Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Źle się dzieje w BPK 2016/07/25 02:55 #167656

Odkąd władzę w BPK objęli nominaci Damiana Bartyli w spółce dzieje się coraz gorzej. Od kilku lat co roku trzeba się mierzyć ze stratą rzędu kilkunastu milionów złotych. To sporo. Trzy z czterech działalność BPK regularnie przynoszą straty. Dostarczanie wody, obsługa deszczówki i wysypisko śmieci to dziedziny, których uporządkować nie potrafią wybrańcy Damiana Bartyli. Jak pokrywano straty w latach poprzednich? Konsumowano kapitał zapasowy albo obniżano kapitał zakładowy spółki. Największym problemem pozostaje dla BPK nierozwiązany na szczeblu miasta problem deszczówki. Obsługa kanalizacji deszczowej pochłania rocznie ponad 10 milionów złotych a BPK nie ma żadnych przychodów do pokrycia tych wydatków. Damian Bartyla od rozwiązania tego problemu konsekwentnie ucieka. Raz skończyło się to nawet ugodą przed sądem w myśl której miasto pokryło stratę na deszczówce przelewając na konto spółki 11 milionów złotych.
W zeszłym roku doszło jednak do czegoś jeszcze gorszego. Przez nieprawidłowości na miejskim wysypisku Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska nałożył na BPK karę ponad 33 milionów złotych. Przez co cały rok zakończył się stratą przekraczającą 43 miliony złotych.

Dzisiaj wiemy już, że zabiegi Zarządu o odroczenie i umorzenie kary spełzły na niczym. Odpowiedź Ministerstwa Środowiska jest jednoznacznie negatywna i BPK będzie musiało karę zapłacić.
Niestety złe owoce przynosi beznadziejna polityka inwestycyjna byłego, na szczęście, prezesa Zięby. Za jego prezesowania BPK wydało ponad 21 milionów złotych kupując grunty od miasta i ponad 18 milionów kupując od znanego bytomskiego biznesmena grunty i studnie w Tarnowskich Górach. Na gruntach przy ul. Magdaleny, należących do BPK zarabia dziś prywatna firma a ujęcia wody przynoszą straty. Pomimo cudacznych biznesplanów lansowanych przez pana Ziębę, w myśl których na tych ujęciach BPK miało zarabiać już 2 lata. Tak tak to ten sam pan który na komisjach rady miejskiej zapewniał radnych, że wybudowany przez niego stadion (ok, kompleks) będzie kosztował tylko 79 milionów i sam zarobi na siebie.
Ten sam prezes pożyczył z kasy spółki 1,4 miliona złotych stowarzyszeniu, któremu prezesował pan Bartyla. Stowarzyszenie pożyczki nie spłaciło. Podobnie jak blisko pół miliona zaległości czynszowych za lokale wynajmowane od miasta. Rączka rączkę myje a żeby spłacić te chybione inwestycje i karę za każdy metr sześcinny wody bytomianie musieliby płacić o 10 złotych więcej.
Żeby dopełnić cyrkowego obrazu warto przypomnieć, że ów prezes zarabiający blisko 20 tysięcy po tym jak prezydent nieznacznie obniżył mu wynagrodzenie nie wykonał tej decyzji i przez kolejne miesiące brał nienależną kasę. Taka pazerność. Chyba właśnie za to dostał laur umiejętności i kompetencji.
Z pieniędzy BPK a więc z pieniędzy mieszkańców promował swoje wyróżnienie na facebooku. To w ramach standardów korporacyjnych, które w swoim programie miał Damian Bartyla. Z pewnością jest dumny ze swojego nominata bo do dzisiaj pozwala na zatrudnianie go na stanowisku „pracownik prezesa”.
Ciekawym wątkiem są również nierozliczone wydatki na prace na stadionie przy Olimpijskiej czy wypożyczenie samochodu należącego do BPK Urzędowi Miejskiemu do wożenia prezydentów. Taki nowatorski sposób żeby mieć nowy samochód ale nie wkurzać tym bytomian.
Wróćmy na koniec do obecnej sytuacji. W zeszłym tygodniu do dymisji podał się pan Zenon Przywara, który zastąpił pana Ziębę. Zaraz po rozpoczęciu urzędowania zlecił w lutym audyt firmie Deloitte. Audyt miał trwać miesiąc i dotyczyć:
- analizy Spółki pod kątem finansowym
- analizy przeprowadzonych procesów inwestycyjnych
- kontrolę funkcjonowania składowiska odpadów przy al. Jana Pawła II w Bytomiu
- analizę dokumentacji dotyczącej inwestycji na ujęcia wody w Tarnowskich Górach
- analizę dokumentacji dotyczącej współpracy ze Spółką Bytomski Sport oraz klubami i towarzystwami sportowymi, w tym zawarte umowy reklamowe i udzielone pożyczki
- analizę istotnych umów zawartych pomiędzy Spółką a podmiotami zewnętrznymi.
Od kilku miesięcy próbuję na drodze interpelacji uzyskać dostęp do wyników tego audytu. Tego dostępu pan Bartyla konsekwentnie mi odmawia. Nie mam wątpliwości, że audyt obnaża niechlubne wyczyny nominatów pana Bartyli, którym powierzył Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne. Bytomianie mają prawo poznać wyniki tego audytu i podejmę w tej sprawie kolejne kroki z wnioskiem do sądu o nakaz upublicznienia wyników audytu włącznie.
Niedługo po zakończeniu audytu do dymisji podał się pan prezes Przywara. Szkoda bo zanosiło się, że w BPK w końcu będzie normalniej. Pomysł prezydenta Bartyli na kolejnego prezesa był co najmniej dziwny. Dlatego w czwartek wystosowaliśmy list otwarty do Rady Nadzorczej BPK o wstrzymanie się z powoływaniem na to stanowisko osoby o wątpliwej reputacji (związanej z wcześniejszą pracą dla BPK) i niezbyt przekonujących kompetencjach. Przynajmniej w zakresie zarządzania tak dużą spółką. Na szczęście piątkowe posiedzenie RN odwołano. Oczekujemy od Prezydenta Bartyli i RN ogłoszenia konkursu na stanowisko prezesa BPK. To najlepsza forma na znalezienie osoby, która będzie w stanie tam posprzątać.

W tym miejscu chciałem podziękować za pomoc w zbieraniu materiałów i analizie sytuacji BPK panom Markowi Stalmachowi i Januszowi Wójcickiemu. Ostatnio panowie zwrócili uwagę na kosztujący krocie remont lokalu usługowego w siedzibie BPK. Ciekawe dla kogo spółka go remontuje…

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Źle się dzieje w BPK 2016/07/25 19:17 #167662

Gdzie Pan był, kiedy koledzy robili takie ciekawe interesy?
katowice.wyborcza.pl/katowice/1,35063,19...gpw-dystrybucja.html
www.dziennikzachodni.pl/artykul/3352631,...artia,2,id,t,nk.html

Bo jakoś nie pamiętam protestów

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Źle się dzieje w BPK 2016/07/25 20:13 #167664

Gdzie Pan był, kiedy koledzy robili takie ciekawe interesy?
katowice.wyborcza.pl/katowice/1,35063,19...gpw-dystrybucja.html
www.dziennikzachodni.pl/artykul/3352631,...artia,2,id,t,nk.html

Bo jakoś nie pamiętam protestów


Hmm...

źródło: www.area52paintball.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Źle się dzieje w BPK 2016/07/25 20:26 #167665

Radny Bieda o takich wałkach nie był informowany bo to były najlepsze kawałki tortu ze stołu do ktorego lokalne partyjne płotki nie były dopuszczane. Chyba ze wiedział, ale ze go nie dopuscili to koił nerwy w powszechnie nam znany sposób. Z bronią palną w ręku ;).

Mam prosbe do radnego Biedy zeby skoro juz jest taki skrupulatny w swoich wyliczeniach podał tutaj publicznie jak wzrastały ceny wody w Bytomiu za rządów PO w naszym miescie. I prosze bez argumentacji ze remonty, inwestycje i bez takiego mydlenia oczu. Konkretnie.

Byli koalicjanci w osobach wyborczego oszusta wołosza, Biedy czy Staniszewskiego zachowują sie jakoby za ich rządów Bytom był krainą idealną. Sami sobie nie maja niczego do zarzucenia. Ich rządy to okres wielkiego prosperity i rozkwitu naszego miasta. Bartyla nie jest idealny, o tym wszyscy wiedzą (procz bandy przydupasów i lizodupów), opozycja ma wiele na sumieniu to raz, a dwa ma czerwoną kartke od spoleczenstwa. W sumie mamy to co mamy, czyli gnój, albo mowiac inaczej bide z nędzą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Źle się dzieje w BPK 2016/07/25 21:56 #167671

Tamte osoby zostały wyrzucone z PO i dobrze. Odpowiednie organy prowadzą te sprawy. Proponuję żebyście mnie odpytywali gdzie byłem jak była jakaś afera w Pcimiu albo Chełmie.

Co do naszych czasów to nas wyborcy rozliczyli. Również dzięki ówczesnej opozycji. Teraz rządzi Damian Bartyla a mi wyborcy nie dali czerwonej kartki tylko wybrali do Rady Miejskiej w 2012 i 2014 roku. Z woli wyborców jestem radnym i z ich woli realizuję kontrolną funkcję Rady Miejskiej patrząc władzy na ręce. Jak wam się nie podoba to nie czytajcie. Jak macie coś w temacie to piszcie. Jak nie to przestańcie trolować.

Jak znajdę zestawienie cen w latach to wrzucę. I jak wrzucę to dopiszę też uzasadnienie podwyżek chociaż było to już wałkowane na forum wielokrotnie. BPK realizowało projekt modernizacji sieci za kilkaset milionów. Przez błąd autorów wniosku (SLD) brakowało 100 milionów złotych. Łącznie BPK i gmina musiały pożyczyć na ten cel blisko 200 milionów. Na te 200 milionów przeznaczone były pożyczki. Ignorantów nic nie przekona ale takie są fakty.

Nie było za naszych czasów takich afer w BPK jak te opisane powyżej. I to, że szukacie takich afer poza miastem jest przeurocze ale potwierdza, że bytomskie środowisko w tym względzie było w porządku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Źle się dzieje w BPK 2016/07/25 22:18 #167672

Oj niedobrze. To nie działo się w Pcimiu ani Chełmie tylko w naszym województwie. I chciałbym aby opisał Pan swoje działania w złotych czasach Platformy, kiedy to wodociągi inwestowały w ...kolej.
Ufam, że Pana wrażliwość nie jest świeżej daty, nie przeżył Pan iluminacji w ostatnich dzniach lecz dzielnie rozliczał władze wojewódzkie w 2013 i 2014 roku...
Niestety nie mogę znaleźć żadnych informacji na ten temat. Chyba szukam w złych miejscach. Proszę mi pomóc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Źle się dzieje w BPK 2016/07/25 22:35 #167673

Nie miałem wpływu na tamte wydarzenia i nie mam zamiaru się z nich tłumaczyć. O rozliczanie działań marszałka i jego podwładnych pytaj ówczesnych radnych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Źle się dzieje w BPK 2016/07/25 22:42 #167674

Nie masz się zamiaru tłumaczyć powiadasz. A już miałem nadzieję na żal, skruchę, przeprosiny

Marszałek był działaczem Platformy Obywatelskiej. Twoim kolegą. Czyżbyś w imię partyjnej solidarności nie podejmował wówczas żadnych działań?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Źle się dzieje w BPK 2016/07/25 22:45 #167675

Jak mnie ktoś pytał wtedy to mówiłem to co teraz, że to naganne i powinni być wyrzuceni z partii. Czerpiesz jakąś wewnętrzną satysfakcję z zaśmiecania wątku? Załóż sobie wątek o gpw i tam się wyżywaj sam na sobie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Źle się dzieje w BPK 2016/07/26 04:35 #167677

No tak, wszyscy winni (tym razem glownie SLD), ale nie PO. A i jeszcze opozycja winna, chociaz z tego co pamietam to mieliscie w RM wiekszosc. To jaka jest wina w tym mniejszosciowej opozycji ?
Spoleczenstwo jeszcze długo nie zapomni Platformie afer wszelkiego typu i musisz Michale to po prostu przyjac dzielnie na klate. Partia ktora reprezentujesz jest w oczach obywateli skompromitowana na całej linii i to na długie lata.

Bardzo to dobrze ze patrzy sie wladzy na rece - zawsze i wszedzie. Twoj problem polega na tym ze robisz to w niewlasciwy sposob, w niewlasciwym towarzystwie. Zwlaszcza wspolpracujac z kims takim jak wołosz. Tym bardziej dziwi tez ze piszesz ze to SLD bylo winne niedoszacowania projektu. Nie wiesz z jakiej partii sie wołosz wywodzi ? To go zapytaj, albo sprawdz lepiej bo on prawde to mowi jak sie pomyli.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Źle się dzieje w BPK 2016/07/26 11:33 #167680

No tak, wszyscy winni (tym razem glownie SLD), ale nie PO. A i jeszcze opozycja winna, chociaz z tego co pamietam to mieliscie w RM wiekszosc. To jaka jest wina w tym mniejszosciowej opozycji ?
Spoleczenstwo jeszcze długo nie zapomni Platformie afer wszelkiego typu i musisz Michale to po prostu przyjac dzielnie na klate. Partia ktora reprezentujesz jest w oczach obywateli skompromitowana na całej linii i to na długie lata.

Bardzo to dobrze ze patrzy sie wladzy na rece - zawsze i wszedzie. Twoj problem polega na tym ze robisz to w niewlasciwy sposob, w niewlasciwym towarzystwie. Zwlaszcza wspolpracujac z kims takim jak wołosz. Tym bardziej dziwi tez ze piszesz ze to SLD bylo winne niedoszacowania projektu. Nie wiesz z jakiej partii sie wołosz wywodzi ? To go zapytaj, albo sprawdz lepiej bo on prawde to mowi jak sie pomyli.


Propnuję przeczytać jeszcze raz to co napisałem bo masz chyba problem ze zrozumieniem. Opozycja przyczyniła się do rozliczania nas przez wyborców taka rola opozycji a teraz nasza.
Tak, ekipa SLD jest winna temu że źle skalkulowali projekt i zapisali niekorzystne formy przewalutowania dotacji. Zachęcam do zapoznania się z dokumentami z tamtych czasów. Ekipa SLD już w roku 2004 zakładała wzrost cen wody właśnie w projekcie "Poprawa gospodarki wodnej..." w tym dokumencie zapisano spodziewany wzrost cen. Mam Cie za osobę inteligentną ale dziwi mnie Twoja ignorancja na fakty i powody podwyżek.
Możesz nie lubić Wołosza ale wybrali go mieszkańcy i jest radnym i z nim współpracuję.
I żebyś zaoszczędzić Ci pola do interpretacji to napiszę jeszcze raz podwyżki cen wody były spowodowane podjęciem przez gminę decyzji o przeprowadzeniu inwestycji wodociągowej i kanalizacyjnej. Ten projekt był potrzebny. Niestety za Wójcika spartolono projekt a za naszych czasów spartolono w wielu miejscach wykonanie. To co wtedy mogłem robić to zgłaszać niedoróbki na poprawę gwarancyjną i to robię.
Co do PO i SLD to zachęcam Cie do oceniania konkretnych osób przez pryzmat ich działalności. Odpowiedzialność zbiorowa jest trochę infantylna i stać Cię na pewno na więcej. O aferach PO pisz w wątku o PO a nie zaśmiecaj tego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Źle się dzieje w BPK 2016/07/26 17:30 #167684

Widzisz, dopiero po kilku zaczepkach z mojej strony przyznales sie do tego ze za Waszych czasow tez nie wszystko w tej kwestii było takie cacy jak byc powinno. Dlaczego dopiero po lekkiej prowokacji ? Tego moge sie tylko domyslec.

Nie wiem czy remont kanalizacji byl miastu potrzebny. Na pewno nie do konca byl potrzebny mieszkancom a szczegolnie ich portfelom. A jesli juz był to pytanie czy byl potrzebny az w takiej skali. Zreszta pytan mozna by mnozyc, dzis efekt jest taki ze od paru lat woda w Bytomiu jest cholernie droga, a placic miesiac w miesiac musza mieszkancy, ktorzy do najbardziej zamożnych w kraju nie należą.

Nie przecze ze wolosz jest demokratycznie wybranym radnym, ale jak widze ile dostal ostatnio głosów to mocno sie zastanawiam czyim przedstawicielem jest "polityk" o tak zmiennym partyjnym rodowodzie.

Odpowiadajac jeszcze na ostatnie zdanie - wolosza oceniam bardzo indywidualnie. Zwlaszcza za slogany wyborcze i nastepnie przestrzeganie tego co obiecywal w kampanii wyborczej. Hasla chyba po raz sto siedemdziesiaty czwarty przypominac nie musze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Źle się dzieje w BPK 2016/07/26 18:44 #167686

Jak mnie ktoś pytał wtedy to mówiłem to co teraz, że to naganne i powinni być wyrzuceni z partii. Czerpiesz jakąś wewnętrzną satysfakcję z zaśmiecania wątku? Załóż sobie wątek o gpw i tam się wyżywaj sam na sobie.


A może lepiej jakieś łatwiejsze do zweryfikowania dowody aktywności? Mile widziane zapisy publicznych wystąpień albo chociaż wpisy na forum- takie jak powyższy.
Satysfakcje można czerpać na wiele sposobów- jednym z nich jest obnażanie hipokryzji. I nie wiem dlaczego miałbym się wyżywać sam na sobie w sprawie GPW- przecież to nie ja byłem w jednym ugrupowaniu z działaczami, którzy tam robili interesy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Źle się dzieje w BPK 2016/07/26 21:51 #167688

Michale, pokaż nam RZiS za lata gdzie rządziliście. Zobaczymy jak wtedy kształtowały się cyferki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Źle się dzieje w BPK 2016/07/26 22:04 #167689

Widzisz, dopiero po kilku zaczepkach z mojej strony przyznales sie do tego ze za Waszych czasow tez nie wszystko w tej kwestii było takie cacy jak byc powinno. Dlaczego dopiero po lekkiej prowokacji ? Tego moge sie tylko domyslec.

Nie wiem czy remont kanalizacji byl miastu potrzebny. Na pewno nie do konca byl potrzebny mieszkancom a szczegolnie ich portfelom. A jesli juz był to pytanie czy byl potrzebny az w takiej skali. Zreszta pytan mozna by mnozyc, dzis efekt jest taki ze od paru lat woda w Bytomiu jest cholernie droga, a placic miesiac w miesiac musza mieszkancy, ktorzy do najbardziej zamożnych w kraju nie należą.

Nie przecze ze wolosz jest demokratycznie wybranym radnym, ale jak widze ile dostal ostatnio głosów to mocno sie zastanawiam czyim przedstawicielem jest "polityk" o tak zmiennym partyjnym rodowodzie.

Odpowiadajac jeszcze na ostatnie zdanie - wolosza oceniam bardzo indywidualnie. Zwlaszcza za slogany wyborcze i nastepnie przestrzeganie tego co obiecywal w kampanii wyborczej. Hasla chyba po raz sto siedemdziesiaty czwarty przypominac nie musze.

Nie jest to pierwszy i ani ostatni raz. Nie mam problemów z przyznaniem się do błędów ani pisaniem co nie podoba mi się w programie PO albo o błędach jej rządów.
Moim zdaniem modernizacja była potrzebna bo straty wody sięgały 30% i spora część miasta nie była objęta kanalizacją. Modernizacja te problemy załatwiła. Dziś straty są bodajże ok. 10%. Będzie to miało znaczenie podwójne jak PIS doprowadzi do podwyżek opłat za wodę za pomocą ogólnokrajowych przepisów. Na zakończenie naszych rządów ceny wody w Bytomiu nie odstawały od sąsiednich miast a w porównaniu np z TG były dużo niższe.
Ocena zbiorowa odnosiła się do wrzucania wszystkich członków PO czy SLD do jednego worka. A zestawianie działalności w samorządzie z polityką ogólnopolską jeszcze bardziej nie ma sensu. Różnice w programach partii na szczeblu miast są dużo mniejsze a czasem nie ma ich wcale.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone