Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Co się powinno się jeszcze wydarzyć, aby bytomianie się obudzili? 2016/11/21 16:45 #169505

Dzisiaj radny Michał Bieda poinformował o stracie Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego czyli miejskiej firmy wodociągowej po III kwartałach 2016 w wysokości 11,5 miliona. Jednocześnie poinformował, że w tym samym czasie spółka wydała blisko 2 miliony na reklamę i koszty reprezentacyjne. I co najważniejsze, poinformował, że bytomianie mogli od 2 lat płacić mniej za wodę, lecz BPK nie chciało korzystać z rabatu oferowanego przez wodociągi wojewódzkie!!

Przypomnę, katastrofalny wynik finansowy za rok 2015 tj. stratę w wysokości 43 milionów złotych oraz nadal realną karę w wysokości 33 milionów, która została nałożona na BPK za nieprawidłowości na miejskim wysypisku.

Nieco wcześniej był zakup zbędnego ujęcia wody w Tarnowskich Górach za 14 milionów złotych, zakup przez BPK działek od miasta za 20 milionów złotych, w ramach ratowania budżetu miasta. Do tego BPK daruje i pożycza pieniądze różnym podmiotom, w tym Polonii Bytom. Dzisiaj bardzo aktualne staje się pytanie co z naszymi pieniędzmi w przypadku upadłości klubu.

Na koniec zadam pytanie – co powinno się jeszcze wydarzyć, aby bytomianie się obudzili? Ostatnia „pobudka” była sprzeciwem wobec działań na rzecz ratowania miasta. „Budzono” bowiem za reorganizację sieci szkół czyli za działania oszczędnościowe, za opłatę za wody opadowe, która miała umożliwić dalsze inwestycje (płaconą po dziś dzień, tylko że przez miasto), za niedopieszczenie Polonii Bytom, choć podjęto jej naprawę w ostatnim możliwym momencie, za zadłużenie miasta (wtedy 160 mln przy inwestycjach w wysokości około 590 milionów. Nie wspomnę o deklaracjach dotyczących zmniejszenia liczby spółek, zmniejszenia ilości urzędników, nie zatrudnianiu osób spoza Bytomia itd itp.

Dzisiaj w szkołach brakuje dzieci, brakuje na wypłaty dla nauczycieli (i nie tylko), BPK nie inwestuje i jest na skraju przepaści, Polonia w stanie upadłości, a zadłużenie miasta ma osiągnąć niebawem 500 milionów. Z deklaracji zostały puste słowa, liczba spółek i instytucji wzrosła, liczba urzędników, pracowników miasta urosła, a zatrudnia się w nich osoby spoza Bytomia, a już o kompetencjach niektórych z nich nie wspomnę…

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co się powinno się jeszcze wydarzyć, aby bytomianie się obudzili? 2016/11/21 23:17 #169525

Ja się obudziłem kilka lat temu...dlatego piszę z emigracji.
Dziękuję naszym byłym i obecnym włodarzom za tak fascynujący surwiwal.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co się powinno się jeszcze wydarzyć, aby bytomianie się obudzili? 2016/11/22 08:10 #169529

Bytomian bardziej interesuje inwazja islamu niż to co się dzieje w naszym mieście :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co się powinno się jeszcze wydarzyć, aby bytomianie się obudzili? 2016/11/22 08:50 #169530

Odniosę sie tylko do ostatniego akapitu:
Mniej dzieci w szkołach - w wielu krajach rozwijajacych sie i rozwinietych społeczeństwo sie starzeje. Żyjemy dłużej, w przeciwieństwie do krajów niskorozwiniętych mamy mozliwość zaplanowania rodziny (choc są oszołomy którzy chcą nam to zabarać).
Będzie mniej dzieci, to będzie mniej szkół ( mniejsze wydatki ) a nauczyciele, jako osoby wykształcone powinni wiedzieć, że można, a czasami trzeba się przekwalifikować. Posada nauczyciela nie jest dozgonną, tak działa rynek. Więc nie wiem skąd ten strach o biednych nauczycieli, Karta Nauczyciela juz i tak stawia ich na lepszej pozycji (m.in. roczny urlop na podratowanie zdrowia, art. 30, czas pracy, zasiłek na zagospodarowanie...itd...).

Zatrudnianie osób spoza Bytomia, to proste: wielu naszych urzędników (tych na wyższych stanowiskach urzędniczych i w spółkach miejskich nie mieszka z rozpadającym się Bytomiu, pobudowali sie tam gdzie nie mam takiej eksploatacji górniczej, wiec ICH RODZINY I INNE POCIOTKI też nie mieszkaja w Bytomiu.
To jak wyglądają konkursy nawet na zwykłe stanowiska urzędnicze wszyscy wiedzą, wystarczy wjesc na strone wirtualny urząd miasta Bytomia i w zakładcze wyszukaj pracownika wg. nazwiska popatrzeć na listę nazwisk :)
a to czy pracownik jest z bytomia czy z innego miasta nie powinno byc sprawa priorytetową, ważniejsze sa KOMPETENCJE.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co się powinno się jeszcze wydarzyć, aby bytomianie się obudzili? 2016/11/22 21:37 #169543

Problem zatrudniania tylko bytomian podnosili obecnie rządzący, czyniąc zarzut że pracują w mieście osoby spoza Bytomia. To naturalne, że w pierwszej kolejności liczą się kompetencje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone