Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Spółka od wszystkiego 2016/10/10 18:17 #168804

Nie znam dokonań Bytomskiej Agencji Rozwoju Inwestycji, a to z tej prostej przyczyny, że ich nie ma. W związku z tym, spółka nie ma też żadnych doświadczeń, poza przejadaniem gminnych, czyli naszych, bytomian pieniędzy. Patrząc na listę przedsięwzięć Gminnego Programu Rewitalizacji, nie ma spółki bardziej doświadczonej w realizacji unijnych projektów, jak opisywane BARI. Nie ma też takiej dziedziny życia, na której pracownicy tej spółki by się nie znali, a już szczególnie dotyczy to rynku pracy. Poniżej przedstawię projekty w których w ramach GPR weźmie udział ta „kluczowa” spółka.

Aktywizacja Bytomskich Przedsiębiorców
W ramach przedsięwzięcia planuje się utworzyć nowe miejsca pracy dla mieszkańców, rozwój społeczno – gospodarczy, wsparcie rozwoju mikro i małych przedsiębiorstw (Start-up-ów), rozwój klubów, punktów hobbistycznych. Projekt będzie skierowany do osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo po 30 roku życia.
KOSZT 3.700.000zł.
Wskaźnik: BRAK DANYCH. Źródło weryfikacji wskaźnika: umowy na uczestnictwo w projekcie, liczba wypłaconych dotacji oraz dane CEIDG.

Droga do aktywności zawodowej
Celem przedsięwzięcia będzie podjęcie i utrzymanie zatrudnienia przez osoby należące do grup o szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy, w tym osób z niepełnosprawnościami, długotrwale bezrobotnych, osoby po 50 roku życia, o niskich kwalifikacjach, kobiety, dzięki instrumentom rynku pracy służącym indywidualizacji wsparcia oraz pomocy.
KOSZT 2.150.000zł.
Wskaźniki: BRAK DANYCH Źródło weryfikacji wskaźnika: formularze rekrutacyjne, listy obecności, umowy o zatrudnienie/staż.

Aktywna reintegracja społeczno-zawodowa Bytomia
Celem projektu będzie aktywizacja społecznozawodowa mieszkańców, a w konsekwencji wzrost zatrudnienia i podniesienie kapitału społecznego. Zakres działań w ramach projektu: kompleksowe programy integracji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych; kompleksowe programy aktywizacji skierowane do osób usamodzielnianych, programy na rzecz wzmacniania potencjału społecznego i zawodowego lokalnych społeczności z uwzględnieniem działań: opartych o samopomoc, środowiskowych, prozatrudnieniowych, edukacyjnych. Wyżej wymienione działania będą ukierunkowane na wsparcie indywidualne osób i grup zagrożonych ubóstwem oraz wykluczeniem.
KOSZT 50.000.000zł kwota łączna na wszystkie podobszary
Aktywizacja zawodowa oraz zatrudnienie grupy ok. 600 osób. Źródło weryfikacji wskaźnika: BRAK DANYCH.

Umiem się uczyć
Celem przedsięwzięcia będzie kształtowanie kompetencji kluczowych ze szczególnym uwzględnieniem uczenia się, kreatywności, pracy zespołowej i silnie wpływających na integrację grupy i zmianę postrzegania nauczycieli przez uczniów. Podniesienie poziomu edukacji w szkołach podstawowych poprzez warsztaty efektywnej nauki i pracy zespołowej oraz twórczego myślenia wramach zajęć wyrównawczych
KOSZT 3 873 548,56zł
Źródło weryfikacji wskaźnika: BRAK DANYCH.

Dajmy szansę
Celem przedsięwzięcia będzie aktywna integracja o charakterze społeczno-zawodowym, edukacyjnym i zdrowotnym 54 osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Uczestnicy projektu będą mieli możliwość m.in. podniesienia kwalifikacji, zdobycia nowych kompetencji, udziału w stażach zawodowych
KOSZT 972 000zł
Źródło weryfikacji wskaźnika: kopia umowy o pracę, listy obecności, zaświadczenie o podjęciu nauki lub szkolenia.

Nowe horyzonty zawodowe
Celem przedsięwzięcia będzie realizacja programu zwolnień monitorowanych (outplacement grupowy), w tym pomoc osobom objętym redukcją zatrudnienia w
znalezieniu nowego miejsca pracy. W ramach projektu planuje się przeprowadzić serię działań m.in.: poradnictwo indywidualne, wsparcie psychologiczne, job coaching, warsztaty z kompetencji społecznych, szkolenia zawodowe, pośrednictwo pracy, wsparcie doradcze dla nowo powstałych firm.
KOSZT 2.760.000zł
Wskaźniki: BRAK DANYCH

Opiekuńczy Bytom – utworzenie centrum wsparcia opiekunów nieformalnych
Celem przedsięwzięcia będzie zwiększenie dostępu do usług społecznych świadczonych w Bytomiu na rzecz osób niesamodzielnych, starszych i niepełnosprawnych, które pozwolą przeciwdziałać ich marginalizacji i wykluczeniu społecznemu. Projekt zakłada zwiększenie realizowanych usług społecznych, świadczonych w mieście poprzez rozwój usług asystenckich i opiekuńczych nad osobami niesamodzielnymi obejmujących m.in.: realizację usług opiekuńczych, o których mowa w ustawie z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej, realizację usług asystenckich na rzecz osób z niepełnosprawnościami rodzin z dziećmi z niepełnosprawnościami, podnoszenie kompetencji i kwalifikacji opiekunów faktycznych i personelu służb świadczących usługi w społeczności lokalnej.
KOSZT 4.950.000zł
Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym poszukujących pracy, uczestniczących w kształceniu lub szkoleniu, zdobywających kwalifikacje, pracujących po opuszczeniu programu: 150 osób. Źródło weryfikacji wskaźnika: formularze rekrutacyjne, listy obecności, umowy o staże/zatrudnienie.

Opiekunowie są wśród nas
Celem przedsięwzięcia będzie przygotowanie osób 60+ do pełnienia roli opiekunów nieformalnych poprzez edukację z zakresu bieżącej opieki nad seniorem, pierwszej pomocy, możliwości udziału w aktywności obywatelskiej, nowoczesnych technologii itp. Działania projektu obejmą: stworzenie grup samopomocowych; zwiększenie aktywności uczestników projektu poprzez podnoszenie aktywności społecznej osób starszych w zakresie świadczenia usług społecznych na rzecz innych seniorów i w zakresie opieki nad samym sobą poprzez propagowanie korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego; bank czasu seniora.
KOSZT: 720.000zł
Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym objętych wsparciem w programie: 80 osób

Masz firmę masz lokal – Aktywizacja Bytomskich Lokali Użytkowych
Przedmiotem projektu jest gruntowny remont około 20 lokali użytkowych zlokalizowanych w Śródmieściu Bytomia z przeznaczeniem dla osób prowadzących działalność gospodarczą.
KOSZT: 2.529.412zł
Liczba nowych miejsc pracy (brak danych na obecnym etapie). Liczba powstałych start-up-ów (brak danych na obecnym etapie).

Tak więc razem spółka „przerobi” projekty na kwotę 71.654.960,56zł. Czy będzie w stanie? Czy wyżej wypisane projekty przyczynią się do rewitalizacji Bytomia? Uważam, że nie. Miasto nie ma pomysłu, zwłaszcza w sferze projektów miękkich i wpisał w tabele co się pod rękę nawinęło. To nieprzygotowanie, tą bezradność rządzących widać szczególnie w tabeli „rezultaty i sposób monitorowania”. To zatrważające, jak często pokazują się tam słowa BRAK DANYCH.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Spółka od wszystkiego 2016/10/11 00:32 #168805

Cały ten program pt "rewitalizacja" jest tak skonstruowany i wymyslony przed wiadome kręgi żeby jak najwiecej wpadło do prywatnej kieszeni królika i jego pomazańcow. Okreslone koła i kasty nachapią sie takie kasy ze beda nią żygac do konca zycia. Czas chyba zaczac nazywac rzeczy po imieniu.

Bartyla nie radzil sobie ze srodkami jakimi dysponowal bedac prezesem klubu i majac do dyspozycji srodki powiedzmy na poziomie raptem kilku mln rocznie. Nie radzi sobie ze srodkami jakie ma do dyspozycji zarzadzajac miastem, a co dopiero jak dostanie tak potezna kase jak ma przyjsc na rewitalizacje. Strach sie bac. Mnie najbardziej ciekawi w jaki biznes teraz zaangazuje sie ekstaksowkarz, aktualnie bukieciarz, od dawna bedacy w otoczeniu Bartyli i kręcący tym sposobem swoje lody.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Spółka od wszystkiego 2016/10/11 01:39 #168806

Jestes zazdrosny czy może masz jakiś kompleks ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Spółka od wszystkiego 2016/10/11 11:30 #168812

Mam wyj****e jesli o to ci chodzi. A Bartyle i jego kolesi mam tak gleboko w powazaniu ze glebiej sie juz nie da. I dobrze ze ktos tutaj majac dostep do informacji do ktorych wiekszosc z nas nie ma, glosno mowi o tym jak zarzadzanie miastem przez tego nieudolnego typa wyglada.
Pozatym - skoro Tobie nie przeszkadza ze Bartyla łże od kilku lat, najpierw wycierajac sobie twarz Polonią i robiąc z tego klubu prywatną firme, łżąc o podpisywanych w przyszlym tygodniu umowach z potencjalnymi sponsorami, łże o tym ze miasto jest be bo nie chce inwestowac w stadion i stad biora sie problemy klubu a proszony o przedstawienie dokumentow finansowych klubu kręci jak sie tylko da na wszystkie strony, i w efekcie czego doprowadza do zadłużenia klubu na niepoliczalne juz sumy oraz do poziomu rozgrywkowego o ktorym nikt w momencie awansu do ekstraklasy nie myslal ze Polonia kiedykolwiek wróci. Dzis na mecze chodzi 400 osob, prezesem Bartyla wybiera jakichs totalnych amatorow Heila, Wiejache czy teraz jakiegos Snochowskiego ktorzy nie maja pojecia o tym co robia i mówią, ale są wierni naczelnemu wodzowi, ktory o czym wszyscy wiedza wladzy w Polonii tak naprawde nigdy nie oddał. Teraz wzial sie za miasto i jaki jest tego efekt ? Chyba tylko slepy i analfabeta nie zauwazy tego ze Bytom dzis i Bytom przed kadencja Bartyli rozni tylko suma długu jaki ma. Nic wiecej. I jesli Tobie to wszystko nie przeszkadza to zastanow sie na chlodno kto ma jakies kompleksy.
Klub stał sie prowincjonalnym bankrutem bez jakichkolwiek perspektyw na przyszlosc, organizacyjnych i finansowych. Miasto upada dzien w dzien coraz bardziej, zapada sie i zadłuża. Bez efektu. To są realne efekty dzialania Damiana Bartyli najpierw w Polonii, a teraz w miescie Bytom.
Chcesz polemizowac ? Prosze bardzo. Pierwsze pytanie Ci zadam, ile miejskich srodkow zainwestowal w stadion Piotr Koj a ile Damian Bartyla. Jeden doprowadzil do tego ze psim swędem obiekt został dopuszczony do rozgrywek ekstraklasy - podgrzewana murwa, swiatla, jakas tam trybuna i grali. A drugi co zrobil ? Rozebrał łuk i wywiozl 5 wywroetek gruzu. Dostrzegasz roznice ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Spółka od wszystkiego 2016/10/11 13:01 #168813

Przeczytałeś dokładnie co napisałem? Jeżeli nie to trudno a jeżeli przeczytałes to chyba nie zrozumiałeś sensu mojego pytania.

PS.Snochowski akurat jest pierwszym prezesem od lat który cos zaczał robić.Najpierw poustawiał hokej a teraz zaczyna prostowac piłkę.Może to nie wiele ale wypłaty sa płacone na czas bez opóźnień.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Spółka od wszystkiego 2016/10/11 13:36 #168814

Prawda jest taka , że na Bartyle już bardzoooo dużo osób narzeka i już niewiele brakuje by ludzka cierpliwość do tej osoby się skończyła, bo niestety Bytom zmierza w złym kierunku.... Bartyla to typ osoby która duża gada a mało robi...CZemu inne miasta na Śląsku potrafią lepiej funkcjonować ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone