Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jak Pinokio stai się królem śmietnika. 2017/07/27 10:31 #173186

Odkąd panowanie w naszym mieście rozpoczął Pinokio, wiele zaczęło się zmieniać. Obok starych problemów zaczęły mnożyć się nowe. Coraz większe i większe, a co gorsza bardzo śmierdzące, dosłownie i w przenośni. Od ładnych paru lat na terenie dzielnicy Bobrek pod przykrywką „rekultywacji" czy też „wyrównywania terenów niekorzystnie odkształconych" stworzono wysypisko śmieci. Po likwidacji huty tereny przechodziły z rąk do rąk, zmieniały się firmy, a wraz z nimi zawartość przywożonego „hasia". Zabawa w gonienie króliczka czyli łapanie trucicieli trwa i trwa. Lecz w ostatnim czasie „króliczek" zauważył chyba, że nikt go już nie goni i na masową skalę zwiózł do miasta ogromne ilości niebezpiecznych, cuchnących odpadów. Zdesperowani mieszkańcy dzielnicy wyszli na ulicę, by pokazać, jak prosto można złapać trucicieli i wykazać nielegalność działań. Wtedy właśnie obudził się Pinokio, zdziwiony oburzeniem poddanych, postanowił przyjechać i spotkać się z mieszkańcami. Żałosny był to jednak widok, gdyż przerażony i bezradny Pinokio plótł trzy po trzy, a z każdym słowem jego nos robił się dłuższy. Słysząc i widząc, co się dzieje, mieszkańcy postanowili opuścić salę spotkania, uznając czas za zmarnowany.
Trudno się dziwić ludziom, którzy powierzyli mu ważną funkcję, a ten stale udaje zdziwionego. Może i nawet ktoś uwierzyłby w to zdziwienie, ale Pinokio i na miejskich terenach zorganizował kilka „wysypisk", nie przebierając w lokalizacjach, jak np. przy ul. Magdaleny i jeszcze kilku innych. Jakby tych śmieci było mało, szeroko otworzył bramy miejskiego wysypiska, wydzierżawiając je na 15 lat firmie prywatnej. I tak ze wszystkich stron w ogromnej ilości płyną do Bytomia śmieci z całej Polski. Smród unosi się nad wieloma częściami miasta i czują go wszyscy, tylko nie Pinokio, mimo iż nos u niego bardzo pokaźny.
No cóż, przecież każdy w mieście panujący chce przyciągać coś do miasta i to najlepiej w dużej ilości. Niestety inwestorów przyciągnąć nie potrafi, gdyż ci, widząc jego dłuuugi nos, mijają go szerokim łukiem, więc ten postawił na śmieci. Ma ich dużo wszędzie, a i wszyscy widzą i czują, że Pinokio w Bytomiu działa. Więc nasz biedny Pinokio, zwany również nagim królem, stał się również królem śmietnika czy jak kto woli hasioka. Rzecz jednak w tym, by szybko wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Mariusz Wołosz
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone