Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Kolejne potrącenie na ul. Chorzowskiej 2020/01/09 18:03 #188335

Wczoraj około godziny 12.00 kierująca fordem 30-letnia katowiczanka...

W środę, 8 stycznia, na ul. Chorzowskiej w Bytomiu doszło do potrącenia. Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala.

Czytaj więcej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolejne potrącenie na ul. Chorzowskiej 2020/01/09 20:14 #188336

Piesi ginęli, giną i będą ginąć na przejściach dla pieszych. O ile nie ma wątpliwości w przypadku ewidentnych błędów kierujących, czy tez prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu - co powinno kończyć się od razu dożywotnim i ekzekwowalnym pozbawieniem uprawnień, o tyle piesi bardzo często zachowują sie w sposób skrajnie idiotyczny, zwłaszcza na przejściach bez sygnalizacji świetlnej, i zwłaszcza wtedy kiedy jest ciemno. Wszystko do czasu aż nie zrozumieją że w bezpośrednim starciu z rozpędzonym nawet do 40-50 km/h pojazdem nie maja najmniejszych szans żeby wyjść ze zdarzenia cało. Kiedy to nastąpi ? Tego nie wiem. Potrącenie na przejściu dla pieszych, mimo iz w znakomitej ilości przypadków dzieje się na wskutek błędu kierowcy, o tyle jest zdarzeniem dość często do unikniecia, wystarczyłoby żeby pieszy przed wejsciem na pasy zatrzymał się, rozejrzał, ocenił warunki panujące na drodze i dopiero jeśli ma absolutną pewność że wejście na drogę nie zakończy się dla niego nieprzyjemnie, decydować się na przejscie. A tak łażą jak święte krowy, licząc na to że na mokrej i sliskiej nawierzchni kierowca jest w stanie zatrzymać 1,5 tonowy pojazd w miejscu. Przepisy - przepisami, a myślenie myśleniem.

Jesli ktoś z forumowiczów może udzielić mi wskazówki do kogo powinienem się zgłosić w celu podjęcia rozmowy odnośnie regulacji sygnalizacji świetlnej na ul. Chorzowskiej - będę bardzo wdzięczny. Mam wątpliwą przyjemność podróżowania codzień z Katowic do Bytomia ulicą Chorzowską (na terenie już Bytomia) i o ile można w miarę płynnie przjechac przez cały Chorzów o tyle, z jakiegoś debilnego pomysłu na codziennie od mniej więcej Tesco/MediaMarkt stoję jak kretyn w korku, ponieważ 1 osoba na 20 tysięcy tamtędy jezdzacych skręca w prawo na osiedle Arki Bożka - na wysokości stacji benzynowej. Kretyńsko wyregulowane światła powodują dzień w dzień przymusowy, 20 minutowy postój w tym miejscu. Idiota który do tego doprowadził powinien dostac nagrodę jobla.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolejne potrącenie na ul. Chorzowskiej 2020/01/10 12:33 #188347

Passphrase, myślenie obowiązuje też kierowców i jak jadę 1,5 tonowym pojazdem po mokrej i śliskiej nawierzchni to muszę to wziąć pod uwagę. Przecież właśnie przez taki brak ostrożności dochodzi do wypadków i stłuczek między samochodami. Twoje słowa można w 100% zastosować do kierowców. Jeśli kierujący ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu, ale widzi, że są złe warunki pogodowe to warto, aby "zatrzymał się, rozejrzał, ocenił warunki panujące na drodze i dopiero jeśli ma absolutną pewność że wjechanie na drogę nie zakończy się dla niego nieprzyjemnie, decydować się". Prawda, że pasuje? No ale jesteśmy tylko ludźmi, popełniamy błędy i dlatego kierowcy ginęli, giną i będą ginąć na drogach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolejne potrącenie na ul. Chorzowskiej 2020/01/10 12:38 #188348

Cytat:
"Jeśli kierujący ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu, ale widzi, że są złe warunki pogodowe to warto, aby "zatrzymał się, rozejrzał, ocenił warunki panujące na drodze i dopiero jeśli ma absolutną pewność że wjechanie" na drogę nie zakończy się dla niego nieprzyjemnie, decydować się".
To chyba największa bzdura, jaką przeczytałem na bytomskim.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolejne potrącenie na ul. Chorzowskiej 2020/01/10 12:53 #188349

Leszku, przeczytaj lepiej całość tego co napisałem jeszcze raz. To dla Passphrase wszystko jest takie proste i "do uniknięcia", więc zademonstrowałem, że jak się wszyscy będziemy na skrzyżowaniach zatrzymywać to też unikniemy wypadków związanych z wymuszeniem pierwszeństwa. Bo nawet jak ktoś wymusi, ale my się zatrzymamy to on spokojnie przejedzie i nic się nie stanie.
Absurdem jest to, że w wypadkach z udziałem pieszych za ponad 80% przypadków odpowiadają kierowcy, a Passphrase chce nadal przerzucać winę na tych drugich. To coś na zasadzie, że "jakby nie ubierała się wyzywająco, to by jej nie zgwałcił".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolejne potrącenie na ul. Chorzowskiej 2020/01/10 13:03 #188350

Paweł P ty masz PJ wiesz w ogóle co piszesz ?
Na drodze z pierwszeństwem się zatrzymywać !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolejne potrącenie na ul. Chorzowskiej 2020/01/10 13:34 #188351

Pawle, przeczytałem zarówno Twój wpis, tak jak i wpis Passphrase.
Ty dokonałeś zamiany słów "pieszy" i "kierowca" po to, by udowodnić, że kierowcy także powinni zachować szczególną uwagę na drodze. Prawda?
W Twoim rozumowaniu tkwi jednak błąd.
Pieszy ma obowiązek zatrzymania się na przejściu dla pieszych, ma czas na to, by spojrzeć w lewo, w prawo, w lewo... i ewentualnie przejść przez ulicę.
Kierowca na drodze z pierwszeństwem przejazdu ma bezpiecznie przejechać/opuścić skrzyżowanie (nawet wtedy, gdy zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych) po to, by umożliwić innym użytkownikom przejazd przez skrzyżowanie. Nie ma prawnych możliwości, by zatrzymywać się przed skrzyżowaniem i sprawdzać, czy można przez nie przejechać - od tego jest oznakowanie. Co więcej, prawo nakazuje kierowcy jak najszybsze opuszczenie skrzyżowania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolejne potrącenie na ul. Chorzowskiej 2020/01/10 13:41 #188353

Zatrzymanie się na drodze z pierwszeństwem tylko dlatego żeby sprawdzić czy nic nie nadjeżdża ? Gratuluję pomysłu. O ile pieszy przezornie zatrzyma się przed przejściem, jedynym co może spowodować jest wejście na niego przez drugiego pieszego, o tyle zatrzymywanie się samochodu który ma pierwszeństwo, tak jak to kolega opisał to jest pewna nominacja do Bzdury Roku na tym portalu.
Wzajemny szacunek na drodze oraz na przejściach, odblaski i generalnie kultura oraz myślenie - gdyby tego było więcej, jestem pewien ze wielu wypadków dałoby się uniknąć. W ostatnim czasie sam miałem kilka przypadków kretyńskiego zachowania się pieszych, którzy bez zatrzymania, a nawet spojrzenia w jedna czy drugą stronę łażą po przejściach jak swięte krowy. Za każdym razem, wiedzac o tym i mając na uwagę ze pieszy który nie jest kierowcą nie ma w sobie wyrobionego nawyku myślenia, przezornie już przed przejściem drastycznie zwolniłem i tylko czekałem aż wlezie. I włazili, za każdym razem była to stara baba w berecie z antenką pośpiesznie biegnąc na spotkanie z jakims prałatem albo innym (wszystkie zdarzenia w centrum miasta, w bliskiej odległości od świątyń).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolejne potrącenie na ul. Chorzowskiej 2020/01/10 14:17 #188355

Paweł P ty masz PJ wiesz w ogóle co piszesz ?
Na drodze z pierwszeństwem się zatrzymywać !

Mam prawo jazdy, wiem co piszę, ale widzę że trzeba wstawiać emotikony albo pisać wyraźnie, że specjalnie dokonałem takiego przerysowania żeby pokazać absurd myślenia jakim kieruje się Passphrase.
Tak jak pisałem ponad 80% wypadków z udziałem pieszych jest z winy kierowców, tylko 11% z winy pieszych i brak myślenia należy w pierwszej kolejności zarzucić kierowcom, a nie pieszym. Oczywiście okazuje się, że te statystyki są zakłamane, bo Passphrase spotkał się ostatnio z kilkoma przypadkami "kretyńskiego zachowania" pieszych... Nie odwracajmy kota ogonem, wielu kierowców wyprzedza na przejściach, przekracza dozwoloną prędkość albo wyjeżdżając z podporządkowanej drogi patrzy tylko, czy nie nadjeżdżają samochody, a z drugiej strony ktoś przechodzi przez pasy. Jeszcze inni patrzą wszędzie (również w telefony) tylko nie na pasy i później twierdzą, że pieszy wbiegł na jezdnię.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Kolejne potrącenie na ul. Chorzowskiej 2020/01/10 14:52 #188356

Co do regulacji świateł od tego jest zarządca drogi,napisz do mzdim oni pewnie mają podpisane umowy z jakimiś ZIR-EM(Zakładem inżynierii ruchu drogowego) i zlecaja przestawienie tzw zegarów.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolejne potrącenie na ul. Chorzowskiej 2020/01/10 15:01 #188358

Paweł P - mnie to jest obojętne czy będą dalej ginąć czy nie. Jako kierowca z prawie 30 letnim stażem za kółkiem opisałem tylko co widzę. NIe napisałem ze winnym jest pieszy, zasugerowałem że jak będą więcej myśleć, to być może im to uratuje zdrowie lub życie. W starciu z samochodem szanse zawsze będą mieć nikłe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolejne potrącenie na ul. Chorzowskiej 2020/01/10 17:34 #188363

Dlaczego nie może być jak w sąsiednich Niemczech. Tam pieszy jak dochodzi do pasów to kierowcy musza im ustapić pierszeństwa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolejne potrącenie na ul. Chorzowskiej 2020/01/10 18:51 #188367

Ciekawy jestem Waszych opinii, na temat zachowania uczestników ruchu w sytuacji przedstawionej na tym filmie:


Georg - bo Polacy to nie Niemcy?;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolejne potrącenie na ul. Chorzowskiej 2020/01/10 19:33 #188368

dla mnie proste, nie raz widziałem podobne sytuacje z tym że odbyło się bez ofiar.
ten z ciągnik miał te 2 osoby w martwym polu albo nie spojrzał w lusterko.
zadziałało prawo stada: osobowy rusza bo dla niego ta 1 osoba jest ostatnia ( rusza za wcześnie) to i zestaw ruszył.
Dlatego man czy mercedes testował w londynie specjalne wyposażenie właśnie na takie przypadki - kamery i przeszklone drzwi z czujnikami.
1.To że kierowcy nie powinni ruszać dopóki piesi są na jezdni to jasne.
2. ci piesi nawet się nie zastanowili czy kirowca tira ich widzi - wleźli prosto po zderzak jak barany
3 infrastruktura!!!- tam powinna być wysepka i zwężenie do 1 pasa tym bardziej że nie ma świateł.
4. infrastruktura!!!! tiry na obwodnice!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolejne potrącenie na ul. Chorzowskiej 2020/01/10 20:24 #188370

Prawdopodobnie kierowca TIRa nie widział tych pieszych bo byli poza polem widzenia kierowcy.

Bogin,nie rozumiem ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Robert CzykielGhost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone