Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Chory kraj 2015/09/03 10:37 #161402

Trudno o inną ocenę kraju w którym, w dniu kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej, rozpoczęcia roku szkolnego, ogromu wyzwań, jakie niesie z sobą niekontrolowana fala migracji (i można by tak wymieniać jeszcze wiele ważnych dla Polski spraw) najważniejszym problemem jest uścisk dłoni (lub jego brak).

Rozumiem, że trwa kampania wyborcza do parlamentu. Rozumiem, że trwa bezpardonowy atak na prezydenta Rzeczypospolitej. Rozumiem, że trzeba zakryć własne kompleksy. Rozumiem, że trzeba odwrócić uwagę od kolejnych afer na szczytach władzy (zwłaszcza ostatnią – z Burym i Kwiatkowskim). Ale, jakby na to nie patrzeć, to nie jest normalne. Śledzę wydarzenia w Europie i nie potrafię sobie przypomnieć sytuacji, w której media, politycy, celebryci, cały dzień zajmowali się uściskiem dłoni.

Wiele to mówi o naszej obecnej sytuacji, o poziomie naszych elit, o mediach. A jak zawsze i tak każdy z nas ma na ten temat własną opinię. No właśnie, czy na pewno własną?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Chory kraj 2015/09/03 11:44 #161404

W sumie mógł przecież rękę uścisnąć co mu szkodziło.
Ale większą gańbe se zrobił w Niemczech jak się prezydentowi Gauckowi skarżył na Polskę hehehe.
Acha, jak on stoi z językami obcymi bo miał znać 4 języki (w tym niemiecki) ?, a w Niemczech nic po niemiecku na konferencji nic nie powiedział. Widziałem że ma słuchawkę na uszach pewnie z tłumaczem.

Chory kraj 2015/09/03 14:37 #161411

Nie wiem ile języków zna Duda, ale każdy polityk, nawet jeśli zna 10 języków, korzysta z tłumacza, dlaczego? Żeby mieć więcej czasu na odpowiedź. Dzięki temu zrozumie pytanie "w oryginale", ale tłumacz daje mu cenne sekundy na przygotowanie lepszej odpowiedzi.

Dlatego Duda jest prezydentem, a Ty "hehehe".

Chory kraj 2015/09/03 14:56 #161413

Nie wiem ile języków zna Duda, ale każdy polityk, nawet jeśli zna 10 języków, korzysta z tłumacza, dlaczego? Żeby mieć więcej czasu na odpowiedź. Dzięki temu zrozumie pytanie "w oryginale", ale tłumacz daje mu cenne sekundy na przygotowanie lepszej odpowiedzi.

Dlatego Duda jest prezydentem, a Ty "hehehe".

Przepraszam jeżeli Cię zdenerwowało moje "hehehe" ale śmiać mi się chce jeżeli prezydent Polski skarży się u prezydenta innego kraju.
Co do języków obcych to Prezydent Estonii mówił na konferencji po angielsku.

Chory kraj 2015/09/03 15:05 #161414

Wybacz, że może trochę za ostro, nie znam Cię, ale jak widzę takie "hehehehe" to automatycznie mam przekonanie, że osoba po drugiej stronie ekranu ma IQ poniżej 70...

Może i mówił, bo to zależy od rangi rozmów - czy mamy do czynienia z negocjacjami, rozmowami w cztery oczy czy np. wystąpieniami publicznymi. Mimo wszystko swoje zdanie podtrzymuję. To jest elementarz dyplomacji.

PS. Nie wiem czy i ile Duda zna języków. Jakoś mało mnie rusza to JAK, a bardziej CO mówi prezydent. Kto by nim nie był. Za dużą wagę przywiązujemy do formy (patrz afera z kapelusza nt. podania ręki).

Chory kraj 2015/09/03 15:26 #161415

PS. Nie wiem czy i ile Duda zna języków. Jakoś mało mnie rusza to JAK, a bardziej CO mówi prezydent. Kto by nim nie był. Za dużą wagę przywiązujemy do formy (patrz afera z kapelusza nt. podania ręki).

Widzisz jak Bronisław Komorowski wlazł na krzesło w Japonii to była chaja na cały internet.
I wtedy prawicowe portale nie odpuściły.
Natomiast Andrzej Duda moim zdaniem zaliczył potworną wpadkę skarżąc się na Polskę.

Chory kraj 2015/09/03 15:53 #161416

To jednak mamy inne postrzeganie rzeczywistości. Wpadki Komorowskiego były całkowicie POMIJANE przez media. Pomijając, jak je określiłeś, prawicowe portale.

Chory kraj 2015/09/03 16:28 #161417

Może warto się zastanowić nad tym czym było pytanie dziennikarza TVP, który zapytał czy polski prezydent w rozmowie z kanclerz Merkel poruszył problem niesprawiedliwości w Polsce. Merkel odparła, że nie ma w zwyczaju ujawniania treści takich rozmów. - Nie mieszamy się do polityki wewnętrznej (Polski) - podkreśliła. Dodała, że z publicznych wypowiedzi prezydenta, o których piszą gazety, wiadomo, że Duda troszczy się o sprawiedliwość społeczną.
A po drugie warto było wysłuchać wszystkich wystąpień prezydenta Dudy w Niemczech, w całości, aby biorąc pod uwagę kontekst, móc wyrobić sobie własną opinię, a nie powtarzać za mainstreamem...

Załączniki:

Chory kraj 2015/09/03 18:35 #161420

1. O co czy o kogo się Pan Duda będzie troszczył to czas pokaże.
2. To że komuś odpowiadają poglądy "mainstreemowe" nie znaczy że przestał myśleć.
3. Wczoraj PO przyjęła Pana Dorna do siebie to może i PIS przygarnie Pana Koja. Pana wpisy świadczą o tym, że niczego nie pragniesz Pan bardziej...

Chory kraj 2015/09/03 19:02 #161421

To jednak mamy inne postrzeganie rzeczywistości. Wpadki Komorowskiego były całkowicie POMIJANE przez media. Pomijając, jak je określiłeś, prawicowe portale.

Konkretnie: jakie wpadki? Słynny "szogun"? Jeden żart, może nie najwyższych lotów, rozdmuchany przez rozhisteryzowaną prawicę. "bul"? zobaczymy po 5 latach jak tam z ortografią Andrzeja Zesłanego przez Ducha Świętego. Jeszcze jakieś wpadki ukryte przez masonów i cyklistów?

Chory kraj 2015/09/03 19:10 #161422

Chyba każde publiczne wystąpienie Bula wiązało się z wpadką. Mało tego. Cala ta żałosna prezydentura to jedna wielka wpadka. I to zakończona klęską polityczną 25 lecia.

Chory kraj 2015/09/03 19:25 #161424

Ale konkrety?
Bo Dudi już zdążył powiedzieć prezydentowi sąsiedniegi kraju, że nasz kraj jest niefajny tudzież zachować się na Westerplatte jak skończony burak - a dopiero 3 tygodnie nam panuje. Jeszcze ma duże pole do poPISu

Chory kraj 2015/09/03 19:30 #161426

Ale konkrety. Co takiego powiedział i co zrobił na Westerplatte. Bo ja widziałem tylko jak Ewa Peron zachowała się jak burak twierdząc,że będzie świętować rocznicę ataku Niemiec na Polskę

Chory kraj 2015/09/03 19:31 #161427

Czyżbyś się Fox spodziewał czegoś innego po przypadkowym prezydencie?
Duda ma przed sobą 5 lat na pokazanie o ile jest lepszy. Poczekamy a raczej przeczekamy.

Chory kraj 2015/09/03 19:36 #161429

Chyba ma Pan rację z tą manipulacją bo próbuje na youtube znalezc ten moment kiedy Duda to powiedział i nikaj nie ma :)
Proszę niech Pan idzie to 1:30 chyba to było to , proszę mnie poprawić jak się mylę.

• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone