Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Czy uda się ruszyć głaz? 2017/08/18 12:48 #173444

Wielokrotnie opisywałem, jak zła jest sytuacja naszego miasta oraz jak fatalnie jest ono zarządzane. Komentowałem poszczególne decyzje i zachowania prezydenta czy też decyzje rady miejskiej. Dziś przyszedł czas na tak zwanego, często przywoływanego, „suwerena”. Ów suweren, który podobno decyduje o własnym losie, nie zawsze jednak jest w pełni świadom, a już na pewno da się go łatwo oszukać. Suweren w ostatnich wyborach samorządowych udał się do urn wyborczych w ilości zaledwie 33,39% uprawnionych do głosowania w Bytomiu, co było jednym z najsłabszych wyników w Polsce. Warto tu również wskazać, że w liczbach bezwzględnych, suweren czy też dokładnie liczba uprawnionych do głosowania wynosiła 130 888 mieszkańców, a osoby, które zdecydowały się wyrazić swoje zdanie poprzez oddanie głosu zamknęły się w liczbie 43 709, ostatecznie zyskując tym samym miano suwerena. Na wybory nie poszło ponad 87 000 i tę liczbę nazwałbym wielkim głazem. Głaz, nie ruszając się z miejsca, nie tylko pozbył się miana suwerena, ale i znacząco przyczynił się do obecnej sytuacji w Bytomiu. Pozwolił, by sztuczki kampanijne oraz przykrywający miasto baner z mocno wyretuszowaną twarzą jednego „zegarmistrza” i jego budzika zdecydowały o wyniku wyborów.
Dlatego uważam, że już dziś warto zastanowić się, jak ruszyć z miejsca głaz. Przekonać mieszkańców, że ich zniechęcenie czy też brak zaufania do polityków nie powinny być argumentem do niepójścia do wyborów, a wręcz przeciwnie. Powinniśmy mówić, że kolejna zła decyzja przekreśli szanse naszych dzieci na życie w normalnym, czystym, przyzwoitym mieście. Wbrew potocznej opinii o umierającym mieście, wszystko jest jeszcze możliwe, a dobry wybór spowoduje, że z czasem dołączymy do miast, które jeszcze niedawno znajdowały się w takim samym lub nawet gorszym położeniu. Zatem już dziś rozmawiajmy o Bytomiu, ratujmy to piękne i umęczone miasto. Aha, no i jeszcze ten głaz... Nie wiem, jak Państwo, ale ja zamierzam go ruszyć lub przynajmniej próbować, by nie popełnić grzechu zaniechania.
I już dziś wiem, że jest spora grupa, która chce mi w tym pomóc i ruszając głaz ratować Bytom. Jeśli będzie nas więcej , niemożliwe stanie się możliwe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy uda się ruszyć głaz? 2017/08/18 13:19 #173445

Za to w wyborach z 2010, w których wszedł pan do rady z hasłem "stop partiom w samorządach" i zawarł w koalicję z partią PO żeby zostać wiceprezydentem frekwencja wynosiła całe 34,64%, a we wcześniejszych z 2006 r., kiedy to startował pan od czerwonych rekordowe 31,87%.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy uda się ruszyć głaz? 2017/08/18 14:03 #173447

Powinniśmy mówić, że kolejna zła decyzja przekreśli szanse naszych dzieci na życie w normalnym, czystym, przyzwoitym mieście. Wbrew potocznej opinii o umierającym mieście, wszystko jest jeszcze możliwe, a dobry wybór spowoduje, że z czasem dołączymy do miast, które jeszcze niedawno znajdowały się w takim samym lub nawet gorszym położeniu. Zatem już dziś rozmawiajmy o Bytomiu, ratujmy to piękne i umęczone miasto.


Tego rodzaju wypowiedzi są wyraźnym przykładem efektu wyparcia, który niestety cechuje większość bytomskiego establiszmentu o ambicjach politycznych. Być może autor odpowie jednak na kilka pytań.

Pytanie 1:

Jak wzrost liczby emerytów w Bytomiu do 40% całej populacji mieszkańców, z których 70%-80% otrzymywać będzie świadczenia emerytalne w wysokości 800-1000 zł netto (takie są wyliczenia ekonomistów) wpłynie na finanse gminy, dynamikę wysokości zadłużenia, inwestycje, opłaty i podatki lokalne. Co władze gminy zamierzają zrobić żeby pomóc tym tysiącom emerytów? Wiadomo, że codzienne przygotowywanie i wydawanie posiłków, dystrybucja odzieży i leków będzie stanowić coraz większą część wydatków gminy - jak władze gminy zamierzają funkcjonować w tej trudnej sytuacji?

Pytanie 2:

Po 2020 w związku ze zmianami w budżecie unijnym i znacznym ograniczeniem/wygaśnięciem funduszy unijnych nastąpi spadek poziomu inwestycji. Jak władze gminy zamierzają przeciwdziałać negatywnym konsekwencjom tych zmian i skąd wezmą środki na dalszy rozwój. Pamiętajmy, że zdolności kredytowe miasta są ograniczone i poza tym w ciągu roku nastąpi podwyżka stóp procentowych w Polsce, co podroży koszty kredytów (Czechy już stopy proc. podwyższyły).

Pytanie 3:

Polskę i mieszkańców Bytomia w ciągu najbliższych 2-3 lat czekają znaczne podwyżki cen energii elektrycznej i wody. Jakie kroki zamierzają podjąć władze gminy w celu złagodzenia negatywnych skutków tych podwyżek dla mieszkańców? Jak te podwyżki wpłyną na zdolności popytowe mieszkańców i funkcjonowanie lokalnych przedsiębiorców.

Pytanie 4:

Wg analiz ekonomicznych po 2020 Polska jest skazana na trwały spadek tempa wzrostu gospodarczego. Wyhamowanie to wpłynie także niekorzystnie na sytuację Bytomia i jego mieszkańców. Jakie są pomysły władz gminy aby przeciwdziałać temu niekorzystnemu zjawisku?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy uda się ruszyć głaz? 2017/08/18 14:53 #173448

Eee, Bardoz Ty tu takie konkretne rzeczowe pytania zadajesz i to perspektywistycznie wysunięte w czasie, a ten pan to pewnie nie wie nawet w jakiej frakcji politycznej będzie za pół roku. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy uda się ruszyć głaz? 2017/08/18 15:06 #173449

Panie Wołosz, pana post traci kampanią wyborcza na kilometr. Jaki koń jest każdy widzi, i pan się dziwi że ludzie mają was w nosie i wasze wybory. Ja jako przedstawiciel "głazowatych" na wybory pójdę jak każdy polityk za każdą niespełnioną obietnice, czy kłamstwo wyborcze będzie musiał odpracowac 10 lat w kamieniołomie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy uda się ruszyć głaz? 2017/08/18 22:03 #173455

Bytom to miasto komuchów i Po-wców przede wszystkim, podparty "elytą" nauczycielską.. A cóż Pan dotychczas zrobił dla naszego miasta? Jest Pan przecież w jego władzach - w różnych układach politycznych od wielu lat i z tego co słyszymy "udaje się " Panu bezpiecznie zabezpieczać swój osobisty byt, swoje intratne stanowiska. Widzę natomiast, że marzy się Panu prezydentura, ale Panie Wołosz, to nie to samo co posadka dyrektora i udział prawdopodobny / jak mówią ludzie/w radach nadzorczych wielu spółek, bez odpowiedzialności. Nie wierzę w Pana dobre intencje, nie ufam Panu, ani Kojowi, ani wszystkim Biedom. Halina

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy uda się ruszyć głaz? 2017/09/12 13:23 #173817

Nigdy tego nie kwestionowałem a niska frekwencja wyborcza była i jest problemem w Bytomiu. O tym właśnie traktuje ten tekst. Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy uda się ruszyć głaz? 2017/09/12 13:34 #173818

Na chwilę obecną powinien na nie odpowiedzieć prezydent bądź osoba, która zadeklarował już chęć ubiegania się o stanowisko prezydenta miasta. Zapewniam, że na bieżąco śledzę wszystkie opracowania, prognozy i dane statystyczne dotyczące Bytomia. Jeśli zdecyduję się na start w wyborach na prezydenta miasta na pewno przedstawię własny pogląd i pomysł w kontekście przyszłości Bytomia.
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy uda się ruszyć głaz? 2017/09/12 13:40 #173819

Dziękuję za wyrażenie swojej opinii. Proszę jeszcze dopytać " tych ludzi" w jakich radach nadzorczy zasiadam bo nic mi o tym nie wiadomo. Nie będę tu opisywał swoich marzeń bo to raczej nie to miejsce. Jeśli chodzi o całą resztę stwierdzeń to szanuję prawo do własnych osądów i możliwości ich wyrażania. W kwestii zaufania to pragnę zauważyć, że w każdych wyborach jestem w czołówce kandydatów otrzymujących największą liczbę głosów, więc z tym zaufaniem chyba nie jest tak do końca jak Pan pisze.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy uda się ruszyć głaz? 2017/09/12 13:44 #173820

Dziękuję za wyrażenie swojej opinii. W wyborach kandyduje wiele rozmaitych, wartościowych osób i jeśli moja ewentualna kandydatura Panu nie odpowiada na pewno znajdzie Pan stosowną osobę do udzielenia swojego poparcia.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy uda się ruszyć głaz? 2017/09/12 13:49 #173821

Ów suweren, który podobno decyduje o własnym losie, nie zawsze jednak jest w pełni świadom, a już na pewno da się go łatwo oszukać.


napisał facet, który wie, co napisał ale liczy na to, ze suweren jest aż tak głupi, że się nie zorientuje iż facet, który to napisał już kombinuje jak suwerena wydymać po raz kolejny...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy uda się ruszyć głaz? 2017/09/12 13:49 #173822

Dziękuję za wyrażenie swojej opinii. Nawet jeśli tak jest to co w tym złego? Każde kolejne wybory samorządowe pokazują, że ludzie głosują na konkretną osobę a nie koniecznie komitet czy też partię. Gdyby tak nie było nie miałby Pan dziś sposobności do wyrażenia opinii w moim temacie.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Mariusz Wołosz
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone