Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

W Bytomiu powstaną kolejne markety Dino 2019/01/22 14:38 #183133

Dino są średniej wielkości supermarketami spożywczymi. Od kilku lat sieć...

Dino na dobre zadomowiło się w Bytomiu. Polska sieć zamierza zbudować tu dwa nowe markety. Inwestor uzyskał już pozwolenie na budowę.

Czytaj więcej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W Bytomiu powstaną kolejne markety Dino 2019/01/22 18:29 #183136

W miejscu parkingu strzeżonego nie ma miejsca na taką inwestycję. Ulica jest bardzo wąska z tego powody jest jednokierunkowa i dojazd do Dino (szczególnie z dostawani towaru) byłby bardzo utrudniony. Ulicą codziennie rano przechodzą setki dzieci do szkoły. Uważam pomysł za kiepski.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W Bytomiu powstaną kolejne markety Dino 2019/01/22 22:15 #183137

A co ma powstać na Wrocławskiej?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W Bytomiu powstaną kolejne markety Dino 2019/01/23 06:58 #183140

Budowa Dino na ul. Reptowskiej to nie najlepszy pomysł. Zgadzam się z tym, że dowóz towarów samochodami ciężarowymi będzie bardzo uciążliwy dla mieszkańców tej części Miechowic. Najlepszym rozwiązaniem będzie informowanie, już na obecnym etapie budowy, Inwestora Dino o zamierzonym bojkotowaniu zakupów w tej placówce handlowej. Nikt nie buduje pawilonu handlowego mając świadomość, że nie będzie miał Klientów. O wszystkim decydują Klienci.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W Bytomiu powstaną kolejne markety Dino 2019/01/23 07:18 #183141

Jeśli dostawy miałyby być problemem, to niby w jaki sposób odbywają się one do pawilonu, w którym jest m.in. ING? Przylatują helikopterami?

Żaden bojkot się nie uda. Nawet jeśli 10 osób się obrazi na Dino, to wciąż w najbliższym otoczeniu mieszka kilka tysięcy ludzi, którym po prostu będzie wygodnie tam robić zakupy i nie będzie ich obchodzić, że komuś się nie podobają ciężarówki na Reptowskiej.

Tak na marginesie, to czyj był ten teren wcześniej?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W Bytomiu powstaną kolejne markety Dino 2019/01/23 10:30 #183145

Proszę sprawdzić w księdze wieczystej, ale z tego co wiem to był to teren prywatnego właściciela. który prowadził na nim przez wiele lat płatny parking.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W Bytomiu powstaną kolejne markety Dino 2019/01/23 10:48 #183146

A co ma powstać na Wrocławskiej?


Lidl.

Odnośnie Dino na Łagiewnikach, inwestor jest odważny, że chce postawić obiekt budowlany na środku szybu Powietrzny II KWK Łagiewniki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W Bytomiu powstaną kolejne markety Dino 2019/01/24 08:04 #183155

Panie Jeziorowski, juz Panu w jednym z założonych przeze mnie tematów napisałem zeby sie Pan zainteresował tym jak mieszkancy osiedla i członkowie SM Miechowice ktorej jest Pan wiceprezesem maja sie poruszać po osiedlowych chodnikach na których zalega 10 cm wartstwa lodu i śniegu. Spoldzielnia czeka aż śnieg stopnieje ? Jak nie ma kim tego zrobić to wezcie firme syna Waszego kolegi Dąbrowskiego, na pewno przyjmie kolejne zlecenie od Spoldzielni, chyba ze sie tak juz nachapał ze mu nie zależy.

Kolejna sprawa Panie Jeziorowski - czy SMM zamierza w jakikolwiek sposób zainteresowac sie trwającą budową domu mieszkalnego przy ul. Reptowskiej (buduje Lechbud). Oczywiscie że teren nie jest Wasz, ale chociażby z racji zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom proponowałbym się tam udać i sprawdzić jak wygląda siatka okalająca budowę, jak wygląda zabrany mieszkańcom okolicznych bloków (ktore to naleza do SMM) parking, jak zniszczony jest chodnik i generalnie jak wygląda otoczenie tej budowy, które na dzien dzisiejszy jest zagrożeniem bezpieczeństwa dla mieszkańców należącego do SM Miechowice osiedla.

Odnośnie Dino w rzeczonej lokalizacji, będzie swietna alternatywa dla Carrefour Market w którym robienie zakupów nie należy do przyjemności z racji gburowatości pracowników, czynnej jednej kasie, wiecznego braku drobnych do wydawania oraz ogólnego nieładu i nieprzyjemnej atmosfery w środku. Argument o tym iż codziennie tamtędy do szkoły maszerują dzieci to żaden argument, od tego są przejscia dla pieszych żeby z nich korzystać a im wcześniej bedzie to w społeczeństwie zaszczepione tym lepiej. Pozatym, to nie będzie centrum handlowe wielkości Plejady które generuje spory ruch samochodowy w obrębie parkingu. Kolejny plus to uporządkowanie najblizszego otoczenia, zapewne powstanie kawałek parkingu, trawnik, chodnik po którym spacer nie będzie powodował skręcania stawów skokowych. O wiele lepsze to niż kolejny zasrany przez psy trawnik z samosiejkami, albo leżący odłogiem nieużytek z krzakami w których okoliczna inteligencja degustuje wątpliwej jakości wino. Dostawy do tego typu placówek nie są realizowane wielkimi ciężarówkami, proszę zaobserwować jak to jest robione w Biedronce przy ul. Nickla, teren tak samo trudny, a może i nawet bardziej bo w środku osiedla.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W Bytomiu powstaną kolejne markety Dino 2019/01/24 14:25 #183162

Szanowny Panie nienależyte zabezpieczenie terenu budowy domu mieszkalnego przy ul. Reptowskiej, jeżeli to Pana zdaniem zagraża Pana zdrowiu lub życiu, należy zgłosić do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Bytomiu lub do straży miejskiej. Spółdzielnia nie ma uprawnień nadzorczych nad inwestycjami realizowanymi na prywatnym terenie.
Korzystający z chodników i dróg osiedlowych, mogą się w chwili obecnej, swobodnie poruszać. Pana subiektywne odczucia w tej sprawie nie przekładają się na stan faktyczny. Drogi i chodniki są w takim stanie, że przemieszczanie się po nich jest możliwe - biorąc pod uwagę to, iż w zimę stan nawierzchni dróg i chodników nigdy nie będzie taki jak wiosną, latem lub jesienią.
Jeżeli chodzi usługi firm trudniących się utrzymaniem zimowym dróg i chodników w należytym stanie to trzeba przyznać, że nie jest z tym najlepiej – ale problem ten dotyczy całej Polski a nie tylko naszego osiedla. Podstawową bolączką jest brak ludzi do pracy oraz brak na rynku usług porządkowych dużych firm, które dysponują odpowiednią ilością sprzętu do zimowego utrzymania dróg i chodników w należytym stanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W Bytomiu powstaną kolejne markety Dino 2019/01/24 19:37 #183165

Mephir. W odróznieniu od Cebie widzę to miejsce każdego dnia z okna. Zarówno plac pod Dino ulicę po której dzieci uczęszczają do szkoły. Do pawilonu podjeżdża jeden samochód dostawczy (do 3,5 tony) dziennie. Takimi pojazdami zaopatruje się markety Dino ? Mieszkańcy nie są za budową marketu w tym miejscu. Około 100 m poniżej jest Carrefour Express. Nie znasz miejsca, warunków więc Twoja opinia jest oparta kompletnie na niczym.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W Bytomiu powstaną kolejne markety Dino 2019/01/24 21:54 #183168

Otóż znam doskonale to miejsce, bo z tym osiedlem jestem rodzinnie związany i spędziłem tam sporo czasu przez całe swoje życie. Do Carrefoura chodziłem, jak był tam jeszcze Sesam, a w budce obok jadałem lody włoskie, będąc kilkuletnim szkrabem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W Bytomiu powstaną kolejne markety Dino 2019/01/25 08:30 #183171

Jestem mieszkancem osiedla i jestem za powstaniem sklepu w tej lokalizacji. Argumenty "za" podałem, arumentów przeciw, poza nie bo nie, nie stwierdziłem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W Bytomiu powstaną kolejne markety Dino 2019/01/25 09:36 #183173

W Miechowicach można poruszać się bez problemu po chodnikach? Wychodzi Pan z domu w ogóle? Przy klatkach owszem, może i jest odśnieżone (i nawalone toną soli już odśnieżony chodnik, jak np. dzisiaj) ale poza tym to tragedia. Nie wiem do kogo należy odśnieżanie chodników poza tymi odśnieżonymi fragmentami, ale o komfortowym poruszaniu się tam nie ma mowy. No chyba, że wokół spółdzielni jest wszystko odśnieżone, podobnie jak z koszami na śmieci. Pomijam fakt, że takich specjalnych na psie odchody, to chyba jest jeden (i to właśnie niedaleko spółdzielni) to takich normalnych jest w brud wokół budynku spółdzielni, a im dalej, tym gorzej. W okolicach Nowej, to jak pies narobi mi na początku spaceru, to potem pół godziny dymam z workiem z kupą, bo nie ma nigdzie po drodze kosza na śmieci. Wcześniej było kilka ale z jakiegoś niewiadomego powodu poznikały.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W Bytomiu powstaną kolejne markety Dino 2019/01/25 17:07 #183177

100 metrów do Carrefoura to za daleko do przejścia ? Serio ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W Bytomiu powstaną kolejne markety Dino 2019/01/25 22:27 #183180

Pozwolę sobie odejsc od tematu i nawiązać do tego co napisał Pan Jeziorowski.
Proszę Pana, w jakim świecie Pan żyje i gdzie ? Mam porobić zdjęcia jak wyglądają chodniki na osiedlu i publicznie uświadomić Panu i innym że wypisuje Pan bzdury ?
Za chodniki w okresie zimowym odpowiada właściciel działki a włascicielem przewazajacej ich wiekszosci na osiedlu jest SMM. Co najciekawsze - te fragmenty które należą do wspolnot są w o wiele lepszym stanie niż te ktorymi zarządza SM Miechowice. Nie wiem czy zdaje Pan sobie z tego sprawę że to osiedle wygląda w tej chwili gorzej niz w 1985 roku jak się tu wprowadziłem ? Funkcjonujecie Panstwo jako SM Miechowice od 10 czy 15 lat w swoistym układzie gdzie popiera się własne interesy i kolesiostwo. Przykładem jedyna słuszna firma budowlana realizująca znakomitą czesc wszelkich remontow i modernizacji należących do SM zasobów. Firma, ktorej wlascicielem jest syn jednej z osób zajmującej znaczące stanowisko w SM. Przypadek ? Nie sądzę. I proszę nie pisać ze firma ta wyłaniana była w drodze przetargów, bo wszyscy doskonale wiedzą jak łatwo jest tak przetarg przerowadzić aby wygrał ten kto ma wygrać. Oczywistym jest iz napisze Pan o tym jak to w swietle obowiazujacego prawa wyłaniane sa osoby do władz SM, w jaki sposób postępuje rekrutacja na stanowiska pracy, jak były przeprowadzane przetargi na wynajem mieszkan od SM itd itp. Doskonale o tym wszystkim wiem, proszę mi wierzyć.
W kwestii przytoczonej przeze mnie kwestii budowy przy ul. Reptowskiej - doskonale wiem, o czym napisałem powyzej, iz budowa nie jest ani realizowana przez SM, ani nie jest prowadzona na jej terenie. Ale cały teren dookoła to teren SM. Chodziło mi tylko o to zeby ktos się tam po ludzku pojawił, sprawdził jak to wygląda, czy nie zagraża bezpieczenstwu członkow SM, z których to opłat otrzymujecie Panstwo, jak sam Pan przyznał, bardzo zadowalajace pensje. Sprawa do załatwienia w 10 minut, koszt 0 zł. Macie Panstwo szerokie grono znakomicie opłacanych fachowców i ekspertów od prawa budowlanego którzy z całą pewnoscia znają swój fach i mogliby bez trudu wypowiedziec sie na temat zabezpieczenia terenu budowy i jego najblizszego otoczenia. Czy może jednak takie zadanie przerasta mozliwosci spoldzielni, to proszę to napisać, sytuacja będzie jasna wtedy.
Kolejna sprawa - firma którą wyłoniliscie Panstwo jako SM do obsługi wywozu smieci. Czy ktoś z ramienia SM w jakikolwiek sposob nadzoruje to jak firma wywiazuje sie z usług za ktore wszyscy placimy ? Bardzo w to wątpię. Sugeruję udać się w okolice ul. Reptowskiej o numerach 28 (smietnik przy zlikwidowanym boisku). Oczywiscie nie predzej jak w maju, jak stopnieje to co zalega na chodnikach w tym rejonie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Robert CzykielGhost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone