Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Czy prezydent manipuluje w sprawie PEC? Oceń sam. 2016/04/11 22:34 #165584


Kilkanaście dni temu w lokalnym tygodniku ukazało się płatne ogłoszenie prezydenta w temacie, który sam wcześniej wywołał a mianowicie prywatyzacji bytomskiego PECu. Poniżej moja krótka polemika z panem prezydentem Damianem Bartylą.
Pominę próbę przypisania sobie zasług związanych z wywalczeniem środków w OSI, bo tak chyba należy rozumieć pierwszy akapit. Nie ma, co pisać w tym miejscu o fałszowaniu rzeczywistości w temacie nowych inwestorów, odniósł się do tego nie tylko bytomski.pl ale również prezes delegatury RIG mówiąc, że fajnie, że strefa ekonomiczna i BSAG są ale dalej nie ma inwestorów.
Pierwsza fałszywa ocena stawiana przez pana prezydenta Damiana Bartylę dotyczy zbijania kapitału politycznego na obronie PEC. Tego typu łatkę można przypisać każdej osobie działającej w życiu publicznym. Pytanie, jaka jest wiarygodność tej łatki. W tym przypadku - żadna, o czym świadczy na przykład moja solidarna z innymi radnymi obrona PECu przez podobnymi zakusami poprzedniego prezydenta. Wtedy cała rada miejska zjednoczyła się w nacisku na poprzedniego prezydenta żeby ten udzielił PECowi poręczenia potrzebnego do pozyskania 50 milionów zł z dotacji unijnej. Była to skuteczna gwarancja zablokowania prywatyzacji PEC środkami unijnymi, które w przypadku sprzedaży spółki trzeba by zwracać. Różnica jest taka, że poprzedni prezydent posłuchał nacisku społecznego i porzucił pomysł prywatyzacji PEC. Prezydent Bartyla ignoruje ostrzeżenia, że te 50 milionów zł trzeba będzie oddać, a takie są unijne przepisy.
Oszukuje bytomian również pan prezydent zarzucając nam kłamstwo w temacie potencjalnego wzrostu cen ciepła czy zwolnień grupowych w PEC. Czym innym jest kłamstwo a czym innym ocena potencjalnego ryzyka. Prezydent Bartyla powinien tą różnicę dostrzegać. Jest to o tyle bulwersujące, że kpi tym samym z inteligencji bytomian. Pan prezydent próbuje wmówić mieszkańcom Bytomia, że znajdzie podobnemu jemu cudotwórcę, który przyjedzie do Bytomia wyda 100-200 milionów zł na zakup PECu, 50 milionów na zwrot unijnej dotacji, 500 milionów na niepotrzebne nowe źródło ciepła i z tego wszystkiego nie będzie chciał czerpać zysków. PEC, jako spółka miejska nie jest nastawiony na zysk (o tym jeszcze za chwilę) ale prywatny właściciel będzie. I nie dajcie sobie wmówić, że będzie inaczej. Nikt charytatywnie 700 milionów naszemu miastu niestety nie da. Działania pana prezydenta przypominają wiecznie niespełnione zapowiedzi strategicznego sponsora dla Polonii albo równie zmyślonego nabywcę EC Szombierki za 30 milionów zł. Zresztą za tamtą bajkę nasz prezydent otrzymał w jednym z artykułów prasowych mało chwalebny tytuł „sztukmistrza z Bytomia”.
Kolejny akapit w ogłoszeniu prezydenta to kolejna wątpliwość. Czy prezydent miasta manipuluje bytomianami pisząc, że do miejskiej kasy PEC nie wpłaca dywidendy? Czy oczekiwanie zysku od miejskiej spółki, która z zamierzenia nie jest nastawiona na zysk a więc i na płacenie dywidendy to oszustwo czy tylko manipulacja? Miejska spółka ciepłownicza powinna od mieszkańców pobierać wyższe opłaty tylko po to żeby do budżetu miasta odprowadzać dywidendę i reperować dziurawy budżet miasta? Chyba nie o to chodzi? Więc, o co Panu chodzi Prezydencie? Czemu dyskretnie milczy pan o milionach złotych przekazywanych przez PEC na kluby sportowe? Szczególnie na ten kiedyś zarządzany przez Pana? Czy oczekuje Pan od PECu łupienia bytomian nie tylko żeby sponsorować sport, ale również przynosić zastrzyk gotówki do miejskiej kasy? Może Pan odpowie w kolejnym ogłoszeniu?
Kolejny akapit ogłoszenia to kolejne wątpliwe przesłanie. Od 2012 roku było wiadomo o środkach przyznanych Bytomiowi w ramach OSI. Pan prezydent miał czas żeby przygotować budżet do tego zadania. Dziś publicznie ogłasza, że jak nie sprzeda PECu to Bytom straci swoją szansę przez brak środków. Myli się, moim zdaniem, w temacie oceny, którą wystawią przyszłe pokolenia, bo to one będą płaciły za sprzedaż PEC i planowany przez pana prezydenta gigantyczny nowy kredyt na 225 milionów zł!!! To następne pokolenia będą spłacały Pana mrzonki! Dlaczego chcąc zaciągnąć taki kredyt pisze Pan, że możliwości kredytowe miasta są na wyczerpaniu?
Akapit dotyczący zadłużenia nie współgra z tym, co prezydent Bartyla mówi na sesjach. Na ostatniej mówił, że poziom zadłużenia miasta nie jest duży i że złożył wniosek o nowy kredyt na 225 milionów złotych. Zamierza podwoić tym samym dotychczasowe zadłużenie, do którego sam swoimi decyzjami dołożył przez 3 lata około 75 milionów zł. Kolejna drobna manipulacja to podwyższanie podatków, bo o Pańskiej podwyżce czynszu (najwyższej od ponad dekady), podwyżce cen wody czy opłaty targowej Pan chyba nie zapomniał?


Zdanie prezydenta Bartyli, że nie chce dzielić bytomian i doprowadzać do konfliktów warto zestawić z prymitywnym ogłoszeniem z pierwszej strony lokalnego tygodnika. To właśnie nic innego jak próba dzielenia bytomian i tworzenie konfliktu poprzez nastawienie mieszkańców przeciwko pracownikom PEC-u, którzy bronią nie tylko swoich miejsc pracy, ale również portfeli bytomian. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że to ogłoszenie mogło pochodzić tylko od sympatyka albo i od samego środowiska, które chce sprzedać PEC. Bo kto inny mógłby mieć motywację do tak podłej zagrywki? I to wobec osób, które w trudnym dla spółki okresie zrzekły się części swoich wynagrodzeń żeby ją ratować.
W drugiej części ogłoszenia prób manipulowania bytomianami można znaleźć więcej. Bytomianie nie dajcie się nabrać na ochronę waszych portfeli prze Urząd Regulacji Energetyki. Jeżeli prywaciarz, który kupi PEC umiejętnie rozłoży swój zysk w taryfie to URE taką taryfę zatwierdzi. Pokazują to przykłady innych miast. Ktoś, kto wyłoży kilkaset milionów na zakup PECu będzie chciał te pieniądze z zyskiem odzyskać. Nie dajcie się nabrać panu prezydentowi Bartyli!
Nie dajcie mu się nabrać na nowe miejsca pracy obiecywane przez prezydenta Bartylę. Tak jak w 2014 roku, kiedy nabierał was na blisko 1000 nowych miejsc pracy zapewniając, że lada chwila powstaną. Nie dajcie się nabrać na nowe źródło ciepła. Źródła ciepła dla Bytomia stoją już w Radzionkowie, Miechowicach i są już budowane w Zabrzu. Za niepotrzebne źródło lansowane przez prezydenta Bartylę zapłacicie w rachunkach za ciepło.
Środki ze sprzedaży PECu mogą zostać zmarnowane i przejedzone na bieżące działanie Urzędu Miejskiego. Tam się dzieje źle pod wodzą pana Bartyli. Na przykład składki ZUS za kilka miesięcy 2015r. nie zostały zapłacone w tamtym roku i mają być dopiero w tym. Jak pan prezydent musi już rolować składki ZUS to jest to już poważna sprawa w temacie płynności finansowej.
Ostatnia ramka to szczyt manipulacji. Pan prezydent straszy monopolem, jeżeli nie sprzeda PECu tymczasem według zamysłu pana prezydenta Bartyli zarówno produkcja ciepła jak i dystrybucja mają być w tych samych rękach. Przecież to właśnie jest monopol. Czy próbuje Pan oszukać bytomian w temacie monopolu? Pisałem o tym w poprzednim felietonie. Optymalna dla mieszkańców Bytomia sytuacja to PEC będący własnością miasta, który może kupować ciepło według najkorzystniejszej oferty.
Na koniec coś o transparentności, o której pisze również prezydent. Póki, co to tylko kolejna obietnica. W swoim ogłoszeniu prezydent zapowiedział, że będzie informował radę miejską i na stronie urzędu utworzy specjalny dział dotyczący prac związanych z prywatyzacją. Z jednym i drugim jest kiepsko. Działu na stronie nie widać (mam zrzut strony) a do radnych spływają informacje niekompletne. Zarówno poprzez komisję finansów jak i przez interpelacje prosiłem o przekazanie obwieszczonych przez prezydenta ofert, załączników i notatek służbowych ze spotkań z zainteresowanymi kupcami. Otrzymaliśmy tylko mało konkretne listy intencyjne. W dodatku w niektórych przypadkach budzące uzasadnione wątpliwości, co do ich wiarygodności. Słynnych ofert ani widu ani słychu. "Transparentność" jak się patrzy.
Mam nadzieję, że pan prezydent rozwieje wątpliwości i wytłumaczy te kwestie. Będę go o to pytał na kolejnej sesji.

P.S. W temacie transparentności złożyliśmy projekt uchwały, w której rada miejska wnioskuje do CBA o objęcie tzw. parasolem antykorupcyjnym działań władz miasta oraz zespołu powołanego przez prezydenta do wypracowania planu działań związanych z budową nowego źródła ciepła i prywatyzacją.
Nadal będziemy bronili PEC przed prywatyzacją pokazując opinii publicznej złe strony prezydenckiego pomysłu. Skoro jednak działa już zespół, który ma wyznaczyć kierunek to taki zespół CBA powinno chronić, podobnie jak władze miasta.
P.S. 2. W ostatnich tygodniach słyszę liczne głosy zdziwienia, że tak dosadnie krytykuję pana prezydenta. Zdziwienia wynikającego z dawnej zaszłości. Sam jednak Damian Bartyla po objęciu przeze mnie po raz kolejny mandatu radnego ocenił, że będę dobrym radnym. I tak też pojmuję swój mandat, bo mieszkańcy wybierają nas również do patrzenia władzy na ręce. Nie wyobrażam sobie „odpuszczania” czy bycia gorszym radnym ze względu na sentymenty.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy prezydent manipuluje w sprawie PEC? Oceń sam. 2016/04/12 11:20 #165598

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy prezydent manipuluje w sprawie PEC? Oceń sam. 2016/04/12 21:46 #165604

Możecie już w końcu przestać? Zrobił źle został zjebany i wystarczy,co? Do końca życia będziecie mu wypominać strzelanie z kulek? Ciekawe czy wy jesteście tacy kryształowi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy prezydent manipuluje w sprawie PEC? Oceń sam. 2016/04/12 22:16 #165606

Wszyscy Polacy są święci i nigdy nie popełnili żadnego grzechu, więc zgodnie z naukami Chrystusa są pierwsi do rzucania kamieniem...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy prezydent manipuluje w sprawie PEC? Oceń sam. 2016/04/12 22:21 #165608

Ciągle te kulki wracają :lol: Nawet fajny znak rozpoznawczy. Mnie się tamta akcja podobała, dzięki temu Pan Michał ma mój głos sympatii :) Dodatkowo, za merytoryczne i profesjonalne zajmowanie się sprawami ważnymi - ma mój głos rozsądku. Jeśli kiedyś będzie kandydował na urząd prezydenta Bytomia - ma mój głos wyborcy.
A pan D.B. cóż... swoją wypowiedzią w ogłoszeniu wyżej zamieszczonym pokazał, że jest zwyczajnie małostkowy i bez klasy (to w odniesieniu do kulek). A to, że próbuje najgorszym możliwym sposobem osiągnąć swój cel pokazuje, że przed podłością też się nie cofa (to w odniesieniu do szczucia na pracowników PEC).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy prezydent manipuluje w sprawie PEC? Oceń sam. 2016/04/13 00:02 #165612

Artykuł merytoryczny. W odniesieniu do ponad 20 mln zł jakie Prezydent obiecał proboszczom na remonty kościołów w Bytomiu, nagle okazuje się, że temat zamyka się ze wszystkich stron. Pseudo - abolicja to też zasłona dymna mająca na cele jedynie zmniejszyć zobowiązania Gminy aby dostać wyższy kredyt ... Aresztowania w BPK, dziwny zakup ujęcia wody w Tarnowskich Górach, specyficzne finansowanie Bytomskiego Sportu przez bankruta jakim jest BPK Sp. z o.o. .... Oj, źle się dzieje. Obyśmy się nie obudzili z ręką w nocniku przy następnych wyborach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy prezydent manipuluje w sprawie PEC? Oceń sam. 2016/04/13 00:39 #165613

Słowotok....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy prezydent manipuluje w sprawie PEC? Oceń sam. 2016/04/13 09:13 #165619

Już nie wiadomo czy się śmiać czy płakać, zasadniczo bełkot w celu uzasadnienia swojej chorej decyzji o sprzedaży PEC. Natomiast ten numer z średnim wynagrodzeniem to już chwyt poniżej pasa. Raz że brutto dwa że średnio, ale pewnie głupi lud to kupi.
Skoro Pan DB już robi porównanie do innych miast to może by zrobić porównanie ile płacą za ciepłą wodę mieszkańcy innych miast w zależności od wielkości udziału kapitału zewnętrznego. Myślę że byłoby to bardzo ciekawe dla poszczególnych dzielnic Piekar Śl. :)

Skoro już znowu wróciliście do wątku paintballa ;)

Wszyscy Polacy są święci i nigdy nie popełnili żadnego grzechu, więc zgodnie z naukami Chrystusa są pierwsi do rzucania kamieniem...

Możecie już w końcu przestać? Zrobił źle został zjebany i wystarczy,co? Do końca życia będziecie mu wypominać strzelanie z kulek? Ciekawe czy wy jesteście tacy kryształowi.


Nie wszyscy i ja również nie, ale też nie wszyscy muszą być radnymi, politykami. Skoro ktoś nie wytrzymuje emocji kampanii wyborczej to może powinien dać sobie spokój z polityką.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy prezydent manipuluje w sprawie PEC? Oceń sam. 2016/04/13 09:21 #165620


Skoro już znowu wróciliście do wątku paintballa ;)

Wszyscy Polacy są święci i nigdy nie popełnili żadnego grzechu, więc zgodnie z naukami Chrystusa są pierwsi do rzucania kamieniem...

Możecie już w końcu przestać? Zrobił źle został zjebany i wystarczy,co? Do końca życia będziecie mu wypominać strzelanie z kulek? Ciekawe czy wy jesteście tacy kryształowi.


Nie wszyscy i ja również nie, ale też nie wszyscy muszą być radnymi, politykami. Skoro ktoś nie wytrzymuje emocji kampanii wyborczej to może powinien dać sobie spokój z polityką.

Masz auto? Podejrzewam,ze tak a skoro nim jeździsz to na pewno nie raz złamałeś jakiś przepis ruchu drogowego.Wobec tego powinieneś odstawić auto na bok bo w końcu nie wszyscy muszą być kierowcami.Skoro ktoś nie wytrzymuje ciśnienia na drodze to nie powinien jeździć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy prezydent manipuluje w sprawie PEC? Oceń sam. 2016/04/13 09:42 #165624


Skoro już znowu wróciliście do wątku paintballa ;)

Wszyscy Polacy są święci i nigdy nie popełnili żadnego grzechu, więc zgodnie z naukami Chrystusa są pierwsi do rzucania kamieniem...

Możecie już w końcu przestać? Zrobił źle został zjebany i wystarczy,co? Do końca życia będziecie mu wypominać strzelanie z kulek? Ciekawe czy wy jesteście tacy kryształowi.


Nie wszyscy i ja również nie, ale też nie wszyscy muszą być radnymi, politykami. Skoro ktoś nie wytrzymuje emocji kampanii wyborczej to może powinien dać sobie spokój z polityką.

Masz auto? Podejrzewam,ze tak a skoro nim jeździsz to na pewno nie raz złamałeś jakiś przepis ruchu drogowego.Wobec tego powinieneś odstawić auto na bok bo w końcu nie wszyscy muszą być kierowcami.Skoro ktoś nie wytrzymuje ciśnienia na drodze to nie powinien jeździć.


Masz racje zdarzało mi się łamać przepisy, ale nie często. Tylko to była moja świadoma decyzja "pojadę szybciej niż 70 bo mogę/muszę. Złapią mnie, zapłacę mandat". Możesz mnie za to zganić, Twoje prawo bo w końcu złamałem przepisy. Ale nigdy nie strzelałbym do plakatów, sikał w bramie. Po prostu uważam takie zachowanie za niestosowne i poniżej poziomu. Ja nikomu nie bronię strzelać do plakatów, sikać po klatkach schodowych, pic piwa w miejscach publicznych. To już kwestia standardów każdego człowieka, co uważa za stosowne zachowanie.
Ale chyba mogę wymagać więcej od kogoś kto chce być politykiem? Kogoś kto dzięki swojej władzy będzie miał jakiś tam pośredni wpływ na moje życie? Polityk powinien cieszyć się ogólnym zaufaniem społecznym, wiem że krajowe standardy są "trochę" inne. Tylko jak nie zaczniemy tego wymagać to nic się nie zmieni.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy prezydent manipuluje w sprawie PEC? Oceń sam. 2016/04/13 11:58 #165628

Ok,ale chodzi o to aby każda osoba czytająca temat nie wypisywała o tych kulkach bo to jest już żenujące.Napisał jeden i wystarczy.A tu jest tak,ze kto nie wejdzie do tematu to zaraz musi wyjechać z kulkami.Poza tym ogólnokrajowi politycy nie takie wyskoki maja i nikt im tego na każdym kroku nie przypomina.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy prezydent manipuluje w sprawie PEC? Oceń sam. 2016/04/13 18:47 #165629

Ciągle te kulki wracają :lol: Nawet fajny znak rozpoznawczy. Mnie się tamta akcja podobała, dzięki temu Pan Michał ma mój głos sympatii :) Dodatkowo, za merytoryczne i profesjonalne zajmowanie się sprawami ważnymi - ma mój głos rozsądku. Jeśli kiedyś będzie kandydował na urząd prezydenta Bytomia - ma mój głos wyborcy.
A pan D.B. cóż... swoją wypowiedzią w ogłoszeniu wyżej zamieszczonym pokazał, że jest zwyczajnie małostkowy i bez klasy (to w odniesieniu do kulek). A to, że próbuje najgorszym możliwym sposobem osiągnąć swój cel pokazuje, że przed podłością też się nie cofa (to w odniesieniu do szczucia na pracowników PEC).

Chuligaństwo rekomendacja na stanowisko prezydenta- dobre. Gdyby Bieda coś wysadził w powietrze pewnie chciałbyś aby kandydował na prezydenta kraju.
Widać, że problemem jest nie tylko sam snajper, który najwyraźniej czuje się jak Dziewica Orleańska ale też wyborcy, którzy kogos takiego wybierają. Kogoś, kto zarzuca manipulację a sam głosi poglądy sprzeczne o 180 stopni z programem ugrupowania, do którego należy. Przypomnę, że biedopartia prywatyzację majątku samorządowego ma na sztandarach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy prezydent manipuluje w sprawie PEC? Oceń sam. 2016/04/13 20:17 #165631

Hej! Ale czemu się tak napinacie z powodu tych kulek :D Przecież to było zabawne, serio. Weźcie to na luz, cały paintbol to luz - czyż nie? Mnie to ujęło, do dziś mam miły uśmiech z powodu całej tej jajcarskiej sytuacji i późniejszej wrzawy wokół zjawiska.
Przeciwnie natomiast oceniam postępowanie DB. Tu wieje po prostu obrzydzeniem. Zero wyczucia. Nie paintbol, a bejsbol. Strach, co jeszcze wymyśli, do czego się posunie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy prezydent manipuluje w sprawie PEC? Oceń sam. 2016/04/13 23:50 #165635

Przypomnę, że biedopartia prywatyzację majątku samorządowego ma na sztandarach.


Możesz przypomnieć co zostało sprywatyzowane w Bytomiu w latach 2006-2012? Tylko będące wtedy w ruinie ZLA i to w ramach prywatyzacji pracowniczej, która wszystkim wyszła na dobre. Jak na sztandary to mało. Poza tym nigdzie nie neguję prywatyzacji jako takiej, bo można prywatyzować mądrze lub głupio. Tu opisałem dlaczego moim zdaniem prywatyzacje które serwuje nam Damian Bartyla są w tej drugiej kategorii: www.bytomski.pl/forum-bytomia/michal-bie...laczego-bronimy-pecu
Jak masz coś do napisania w temacie to zachęcam. Zawsze lepsze to niż zaśmiecanie wątku argumentami ad personam zamiast ad meritum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy prezydent manipuluje w sprawie PEC? Oceń sam. 2016/04/14 00:49 #165636

Jak to aktywność rośnie gdy poparcie spada :ohmy: Tak dla przypomnienia...www.portalsamorzadowy.pl/ocen-radnych/os...chal-bieda,2830.html
A co do prywatyzacji PEC to jestem przeciw.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone