Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Bytom to nie patologia, Bytom to normalni ludzie. 2018/02/14 09:28 #177340

Chodź są w mieście grupy, które chętnie nazywają się patologią i nawet noszą ubrania z takim opisem a i często ich zachowanie dalekie jest od ideału nie uważam by Bytom był miastem patologii. Nie można też zaklinać rzeczywistości i udawać, że nie widzimy w naszym mieście wielu zachowań oraz zdarzeń patologicznych, które na pewno chluby naszemu miastu nie przynoszą. Wszyscy widzimy jaka otacza nas rzeczywistość i co dzieje się lub raczej nie dzieje w kwestii zwalczania tych zachowań. Niestety zastanawiające wydaje się to, że zdecydowanie większa grupa bytomian, czyli normalni mieszkańcy funkcjonujący na bazie określonych norm życia społecznego, niepostrzeżenie podporządkowała się mniejszości. Najwyższy czas zdać sobie sprawę, że ciche przyzwolenie na działania patologiczne zarówno po stronie władzy jak i określonych, grup doprowadzić może do społecznej degradacji miasta i konieczności jego opuszczenia w trosce o własne bezpieczeństwo. Oczywiście to bardzo pesymistyczny fina,ł ale wydarzenia ostatnich dni pokazują, że nie liczy się siła argumentu a jedynie argument siły i ważne są wyłącznie interesy osób, które argumentem siły właśnie dysponują. Na pewno takim argumentem nie dysponują przeciętni mieszkańcy Bytomia , bo i poco skoro podobno żyjemy w państwie prawa. W państwie prawa na pewno tak ale do tego czy w mieście prawa, mam poważne wątpliwości o czym już wielokrotnie pisałem
Strach jest naturalnym, ludzkim stanem emocjonalnym, oczywiście różne jest jego podłoże. Warto jednak zauważyć, że nieumiejętność jego przełamywania najczęściej prowadzi do katastrofy i totalnie negatywnych skutków. Tak też jest w normalnym społeczeństwie, które to w różny sposób zwalcza nieprzyjazne dla siebie zachowania, torując sobie drogę do normalnego, jak najlepszego życia. Tu niestety większość bytomian ma nie lada problem i nie tylko milczy w tematach dla nas ważnych, ale i często nie podejmuje żadnych działań, by nie pozwolić na pogarszanie własnego bytu, że o przyszłych pokoleniach już nie wspomnę.
Dlatego wbrew potocznej opinii, jesteśmy miastem normalnych a często wybitnych ludzi, bo nie trudno znaleźć w świecie wybitnych bytomian w dziedzinie medycyny, kultury i sportu. Ale nic nie trwa wiecznie i jeśli brak odwagi i chęci walki o normalność, nadal trwać będzie, efekt będzie wiadomy. Wcale tak nie musi być, bytom ma ludzki potencjał i wiele argumentów, by stać się przyjaznym miastem, tylko podkreślę raz jeszcze nic samo się nie zrobi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom to nie patologia, Bytom to normalni ludzie. 2018/02/14 11:13 #177344

Zanim umieści się wpis na forum najpierw radziłbym przynajmniej jeszcze raz go przeczytać. Poprawność językowa nie boli.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom to nie patologia, Bytom to normalni ludzie. 2018/02/14 15:06 #177350

Dziękuję za radę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom to nie patologia, Bytom to normalni ludzie. 2018/02/14 17:14 #177351

Panie Mariuszu. Gdzie są ci normalni Bytomianie??? Z tego co przeczytałem to Ci najwybitniejsi (odrobinę myślący) wyjechali z Bytomia bo w Bytomiu nic nie da się osiągnąć. Reszta "normalnych" ludzi tez gdzieś się pochowała gdyż nikogo nie można spotkać.W urzędzie miasta-patologia , Bytomskie mieszkania - patologia , co drugi sprzedawca czegokolwiek jest w pracy za karę i odgrywa się na klientach - patologia , Bytomska policja zamiast po wezwaniu o zakłócanie ciszy nocnej wykonać należycie interwencję to przybija sobie " piątkę" z gówniarzerią siedzącą i pijącą alkohol i drącą ryja pod blokiem o 2:00 w nocy. Takie przykłady mógł bym wymieniać jeszcze przez milion znaków ale po co. Niczego to nie zmieni!!! Trzeba zmienić (a najprościej usunąć) ludzi a nie rewitalizować budynki i place.
Połowa moich "sąsiadów" nie pracuje i utrzymuje się z zasiłków czy 500+(nowy sport w Polsce). Jedyne co działa w mojej dzielnicy to segregacja odpadów bo każda puszka po piwie czy cokolwiek metalowego na pewno trafi do punktu skupu nawet jeśli nie jest dany element własnością zbieracza. Jeśli coś nie jest solidnie przymocowane to na pewno zniknie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom to nie patologia, Bytom to normalni ludzie. 2018/02/14 18:29 #177353

Są w Bytomiu grupy które nazywają się "Bytomska Patologia".To ludzie SZCZERZY i NIEZAKŁAMANI.Ludzie którzy dość przekornie przyznają się do swojego pochodzenia.Gorzej gdy FARBOWANE FAŁSZYWE LISKI próbują na tym zbić kapitał polityczny.FAŁSZYWI I ZAKŁAMANI.Dziękuję za uwagę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom to nie patologia, Bytom to normalni ludzie. 2018/02/14 21:38 #177355

Klasa polityczna jest nieszczera i zakłamana - Pan Prezydent, były prezydent i były v-ce prezydent również.
Co do "szczerości" Bytomskiej Patologii - no cóż - w niczym ta szczerość nie usprawiedliwia patologicznych działań i psucia wizerunku miasta.

Tak samo jak KŁAMSTWO nie usprawiedliwia patologicznych czynów będąc politykiem...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom to nie patologia, Bytom to normalni ludzie. 2018/02/15 05:43 #177358

Patologia to od X lat rządzi w tym mieście, a ludzie są normalni...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom to nie patologia, Bytom to normalni ludzie. 2018/02/15 07:59 #177360

Stop partiom w samorządach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom to nie patologia, Bytom to normalni ludzie. 2018/02/15 10:11 #177367

Patologią w grupie o której Pan pisze jest tolerowanie tego co dzieje się w temacie ich deklarowanej miłości. Jeśli tak nie jest to jaki jest powód katastrofalnej sytuacji kolejnej wersji czy też mutacji Królowej? Paradoksalnie walcząc o...degradują to co kochają. Fakty i kwoty, deklaracje i możliwości ostatnich lat możnych Bytomia. Co tu więcej analizować. Skoro ktoś tego nie widzi to faktycznie patologia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom to nie patologia, Bytom to normalni ludzie. 2018/02/15 10:12 #177368

Zgadzam się z tą opinią.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom to nie patologia, Bytom to normalni ludzie. 2018/02/15 12:02 #177371

To ważne, żeby zgadzać się choć z własną opinią. A wracając do rzeczy – patologia poza medycyną to po prostu zwykła dewiacja społeczna. Np. palenie papierosa pod tabliczka zakazującą palenia tytoniu jest zdefiniowaną dewiacją. Podobnie jak nieustająca chęć bycia przy władzy – niezależnie czy z partiami politycznymi czy bez. „W ujęciu funkcjonalnym dewiacja oznacza społeczną dezorganizację, stan zakłócenia równowagi społecznej, czego przejawem jest osłabienie więzi społecznych, utrudnienia w realizacji pewnych wartości i potrzeb, zachwianie systemu norm, oraz nieskuteczność kontroli społecznej „ – to drobny cytat z Wikipedii. Czasami jak się o czymś pisze (a zwłaszcza jeśli pisze się o sobie) to i dobrze o tym cokolwiek wiedzieć.
Albo – choć i to, jak widać zadanie nie łatwe – pisać lepiej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom to nie patologia, Bytom to normalni ludzie. 2018/03/07 23:53 #177738

Radny Wołosz...czy Ty masz twarz człowieku?
katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,23...iem-teraz-grozi.html
Ciebie od Bartyli nie różni NIC.
Mało tego Bartyla może kłamie i oszukuje ale w przeciwieństwie do Ciebie,człowieku bez twarzy,nie zachowuje się jak chorągiewka...pffuuuu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom to nie patologia, Bytom to normalni ludzie. 2018/03/08 09:32 #177739

Stop idiotom w Radzie Miasta Bytomia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Mariusz Wołosz
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone