Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Obnażony... 2016/06/20 18:18 #166962

Dzisiejsza sesja absolutoryjna obnażyła pustkę, jaka kryje się za powtarzanymi od lat deklaracjami prezydenta Bartyli. Co gorsza nie ma on z tym najmniejszego problemu i dalej brnie w niektóre z nich. Tylko niektóre z błędów, zaniechań, działań szkodliwych dla miasta, niespełnionych deklaracji wytknęła władzy nieliczna „opozycja”? 43 miliony starty za ubiegły rok i 115 milionów zobowiązań w Bytomskim Przedsiębiorstwie Komunalnym. Duże koszty przy braku efektywnych działań spółek Bytomski Sport i Bytomskiej Agencji Rozwoju Inwestycji. Bardzo istotna uwaga – w mieście nikt nie oszczędza, a dochody zmalały o ponad 18 milionów złotych. Pytano też o realizację programu wyborczego 2+4. Mówiono wprost o efekciarskiej polityce Damiana Bartyli. Przykładem Bytomska Strefa Aktywności Gospodarczej, którą radny Bonk nazwał totalną klęską, fenomenem partactwa. Uznał też, że likwidacja Miejskiej Pracowni Urbanistycznej jest jednym z wielu dowodów na brak wizji rozwoju miasta, planów i strategii. Jak powiedział Henryk Bonk ważniejsze jest dla prezydenta Bartyli sprowadzanie badylarzy, a przecież to nie oni budują przyszłość miast i regionów. Jedyną wizja jaką dostrzega wizja to budowy stadionu, przez prezesa klubu, który jest chwilowo prezydentem! Zauważył też, że obecny gospodarz ratusza jest laureatem wielu nagród gospodarczych, ale tylko za obietnice. Zwrócił uwagę na teren wykupiony przez BPK przy ulicy Magdaleny za ogromne pieniądze, przypomniał że trzeba tam jeszcze duże środki zainwestować. Dla kogo?

Radny Bonk powiedział wprost (a wie co mówi bo przez dwa lata był zastępcą Bartyli) „zbudowaliście układ personalny”, to jest efekt 4 lat. Zacytował piosenkę zespołu „Trzeci Oddech Kaczuchy” (kto z nas po 40 jej nie pamięta) „To ja Manitou”:
Witali, wołali, wołali, witali
Kwiaty, krawaty, pompa i puc.
Lakierki, szpalerki, miliony ton stali,
Wrzaski, oklaski, Pan Prezes Pan Wódz.
Tu telewizja a tam radary!
Mieszkanie, ubranie, technika i cud,
Bankiety, zalety, brygady, sztandary,
Wrzaski, oklaski, Pan Prezes Pan Wódz.
Kwiaty dla niego, przemowy dla czerni,
Wódz a za Wodzem wierni.

Kończąc powiedział „wizje zainwestowania 1,5 mld budzą uśmiech politowania, to utopijne wizje”.

Kolejni radni pytali o liczbę pustostanów. Pytano o ile zmniejszyły się liczby osób oczekujących na mieszkania na wszystkich listach (do remontu, socjalnych, komunalnych itd). Pytano o ile zmniejszyło się bezrobocie, w porównaniu do zmian na terenie województwa i kraju. Bo przecież nie o deklarowane przez prezydenta 5%. Ile dopłaciliśmy do oświaty? Jak rok 2015 został wykorzystany na rzecz przygotowania działań w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. Czy zamierza zlikwidować zbędne, a bardzo kosztowne spółki gminne?

Można byłoby wypisać jeszcze wiele pytań, zacytować wiele wypowiedzi, które obnażyły puste deklaracje prezydenta Bartyli, tylko po co? Nieliczni radni opozycji, nie wychodzą poza aktywność na sali sesyjnej. Kto z mieszkańców pozna te fakty? W jaki sposób komunikują się oni z mieszkańcami? Na pewno nie przez lokalne media, dla których sesja absolutoryjna nie była na tyle interesująca, aby się na niej pojawić. Zresztą tekst-laurka, w lokalnym tygodniku, już dawno gotowy…

Efekt głosowania 16 za udzieleniem absolutorium, 6 przeciw… Warto odnotować, że bytomski PiS poparł działania prezydenta Bytomia Damiana Bartyli za rok 2015, czyli także jego „wizje rozwoju” miasta. Ryzykowna to decyzja…

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Obnażony... 2016/06/22 21:00 #167023

Wracam do sesji absolutoryjnej. Po raz kolejny udowodniła ona, że w Bytomiu rządzi wielka koalicja: Bytomska Inicjatywa Społeczna – PiS – SLD – Wspólny Bytom – związki zawodowe. Egzotyka? Nie, dowód na układ, o którym na sesji mówił radny Bonk. I nie ważne, że BIS to wydmuszka, szyld pod którym raz na cztery lata startuje się w wyborach. A w ciągu czterech lat żadnej aktywności, no bo po co?? Ludzie i tak wybiorą. A dlaczego? Między innymi ze względu na brak lub słabość opozycji. Popyskowali na sesji absolutoryjnej i co? I nic!! Nawet na portalach społecznościowych nie wyrazili swojego stanowiska. Lider opozycji założył bloga na bytomski.pl, zamieścił trzy wpisy i od 11 kwietnia milczy… Może jakaś konferencja prasowa, ogłoszenia w prasie lokalnej? Niestety CISZA!!! Dlatego prezydent Bartyla traktuje ich z „buta”, bo wie że niestety na sesyjnym „pyskowaniu” się skończy, a ze słabym nikt się nie liczy.

Czy tak się uprawia politykę?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone