Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zawyżone ceny wody i nietrafione inwestycje 2015/10/26 10:31 #162349

Opozycyjni radni wraz z prezesem Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej grzmią: ceny wody w Bytomiu są za wysokie, a miejski dostawca pakuje się w niepotrzebne i kosztowne inwestycje.


Radni Michał Bieda i Mariusz Wołosz wraz z Markiem Stalmachem z GSM oraz Januszem Wójcickim zwołali konferencję prasową, na której ostro skrytykowali działalność Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, które jest jedynym w naszym mieście dostawcą bieżącej wody i odbiorcą ścieków. Ich zdaniem niepotrzebnie podniesiono ceny na początku tego roku, gdyż od 2013 roku firma uzyskała przeszło 10 milionów złotych nadwyżki finansowej z działalności wodno-kanalizacyjnej. Przedstawiciele opozycji do spółki z prezesem spółdzielni podali w wątpliwość też różne przedsięwzięcia BPK, które dotąd nie przyniosły przedsiębiorstwu żadnych korzyści, natomiast wygenerowały koszty. W tym kontekście wskazywali m.in. na zakup ujęcia wody w Tarnowskich Górach za 14,5 mln zł, które w pierwszym półroczu przyniosło już 400 tys. zł strat, a rozważana budowa rurociągu do Bytomia ma kosztować kolejne kilkadziesiąt milionów złotych oraz zaangażowanie w spółkę Bytomski Sport, której celem jest budowa nowego stadionu dla Polonii Bytom.

Radni Platformy Obywatelskiej od około roku badają sytuację finansową BPK. W sumie złożyli kilkadziesiąt interpelacji, dzięki czemu uzyskali kilkaset stron dokumentów, których analizę przedstawili podczas niedawnej konferencji. Pełen zapis tego wydarzenia można obejrzeć poniżej:

djembed

Przeczytaj też: Piotr Koj: Trudne pytania bez odpowiedzi, czyli o kondycji BPK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zawyżone ceny wody i nietrafione inwestycje [VIDEO] 2015/10/26 20:58 #162362

Ciekawa forma przekazania wiedzy mieszkańcom, bez cenzury. Popieram.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zawyżone ceny wody i nietrafione inwestycje 2015/10/27 13:40 #162369

Rzekli Ci za kadencji ktorych woda w Bytomiu taniała :) Fałsz i obłuda az się wylewa. Wołosza rozumiem, za chwile straci zapewne intratne stanowisko dyrektorskie w sluzbie zdrowia, jak tylko Ci ktorzy wygrali wybory zejdą w wymianą stołków kilka pięter niżej, tak ze gdzies musi swojego miejsca poszukać, i z tego co iwdac po jego aktywnosci zaczyna się powoli rozglądać. Radny Bieda (z nędzą) to wszyscy wiemy w czym jest dobry ;).

Za ich rządów wszystkie decyzje i inwestycje były trafione w sam środek, ale dupy. Basen remontowali dłużej niż był budowany, plac Wolskiego, Łagiewnicka, stadion też z taką wizją i głową modernizowali ze dzis w Bytomiu stoi najbrzydszy obiekt sportowy w tym kraju, że o lodowisku nie wspomnę. Wielcy fachowcy od wszystkiego, wyspecjalizowani najbardziej w pobieraniu diet radnych z miejskiej kasy. Czego sie jedna spodziewac po typkach z ktorych jeden ostrzeliwuje plakaty wyborcze konkurencji, a drugi w zamian za stołek wiceprezydenta w ciagu jednej nocy zmienia swoje haslo wyborcze o 180 stopni.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zawyżone ceny wody i nietrafione inwestycje 2015/10/27 17:14 #162375

Mam kruchą psychikę i wytrzymałem tylko kilka minut tej konferencji.

A tak z ciekawości: kto wie ile takich konferencji, w trosce o Bytom oczywiście, Bieda, Wołosz czy Wójcicki zorganizowali, gdy jeszcze byli u władzy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zawyżone ceny wody i nietrafione inwestycje 2015/10/27 18:09 #162376

Dla przypomnienia tym co zapomnieli - Wołosz szedł do wyborów samorządowych z hasłem - STOP PARTIOM W SAMORZĄDACH, tymczasem ułożył się w koalicję z PO i został wiceprezydentem miasta w pierwszej transzy, zas w drugiej ułożeni z nim koalicjanci z partii niedawno w kraju rządzącej wrzucili go na stanowisko najpierw wice- a potem Dyrektora Szpitala w Mysłowicach, w ktorym ten fachowiec od wszystkiego się spełnia. A jak się spełnia to mozna przeczytac np tu : myslowice.naszemiasto.pl/artykul/mariusz...420,art,t,id,tm.html
Ciekawe jest zwłaszcza to :
"Mówił pan o wprowadzaniu postanowień pokontrolnych? Jak wypadają kontrole w szpitalu?
Mariusz Wołosz: W ostatnim czasie mieliśmy trzy kontrole z NFZ i wszystkie zakończyły się nałożeniem kar na szpital. Głównie z powodu wstrzymania od lipca do października minionego roku przyjęć w szpitalu. Umowy zawarte z NFZ zobowiązują szpital m.in. do wykonywania świadczeń. Wszystkie wytknięte nam nieprawidłowości są naprawiane. " Taki to fachowiec jest. A zapomnialbym, jest jeszcze fachowcem od hokeja, kto sie troche interesuje to wie ;).
Teraz jak widac ma kolejny fach w ręku - specjalista od BPK :). Do tego wszystkiego jego partyjna SLD-owska przeszlosc tez kładzie sie cieniem na jego osobie. I tacy oto ludzie zasiadaja w bytomskiej RM i udają wszechwiedzących, licząc na to ze lud zapomniał. Cisnie sie na klawiature - Wołosz - PAMIĘTAMY :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zawyżone ceny wody i nietrafione inwestycje 2015/10/27 23:22 #162381

A wy co za głupoty piszecie, bardzo dobrze pokazują problem jakim jest robienie w konia mieszkańców miasta, ja nie chce być robiony w konia jak wy chcecie to proszę bardzo ale bezemnie i pewnie kilkudziesięciu tysięcy innych osób,więc jak nie macie nic konkretnego w TEJ sprawie do powiedzenia to robocie za trolli gdzie indziej :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zawyżone ceny wody i nietrafione inwestycje 2015/10/27 23:48 #162383

Ceny wody są za wysokie?Ahhhhhaaaa...No tak.Lokatorzy nie płacą za czynsz bo nie mają na wodę(wódę)...na i to zaangażowanie w Bytomski Sport.Oj Wołosza to musi skręcać w jelitach :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zawyżone ceny wody i nietrafione inwestycje 2015/10/28 00:33 #162384

"Gdzie był", "co robił", "za jego czasów", "krzyczał stop partiom" - co to ma za znaczenie w sytuacji, kiedy ktoś podejrzewa, że dzisiaj cena wody jest dużo za duża. Nawet jak robi to z pobudek politycznych - to albo się BiS wybroni i utrze mu nosa, albo się okaże, że jednak... I co będzie miało do rzeczy, że za nich też cena rosła?

Czyżbyśmy już wszyscy byli jak radny Kurzątkowski mówiący: "Wy uwalaliście ze stołków (nb. rękami ówczesnego platformersa Kurzątkowskiego), to teraz my was uwalimy". To takie przedszkolne: "On robi źle, to czemu mi nie wolno?".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zawyżone ceny wody i nietrafione inwestycje 2015/10/28 05:40 #162385

To że ceny wody są z sufitu to żadna nowość, to że takie spółki to stołki dla swoich i fajna kasa dla swoich celów to też, biznes bo można ludzi bezkarnie golić jak stado baranów -macie opcje zmiany dostawcy wody? Nie. Tacy ludzie jak Wołosz to sobie dadzą na sucho ogolić aby tylko załapać się na stołek - i dla mnie takie konferencje to tylko bicie piany , a może jest w planach referendum aby uwalić prezydenta? Tylko trzeba zrobić szum?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zawyżone ceny wody i nietrafione inwestycje 2015/10/28 16:38 #162396

Żeby było jasne: mówiąc "za ich czasów też było drogo" nie mam na myśli, że trzeba odpuścić i dzisiaj jest super. Nie chodzi mi o "wyście kradli to i my możemy".

Ja po prostu, zwyczajnie, po ludzku NIE WIERZĘ W INTENCJE TYCH PANÓW. Tak jak domokrążców nie wpuszczam do domu tak każde słowo, które płynie od tych z filmu powyżej uważam za kłamstwo, manipulację i populizm.

To jest aż tak proste.

Ja wiem ile woda kosztuje. Ci panowie nie muszą mnie uświadamiać. Jeśli twierdzą, że chcą coś w tej sprawie zrobić to - powtarzam - NIE WIERZĘ. Nie chcą. Zależy im jedynie na promocji, na "czasie antenowym", na budowaniu własnego wizerunku.

Jeśli z jakąś inicjatywą wystąpiłby ktoś z mniej znanych mieszkańców, jakiś działacz lokalny, ktoś niezaangażowany politycznie to może bym się nad tym pochylił, wysłuchał, cokolwiek...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zawyżone ceny wody i nietrafione inwestycje 2015/10/28 16:42 #162397

Fantus - napisales dokladnie to na co ja nie miałem sił po przeczytaniu tych kilku postów pod moim.

Jesliby to co oni zaprezentował ktokolwiek inny, ktos kto nie jest skompromitowanym karierowiczem który działa w myśl zasady ze nieważne co o mnie mówią - ważne zeby mówili - to bylbym skłonny wysłuchać tego do końca. Ale że akurat te polityczne elementy, zeby nie napisac inaczej, to dlatego przeze mnie są i będą kompletnie ignorowali i dyskredytowani przy kazdej mozliwej okazji, oczywiscie w oparciu o fakty z ich politycznych pseudokarier.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zawyżone ceny wody i nietrafione inwestycje 2015/11/04 18:37 #162486

Rzeczywiście widać, że zobaczyliście zdjęcie i od razu zaczęliście rzucać gromy bez zapoznania się z tematem. Posłuchajcie konferencji a dowiecie się wielu ciekawych rzeczy. Ja z konferencji odczytałem, że to Górnicza Spółdzielnia jest głównym zainteresowanym wyjaśnienia sprawy ale nie byli w stanie otrzymać takich wyjaśnień. Zwrócili się więc do radnych opozycji. Tak trudno to zrozumieć, że ktoś oczekuje wyjaśnień na temat dziwnych przedsięwzięć trzepiących nas mieszkańców po kieszeni ? Jeżeli spółka miejsca wydaje miliony na nietrafioną inwestycję to jest wszystko w porządku ? A może teraz będzie grać na giełdzie albo w kasynie ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zawyżone ceny wody i nietrafione inwestycje 2015/11/04 19:21 #162488

Sedno sprawy nadal jest tam gdzie wskazał Fantus - gdyby taka konferencje zrobila sama Gornicza Spoldzielnia - warto byłoby posluchac. Ale niestety twarze politycznych karierowiczów jasno wskazują na stricte polityczny cel tego happeningu. Wołosz to skompromitowany karierowicz z komunistycznym rodowodem, a Bieda, to jak sama nazwa wskazuje merytoryczna bieda z nędzą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zawyżone ceny wody i nietrafione inwestycje 2015/11/04 19:54 #162489

Jeśli Biedę uważasz za słabego merytorycznie, to ciekaw jestem jaka jest Twoja opinia o pozostałych radnych... Np. o takim Patoniu, czy Kurzątkowskim.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Robert CzykielGhost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone