Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Dalsze psucie miasta 2016/10/04 18:23 #168680

Trwa proces psucia miasta. Prezydent odmawia pokrycia straty w miejskim szpitalu, pomimo że jest to jego ustawowy obowiązek. Zamiast tego pieniądze chce przekazać spółce Bytomski Sport.
Strata szpitala to 2,9 mln zł, a sytuacja finansowa szpitala w Bytomiu (podobnie jak innych tego typu jednostek) jest bardzo zła. Brak tych środków może zaważyć na finansach szpitala, a tym samym odbić się na sytuacji pacjentów. Jak wspomina radny Wołosz władze miasta wykorzystują lukę w zmienionych niedawno przepisach, w których to nie zakreślono precyzyjnie terminu pokrycia straty (stary zapis mówił o 30 września).
Jednocześnie do Rady Miejskiej wpłynęła informacja o wniesieniu kolejnego aportu, tym razem w wysokości 2 mln zł do spółki „Bytomski Sport”. Warto dodać, że wniesienie aportu przez prezydenta nie wymaga zgody Rady Miejskiej a jedynie informacji o samym fakcie. Czy to ma sens? Jak dla mnie nie. Spółka ta jest bowiem jak studnia bez dna, a co najsmutniejsze nie widać efektów jej działania.

Następny dowód na pogłębianie kryzysu w mieście to kolejna nominacja personalna. Mimo wielu uwag i zastrzeżeń, wobec kandydata na prezesa Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego proponowanego przez prezydenta Bartylę, został on jednak wybrany przez Radę Nadzorczą. Stało się to pod nieobecność sprzeciwiającego się tej kandydaturze przewodniczącego Rady. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że spółką z minusem na poziomie około 200 milionów złotych, będzie zarządzała osoba bez doświadczenia w kierowaniu tej wielkości firmami, a zwłaszcza bez doświadczenia w realizacji programów naprawczych…

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dalsze psucie miasta 2016/10/04 21:54 #168689

Smutne to jest .
Ale też nie ma za bardzo wyjścia obecnej sytuacji gdyż nie ma godnych kandydatów by zastąpić Bartyle....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dalsze psucie miasta 2016/10/06 00:10 #168731

Niebawem problem sam sie rozwiaze - bez referendow, komitetow, podpisow - wejdzie na 24mce komisarz i wymieni wszystkich wszedzie na "dobra zmiane" a pan "Damiana B." nie bedzie mogl dluzej unikac sadu przesuwajac posiedzenia rady miejskiej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dalsze psucie miasta 2016/10/06 10:40 #168738

Nawet jak dostanie wyrok w w iadomej sprawie to sie od niego odwoła. I znow ze dwa lata miną ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone