Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Przed nami ogromne wyzwania 2014/04/05 00:12 #142599

Opublikowany w „Gazecie Wyborczej” raport potwierdza trwający proces kurczenia się miast. Dotyka on ich wszystkich, choć są też takie, z których odpływ mieszkańców jest mniejszy np. Żory, Tychy, Jaworzno. Dr Robert Krzysztofik z Katedry Geografii Ekonomicznej Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego zwraca uwagę na to, że z największych miast w ciągu czterech lat ubyło 84 tys. osób. – To tak, jakby zniknęły całe Mysłowice, Siemianowice Śląskie czy Świętochłowice. To zatrważające dane – mówi naukowiec. Niestety, nie są podejmowane działania, które mogłyby ten proces powstrzymać, mimo że metropolia Silesia uznała to za jeden ze swoich strategicznych celów. Mniejsza liczba mieszkańców to także mniejsze bezrobocie. – To jednak jednocześnie obniża konkurencyjność regionu wobec innych – mówi Krzysztofik. Jak widać nie wszędzie, bowiem w Bytomiu, jak ostatnio pisałem, w ciągu ostatnich dwóch lat bezrobocie wzrosło o 2,5%. Co dalej? Jedno jest pewne: potrzebne są spójne działania na szczeblu rządowym, regionalnym i każdego z miast… Dlatego za tak ważne uznałem maksymalne zwiększenie inwestycji w Bytomiu (przypominam: do 25% budżetu), przyczyniających się do poprawy warunków życia mieszkańców. Tak więc inwestowaliśmy w drogi, przestrzeń publiczną, infrastrukturę sportowo-rekreacyjną, zieleń, place zabaw itd.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przed nami ogromne wyzwania 2014/04/05 10:52 #142605

Tak inwestowaliście, że liczba mieszkańców się zwiększyła?
Ilu mieszkańców Bytom miał na początku a ilu na końcu kadencji?

Ludzie opowiadają dowcip- Tusk obiecywał,że Polacy zaczną wracać z emigracji do kraju. I wracają ale po resztę rzeczy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przed nami ogromne wyzwania 2014/04/07 09:18 #142695

Zestawia Pan informacje o rosnącym bezrobociu ze swoimi inwestycjami, które z likwidacją bezrobocia nie miały nic wspólnego - co ma piernik do wiatraka?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przed nami ogromne wyzwania 2014/04/07 12:36 #142705

Zestawia Pan informacje o rosnącym bezrobociu ze swoimi inwestycjami, które z likwidacją bezrobocia nie miały nic wspólnego - co ma piernik do wiatraka?


Piotrze_S

Dla przypomnienia materiał reklamowy BIS-u:

"Po analizie obraz sytuacji gospodarczej Bytomia przedstawia się bardzo źle, wręcz katastrofalnie - Bytom jest miastem olbrzymiego bezrobocia, również tego ukrytego, infrastruktura miejska jest praktycznie nieprzy-stosowana do realizacji inwestycji, "

"Dodatkowo, Nawigator Gospodarczy będzie wykonywał funkcję gwaranta dla realizowanych projektów inwestycyjnych. Mamy również ofertę dla bezrobotnych, wykluczonych i osób słabiej przystosowanych do rynku pracy - chcemy rozwijać sieć spółdzielni socjalnych, które są najlepszym połączeniem zarówno aktywizacji tych osób jak i kierowania do nich pomocy społecznej. "

"Najgorzej jest jednak z polityką informacyjną
"


Skoro sam szef Bardzo Inteligientnych Specjalistów zwraca uwagę na infrastrukturę miejską, to muszę Cię zapytać czym dla Ciebie jest infrastruktura jeśli nie wspomnianymi przez Piotra Koja drogami, przestrzenią publiczną, infrastrukturą sportowo-rekreacyjną, zielenią, placami zabaw itd. ?

Czy możesz wskazać o ile w ciągu półtora roku rządów fachowych fachowców zmniejszyło się bezrobocie ?. Ile spółdzielni socjalnych powstało, ilu wykluczonych poczuło, ze są w mieście potrzebni nie tylko jako lokalna patologia. Jak się zmieniła pomoc społeczna dla nich. Jaka jest Twoja ocena Nawigatora ?.

Denerwujące jest jednak, że dajesz upust swojemu pseudozatroskaniu o miasto i jako bezstronne niewiniątko nieustannie krytykujesz kogoś kto ośmielił się zainwestować w infrastrukturę - która wg D.B. jest ważna i ma pomóc miastu - i nawet śmie o tym pisać. Wygłupy związkowych i sportowych ekspertów wolisz przemilczeć. Czy imponuje Ci zatem kabaretowa pozorantka, chamstwo na sesjach, kompetencje ośmieszające miasto w kraju - oddanie wodociągów, pytanie referendalne, zastawianie pod budżet czegoś czym nie można dysponować etc - i inne niespotykane dotąd wygłupy naszych elit ?.

A może w przeciwieństwie do mnie jak i innych bytomian, fachowości fachowych fachowców nie masz nic do zarzucenia.

A jesli chodzi o politykę informacyjną, to jest wg Ciebie wspaniała, bo na poziomie telepatycznym poinformowali Cię między innymi o setkach miejsc pracy dla bytomian na całym świecie w korporacji Fortum, którego właścicielem jest nie kto inny jak gmina Bytom.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przed nami ogromne wyzwania 2014/04/07 12:49 #142706

inwestowaliśmy w drogi,

Ale jak z jakością? Chorzowska juz sie cała sypie, zapada, koleinuje, pęka, odcinek przy m1 juz wymaga remontu, a ile minęło? 3 lata!? Wiem, ze to sprawa drogowców, ale ktoś ten badziew nadzoruje i odbiera. Odcinek, ktory remontowała skanska na Chorzowskiej ma sie o niebo lepiej, niz ten w wykonaniu eurovi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przed nami ogromne wyzwania 2014/04/07 13:09 #142708

Budujmy stadion.
www.sportowefakty.pl/pilka-nozna/423070/...-bartyla-prezydentem


"Wielu piłkarzy uciekało nam, widząc warunki, w jakich przyjdzie im trenować" - mówi prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Do tej pory kłamano nas, że to klub zalegał z wypłatami. Teraz będą grać za możliwość skorzystania z prysznica.

"Nie wiemy ile firm do przetargu przystąpi, ale my będziemy do tego procesu dobrze przygotowani."

Jak do każdego przetargu, który organizowaliśmy do tej pory począwszy od kupna samochodu a na ustawie śmieciowej kończąc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przed nami ogromne wyzwania 2014/04/07 13:56 #142712

.


Skoro wiesz lepiej, co ja mam na myśli, to po co zadajesz mi jakiekolwiek pytania? Ja odniosłem się do treści wpisu byłego Pana Prezydenta. Nie rozumiem, co wspólnego z likwidacją bezrobocia ma m.in. nowy plac zabaw i tego chciałbym się dowiedzieć. Nie współtworzyłem programu BIS, nie jestem także jego członkiem. Wiem, czym jest infrastruktura i nie wypowiadam się na temat zarządzania infrastrukturą, lecz związku tych inwestycji z bezrobociem. Oczywistym jest dla mnie, że walka z bezrobociem jest kluczowym problemem i że obecna władza nie ma na tym polu jak na razie żadnych wyników, dokładnie tak, jak poprzednicy.

Ja krytykuję inwestycje w infrastrukturę? Na pewno nie w tym wątku. Czytaj uważnie, to nie będziesz musiał zadawać bezsensownych pytań. Poczytaj uważnie forum, bo o chamstwie zdaje się wypowiedziałem, co Ci najwyraźniej umknęło. O polityce informacyjnej również, o wybiorze prezesa ZBM także. Na temat stadionu również. Zadaj sobie trochę trudu i odszukaj te wątki. Pewnie nawet "przepraszam" nie przeczytam za te oczywiste kłamstwa na mój temat. Cóż, bywa i tak, świat mi się nie zawali z tego powodu:) Piotr Koj to człowiek, z którym wielokrotnie się nie zgadzałem, wiec (kolejny raz Ci powtarzam) skoro już tutaj pisze, to chętnie wejdę w polemikę i zadam parę pytań. Gdyby tu udzielali się tak często radni BIS i Prezydent Bartyla również bym chętnie pogadał, ale niestety nie czują oni takiej potrzeby...

"Pseudozatroskanie" :woohoo: Przejrzałeś mnie na wylot, zdemaskowałeś, jesteś wielki :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przed nami ogromne wyzwania 2014/04/07 14:29 #142714

... Piotr Koj to człowiek, z którym wielokrotnie się nie zgadzałem, wiec (kolejny raz Ci powtarzam) skoro już tutaj pisze, to chętnie wejdę w polemikę i zadam parę pytań. Gdyby tu udzielali się tak często radni BIS i Prezydent Bartyla również bym chętnie pogadał, ale niestety nie czują oni takiej potrzeby...


Jeśli naprawdę odczuwasz potrzebę dyskusji z fachowymi fachowcami, to zamiast z niecierpliwością czekać na kolejny wpis Piotra aby mu tylko przyłożyć, załóż nowy wątek i tam oczekuj odpowiedzi na to co Cię rzekomo niepokoi.
Proponuję taki: " Odpowiedzi na pytania do Bardzo Inteligientnych Specjalistów, których mieszkańcy Bytomia nigdy się nie doczekają, a gdy te się pojawią to i tak ich nie zrozumieją"

i tu dla przypomnienia fragment mojego poprzedniego wpisu, którego nie pamiętasz :

i jeśli ci tradycyjnie Cię nie zleją - wówczas w zależności od tego kto bedzie odpowiadał otrzymasz trzy opcje :
- żołnierzyk Bartyli - wyśle Cię na leczenie;
- ktoś z oficjalnych współpracowników DB - zwali winę na poprzedników;
- nawet jeśli sam DB miałby się zdecydować na odpowiedź - co nigdy się nie zdarzyło - postawi najwyżej oczy w słup.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone