Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Bilety na pociąg kupisz na... poczcie 2015/02/06 16:20 #155640

Choć nasz dworzec kolejowy jest sukcesywnie modernizowany, to wciąż nie da się w nim kupić biletów. Da się to zrobić jedynie u kierownika pociągu, a od teraz także na poczcie.


Przed kilkoma laty zamknięto ostatnią kasę na bytomskim dworcu. Choć hol przeszedł gruntowny remont, to nadal nie da się w nim nabyć podstawowej rzeczy jaką są bilety na pociągi. Koleje Śląskie od miesięcy zapowiadają montaż biletomatu, lecz termin jego ustawienia ciągle się przesuwa w czasie. - Ze strony formalnej wszystko jest już zapięte na ostatni guzik. Nasza spółka i zarządca bytomskiego dworca ustalili wszelkie szczegóły - wyjaśnia Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy KŚ. - Niestety bytomski biletomat fizycznie znajduje się jeszcze u producenta. Pierwotnie miał zostać do nas dostarczony przed świętami, jednak w wyniku natłoku prac producent poprosił o przesunięcie terminu. Dość intensywnie go monitujemy - dodaje.

Druga spółka obsługująca połączenia z Bytomia - PKP Intercity - nie planuje w naszym mieście ani otworzyć kasy, ani zainstalować automatu. Jej rzecznik natomiast zapowiada, że firma chciałaby nawiązać współpracę z KŚ na wspólną sprzedaż biletów. Jednak do porozumienia w tym zakresie jeszcze nie doszło. Za to Intercity właśnie rozpoczęło testy sprzedaży biletów alternatywnym kanałem - w wybranych placówkach Poczty Polskiej.

Testy ruszyły w trzech województwach i objęły 37 punktów pocztowych, w tym 5 z Bytomia. - Chcemy ułatwiać naszym klientom zakup biletów. Sprzedaż w placówkach Poczty Polskiej to rozwiązanie dla tych, którzy mają bliżej do placówki, niż niekiedy do dworca kolejowego - wyjaśnia Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP Intercity. - Testy potrwają 3 miesiące i po tym okresie wspólnie zdecydujemy czy wdrożymy rozwiązanie w pozostałych punktach naszego partnera w całym kraju. - dodaje Zuzanna Szopowska. Oprócz kupna biletów na poczcie pasażerowie będą mogli uzyskać informacje o połączeniach i ofertach promocyjnych PKP Intercity, otrzymać fakturę VAT lub złożyć pisemną reklamację.

Placówki z Bytomia uczestniczące w testach znajdują się w największych centrach handlowych na terenie naszego miasta: w Agorze, Plejadzie, M1 i Tesco przy ul. Chorzowskiej, a także w Urzędzie Pocztowym nr 23 w Miechowicach przy ul. Nickla 117.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bilety na pociąg kupisz na... poczcie 2015/02/08 08:33 #155670

Bilety PKP na poczcie, listonosz będzie odczytywał gaz a listy już dziś odbieramy w mięsnym lub sex shopie. Bismarck miał rację ten kraj musi upaść. Pytanie tylko kiedy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bilety na pociąg kupisz na... poczcie 2015/02/08 11:03 #155671

Nie przejmuj sie. Nie musisz kupować kupowałam biletów, nikt Cie do tego nie zmusza. Na całym świecie na poczcie mozna kupic rożne rzeczy nawet bilety lotnicze, ale u nas taka skrajna konserwa, ze widze listonosz powinien wyłącznie trzymać za stepel i stęplować koperty.:/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bilety na pociąg kupisz na... poczcie 2015/02/08 11:11 #155672

To chyba znamy różne światy. Ja często bywałem na zachodzie np w Niemczech i nie widziałem alby listonosz zajmował się czymkolwiek więcej niż roznoszeniem listów i reklam. A co biletów zawsze kupowało się je w biletomatach i to już w czasach gdy w Polsce podcierano się jeszcze trybuną robotniczą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bilety na pociąg kupisz na... poczcie 2015/02/08 13:57 #155676

Nie przejmuj sie. Nie musisz kupować kupowałam biletów, nikt Cie do tego nie zmusza. Na całym świecie na poczcie mozna kupic rożne rzeczy nawet bilety lotnicze, ale u nas taka skrajna konserwa, ze widze listonosz powinien wyłącznie trzymać za stepel i stęplować koperty.:/

Nie widzisz do czego to prowadzi? Listy odbieramy w kiosku a bilety kolejowe kupujemy na poczcie.Za chwile buty będziemy kupowac u optyka a leczyc będziemy się na basenie.Przeciez to jest chore.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bilety na pociąg kupisz na... poczcie 2015/02/08 17:21 #155681

To chyba znamy różne światy. Ja często bywałem na zachodzie np w Niemczech i nie widziałem alby listonosz zajmował się czymkolwiek więcej niż roznoszeniem listów i reklam.

Faktycznie, te reklamy to normalna sprawa dla LISTonosza...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bilety na pociąg kupisz na... poczcie 2015/02/08 17:40 #155682

Z artykułu wynika, że bilety będzie można kupić wszędzie tylko nie na poczcie przy K. Miarki, która jest położona najbliżej dworca. Gratuluję pomysłu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bilety na pociąg kupisz na... poczcie 2015/02/08 18:02 #155684

Co z tego, że może jest najbliżej dworca, skoro znikąd nie jest po drodze? Agora jest lepszym miejscem, gdyż jest niewiele dalej, jest generatorem ruchu sama w sobie, zbaczając z Placu Sikorskiego czy większości Śródmieścia też nie ma jakoś daleko. Oczywiście bilet powinno się dać kupić na dworcu, jednakże sprzedaż w większej liczbie miejsc (w tym na poczcie właśnie) jest krokiem w dobrą stronę. Poczta coś zarobi, PKP IC zwiększy ilość miejsc dystrybucji biletów, pasażerowie będą mieli większe możliwości zakupu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bilety na pociąg kupisz na... poczcie 2015/02/08 18:09 #155685

W takim razie proponuję sprzedawać bilety w PUP. Leży równie blisko jak Agora i też jest "generatorem ruchu".
Doczekaliśmy czasów kiedy bilety trzeba kupować na poczcie a na dworcu urządzono targ ze zdrową żywnością
Przecież to jest jak z filmów Barei...

myślę,że można pójść krok dalej- trzeba wprowadzić możliwość odbierania listów na dworcowym stoisku ze zdrową kiełbasą albo ogórkami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bilety na pociąg kupisz na... poczcie 2015/02/10 15:19 #155803

No więc jak nie chcesz czekać w kolejce przed kasą biletową na dworcu (jak na dworcu taka kasa jest) to poczekasz w kolejce na poczcie.Jak pilotaż się powiedzie, ilość punktów sprzedaży się zwiększy, tam gdzie sprzedaż prowadzona będzie na poczcie, najpewniej w mniejszych miejscowościach mogą zniknąć kasy z dworców. A czemu by nie? Tymczasem PKP S.A. i Intercity wydają 10 mln na kampanie wizerunkową. A biletomatów brak.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bilety na pociąg kupisz na... poczcie 2015/02/11 10:42 #155837

Ja powiem tak, UP jako dodatkowe miejsce w którym można zakupić bilet kolejowy to wcale nie jest zły pomysł, jednak wyłącznie jako miejsce dodatkowe. Problem jednak teraz mamy taki że UP znikają w oka mgnieniu, zniknął UP w Karbiu, na starych Miechowicach, na miechowickim osiedlu został przeniesiony pod sam las (mogli w ogóle otworzyć go w leśniczówce w lesie). To może być dobre rozwiązanie dla osób starszych które nie wiedzą jak kupić bilet w biletomacie, o kupnie biletu przez internet coś tam może i słyszały ale o co chodzi pojęcia nie mają, a żeby zakupić bilet (np. wcześniej z miejscówką) u prawdziwego człowieka muszą jechać do Katowic albo Zabrza. Mi by nie przeszkadzało gdyby bilet kolejowy można było kupić w Ruchu, bo dostępność byłaby jeszcze większa. Chodzi jednak o to żeby się to nie skończyło tak że wsiadając w Bytomiu do pociągu będę musiał dopłacić konduktorowi za wystawienie biletu, bo przecież miałem możliwość zakupu biletu przed podróżą tyle że na poczcie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bilety na pociąg kupisz na... poczcie 2015/02/11 10:51 #155839

. Chodzi jednak o to żeby się to nie skończyło tak że wsiadając w Bytomiu do pociągu będę musiał dopłacić konduktorowi za wystawienie biletu, bo przecież miałem możliwość zakupu biletu przed podróżą tyle że na poczcie.


Teraz nie widzę tego przepisu, ale on chyba konkretnie mówił o stacji - jeśli nie ma kasy na stacji, to u konduktora nie ma dopłaty.

Mnie ostatnio wkurzyło usunięcie cenników z wyszukiwarki połączeń PKP. Jakieś zakupy z wyprzedzeniem wprowadzają, różne ceny. Te dodatkowe przeszkody dla mnie to za wiele. Komuno wróć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bilety na pociąg kupisz na... poczcie 2015/02/11 11:23 #155843

A na tej poczcie będą bilety kolei śląskich? Są one gdzieś dostępne w Bytomiu? Tylko przez internet i u konduktora? :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bilety na pociąg kupisz na... poczcie 2015/02/11 12:16 #155848

Teraz nie widzę tego przepisu, ale on chyba konkretnie mówił o stacji - jeśli nie ma kasy na stacji, to u konduktora nie ma dopłaty.


Wiem że tak jest, ale wiesz to PKP i nigdy nie wiadomo co tam ktoś mądry wymyśli :-P

Mnie ostatnio wkurzyło usunięcie cenników z wyszukiwarki połączeń PKP. Jakieś zakupy z wyprzedzeniem wprowadzają, różne ceny. Te dodatkowe przeszkody dla mnie to za wiele. Komuno wróć.


Powiem Ci że z tymi cenami to bywało różnie, fajnie jeżeli się okazywało że w kasie bilet jest tańszy niż cena podana w rozkładzie. Ale zdarzało się że cena w rozkładzie była o połowę niższa od ceny w kasie.
U nas to w ogóle są cuda niewidy, np. bilet relacji Wrocław - Drezno na ten sam pociąg zakupiony w Polsce był o prawie 40 zł droższy niż zakupiony w Niemczech :-P
Co do biletów kupowanych z wyprzedzeniem to akurat fajna sprawa, bo jeżeli planujesz podróż wcześniej możesz kupić bilet za dużo mniejsze pieniądze, tak samo działa Polski Bus i tanie linie lotnicze.
Mnie bardziej zastanawiało jedno, w 2013 r. jeździł interregio chemik, z Kędzierzyna-Koźla przez Zabrze do Warszawy, obłożenie było ogromne, robił świetną konkurencję Polskiemu Busowi bo z jednej strony czas przejazdu był mniejszy (jeździł jakieś 20 mnin dłużej niż InterCity czyli jakieś 3 godziny gdzie Polski Bus 4,45 min) a w przedsprzedaży bilety można było już kupić za 19 zł, początkowo w składzie jeździł nowy wagon bezprzedziałowy do którego wchodziło naprawdę dużo pasażerów, później jeździły już tylko jakieś wysłużone wagony pierwszej klasy czasami jak się do takiego wagonu wchodziło miało się wrażenie graniczące z pewnością że ów wagona przez kilka lat stał na jakiejś bocznicy nieużywany, strach było siąść. Chyba w nowym rozkładzie z grudnia 2013 r pociąg znikł, niewiele później Polski Bus podwoił ilość kursów na trasie Katowice - Warszawa. Prywatnemu właścicielowi autobus się opłaca, państwowej spółce pełny pociąg nie.
Sorry że trochę zszedłem z tematu ale tą trasę kiedyś przemierzałem bardzo często, i widząc jak spółki kolejowe odwracają się od pasażerów którzy pchają się do ich pociągu i dodatkowo pchają im pieniądze do kieszeni stwierdziłem że tak długo jak u nas kolej będzie państwowa a nie prywatna to nie będzie normalnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bilety na pociąg kupisz na... poczcie 2015/02/11 18:09 #155860

Panowie cierpliwości.Już za jakiś czas bilety na kolej będa dostępne w kasach nowo postawionego centrum przesiadkowego :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Robert CzykielGhost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone