisko (tu i teraz) publikując ten wpis.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Niech żyje bal... 2017/07/07 22:52 #172945

Wołosz dysponuje ewidentnie tzw. vis comica- wystarczy poptrzeć na jego słynne kampanijne zdjęcie. Mógłby tworzyć kabaretowy duet z Joanną Bartel. Mielibyśmy wówczas dni Bytomia jakich nie pamiętaja najstarsi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Niech żyje bal... 2017/07/08 08:38 #172946

Z wpisu wynika bardzo jasno. Jest za, a nawet przeciw.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Niech żyje bal... 2017/09/13 09:13 #173834

Dziękuję za wyrażenie swojej opinii. Pragnę Panu przypomnieć że od tego czasu już dwukrotnie wygrałem wybory z bardzo dobrym wynikiem. kwestie bezpartyjności tłumaczyłem już wielokrotnie i nie widzę potrzeby by się powtarzać. Co do moje pracy to pisze Pan bzdury a jeśli piszę Pan o "wiadomym sposobie" to proszę go podać bo ja stanąłem do konkursu i go wygrałem. Nic mi nie wiadomo o innych sposobach.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Niech żyje bal... 2017/09/13 09:16 #173835

Dziękuję za wyrażenie swojej opinii. Każdy ma prawo wyboru i pewnie i Pan znajdzie swojego kandydata. Mając na względzie dużą rzeszę ludzi, którzy wielokrotnie mnie wybrali proszę by Pan ich nie obrażał.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Niech żyje bal... 2017/09/13 09:28 #173840

Dziękuję za wyrażenie opinii. Dni Bytomia jeszcze kilka lat wcześniej były organizowane w oparciu o sponsorów ( poważnych). W związku z tym, iż pana D.B nikt już nie traktuje poważnie więc jest jak jest. Ta sytuacja nie przeszkadza prezydentowi na przekazywanie środków fin. spółką, które kompletnie nic nie wnoszą dla miasta. Niewielka część tych pieniędzy wystarczyłaby na organizację całkiem przyzwoitych obchodów.
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Mariusz Wołosz
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone