Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Zero tolerancji dla agresji i nienawiści 2019/07/22 20:14 #185392

Jan Hartman w Polityce napisał: Parady równości są w naszym kraju wciąż formą walki politycznej o podstawowe prawa człowieka i obywatela oraz niechcianą, lecz realną konfrontacją z siłami faszyzmu, fundamentalizmu religijnego i konserwatyzmu. A już szczególnie dotyczy to Białegostoku.
Janusz Palikot na Twitterze radzi: Robić Marsze Równości non stop. I dać się pobić. Stać i czekać, aż cię zjedzą biciem.
Donald Tusk na Twitterze: Kibole, antysemici, homofobia – nic nowego. Tragedią jest władza, która jest ich patronem. Wszyscy przyzwoici Polacy, niezależnie od poglądów, muszą powiedzieć: dość przemocy!
prof. Paweł Śpiewak w TVN24: To jest początek faszyzmu, a wiemy jaki jest koniec faszyzmu. Wiemy, jak się spełnia – spełnia się przez przemoc i przez nienawiść do pewnych grup ludzkich.
Grzegorz Schetyna na Twitterze: Solidarność z bitymi w Białystok. Ta przemoc to efekt trwającej od 4 lat propagandy nienawiści i pobłażania przemocy. Polska musi być lepsza. Państwo musi chronić bitych i skutecznie ścigać bijących oraz szerzących nienawiść.
Tomasz Lis na Twitterze: W październiku referendum. Chcemy normalnego, uśmiechniętego, tolerancyjnego kraju czy Polski nienawistnej, nietolerancyjnej, takiej, którą widzieliśmy wczoraj w Białymstoku, uosabianej przez żulię i kiboli, popieranych i podpuszczanych przez PiS i jej kościelnego sojusznika.
Radosław Sikorski: Z Białegostoku niedaleko do Jedwabnego.
Minister Elżbieta Witek (także Twitter): Odnosząc się do wydarzeń w Bialymstoku jeszcze raz podkreślam, że nie ma zgody i pobłażania dla tych, którzy łamią prawo i godzą w prawa innych. Policja w wyniku intensywnych działań zatrzymała wczoraj 25 chuliganów. Usłyszeli oni zarzuty z Kodeksu karnego i Kodeksu wykroczeń.

To oczywiście tylko “cząsteczka” opinii polityków oraz osób z ich otoczenia, na temat zamieszek w Białymstoku. Poza krótką i rzeczową opinią minister Witek, każda inna jest wykorzystaniem chuligańskich wybryków do bieżącej walki politycznej, a nawet podkręcania nienawiści z którą się rzekomo walczy. Bo czymże innym jest zachęta, aby “dać się pobić”, opinie o początkach faszyzmu (który to już raz w ostatnich latach), o podpuszczaniu chuliganów przez Kościół (!!), o propagandzie nienawiści (podobno tylko od 4 lat i tylko przez jedną z partii), o patronacie władzy nad chuliganami oraz na jednym oddechy wymienianej konfrontacji z siłami faszyzmu, fundamentalizmu religijnego i konserwatyzmu (ciekawy zestaw!!). Taka postawa budzi mój sprzeciw!

A przecież można inaczej. Poniżej trzy głosy Łukasza Warzechy, Michała Szułdrzyńskiego i Pawła Rytel-Andrianika.

Łukasz Warzecha na Twitterze: Poczytałem, obejrzałem relacje z Białegostoku. Marsze równości są oczywiście rodzajem prowokacji. Ale mają prawo iść. A jeżeli ktoś blokuje legalny marsz i atakuje policję, to ma być przez nią spacyfikowany. Obojętnie, kim jest.
Michał Szułdrzyński w rp.pl: Oglądając zdjęcia i filmy z sobotnich bójek na ulicach Białegostoku, ze smutkiem trzeba stwierdzić, że wojna polsko-polska zaczyna się wymykać spod kontroli tych, którzy ją rozpętali. Wiedząc, jakie żniwo mogą zebrać rozbujane emocje – szczególnie w podchmielonym mediami społecznościowymi społeczeństwie – politycy nie wahali się dzielić i skłócać ze sobą różnych grup, byleby tylko zmobilizować własnych zwolenników, byleby tylko ugrać jeszcze kilka punktów.
ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski: Trzeba wyrazić jednoznaczną dezaprobatę wobec aktów agresji, takich jak te, które miały miejsce w Białymstoku.

Pod takimi głosami mogę się podpisać, bez względu na polityczne sympatie ich autorów. Spór i konflikt są istotą demokratycznej polityki. Tam jednakże, gdzie pojawia się przemoc, kończy się demokratyczny dyskurs. Dotyczy to w równym stopniu przemocy fizycznej, co przemocy symbolicznej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zero tolerancji dla agresji i nienawiści 2019/07/23 00:30 #185394

Obecna władza jest dziś sojusznikiem tych ludzi, kiboli, zaklinanie się w programach telewizyjnych, że jest inaczej, jest kłamstwem.
Fakty z ostatnich lat są dobitne, organizowanie marszu z nacjonalistami , faszystami i kibolstwem 11 listopada, opieszałość prokuratury w ściganiu osób, które wieszały plakaty na szubienicach, przedstawienie zarzutów dziennikarzowi śledczemu, który kręcił reportaż z urodzin Hitlera, i wiele innych przykładów, straszne i zatrważające, co będzie dalej.....? .dobra koniunktura gospodarcza trzyma u władzy ludzi, którzy nie powinni tam być.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zero tolerancji dla agresji i nienawiści 2019/07/23 18:06 #185404

Gdzie widziałeś jakichś faszystów? Przypuszczam, że spotkałeś rekonstruktorów w mundurach armii Mussoliniego. Zapamiętaj na przyszłość- jeżeli zobaczysz kogoś np. w husarskiej zbroi to nie znaczy,że jest on monarchistą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zero tolerancji dla agresji i nienawiści 2019/07/23 20:33 #185407

Pan Koj pisze: ...a przecież można jnaczej... .A twój post Dalbert brzmi jakoś tak inaczej niż "Zero tolerancji dla agresji i nienawiści".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zero tolerancji dla agresji i nienawiści 2019/07/23 23:33 #185410

Pan Koj dał upust, bardzo wylewnych i natarczywych wpisów na poprzednią władzę w Bytomiu, miałem wrażenie , że to jakiś atak wścieklizny z Jego strony, zapewne odsunięcie Go od władzy, przez Bartyllę parę lat temu, wlało wiele rozgoryczenia i złości w Jego serce, więc nie róbmy z niego "łagodnego baranka" , bo jego teksty były bardziej dosadne, niż osób, których dziś pozwala sobie zacytować.
Mój poprzedni post, jest tylko stwierdzeniem, co do błędów obecnej władzy w Warszawie, i karmieniem przez nich wrzodu, jakim są ci ludzie, kibole, przestępcy, itd, itp
Fakty przedstawione przeze mnie, miały miejsce, zresztą nie tylko te, organizowanie i skrzykiwanie się PiS-u, z tymi ludźmi, na marszu 11 listopada, to był błąd niewybaczalny, zresztą widziała to cała Europa.
Tak, to byli ci sami ludzie, co w Białymstoku , ci sami i im podobni, a PiS wszedł w to bagno 11 listopada, wciągając przy tym innych, którzy idąc w tym marszu legitymizowali ich swoimi twarzami, być może całkiem nieświadomie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zero tolerancji dla agresji i nienawiści 2019/07/24 18:19 #185427

Te "fakty", które wymieniłeś (cudzysłowu użyłem nieprzypadkowo) nadają się do opisania na konferencji o fake newsach w krajowej polityce.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zero tolerancji dla agresji i nienawiści 2019/07/24 21:45 #185432

Te "fakty", które wymieniłeś (cudzysłowu użyłem nieprzypadkowo) nadają się do opisania na konferencji o fake newsach w krajowej polityce.


Ty chyba żyjesz w innym świecie, to nie są żadne wyimaginowane fakty, czysta prawda, ale twoje poglądy, są tu na tym forum znane od dawna, masz swój świat, twój problem, nie mam zamiaru dyskutować z tobą, że na przykład, zamiast brać się za tych, co organizowali urodziny Hitlera , albo za tych, co wieszali pewne osoby na szubienicy, Ziobro postanowił inaczej.

Co do Bartylii, to uważam, że dobrze się stało, ze tego Pana odsunięto od władzy, to była największa pomyłka na tym stanowisku, kiedyś nawet ceniłem Pana Koja, jako prezydenta, ale powoli zmieniam zdanie, Jego zajadłość wypowiedzi, szczególnie z okresu, z przed wyborów samorządowych, kuje mnie w oczy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zero tolerancji dla agresji i nienawiści 2019/07/24 21:53 #185433

Ta prawda jest z tego samego gatunku, co dziennik o takim tytule drukowany niegdyś w Moskwie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zero tolerancji dla agresji i nienawiści 2019/07/24 22:08 #185434

Oglądaj dalej TVP info i TV Republika , jesteś zapewne ich fanem, pozdro...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zero tolerancji dla agresji i nienawiści 2019/07/24 22:12 #185436

Z pewnością nie dorównują tak wiarygodnym głosicielom "prawdy" jak biuletyny Komitetu Obrony Demokracji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zero tolerancji dla agresji i nienawiści 2019/07/24 22:38 #185439

Marsze tęczowego towarzystwa to parady nie równości, ale zwyrodnialców i wynaturzeńców mające jeden cel - prowokację. Indoktrynacja jaką starają sie wpoić społeczeństwu polega nie tylko na aprobowaniu chorób i wynaturzeń, ale także na piętnowaniu normalności. Celem tych środowisk nie jest próba nawet pokazania tego że te grupy istnieją, ich celem jest doprowadzenie właśnie do aktów agresji skierowanych w ich stronę. To są ludzie chorzy, homoseksualizm, lesbijstwo i transseksualność to odchylenia od normy, to powszechnie akceptowanego naturalnego związku opartego na kobiecie i mężczyźnie. Mówiąc w skrócie - to zboczenie. Tego typu grupy istniały w społeczeństwach od setek lat. I żyli sobie do pewnego momentu nie przeszkadzając normalnym ludziom. Od pewnego czasu te środowiska rozpoczęły idiotyczną akcję mającą rzekomo na celu uświadamianie tych normalnych. Związki jednopłciowe, adoptowanie dzieci itd. To jest tylko kolejny krok do tego aby doprowadzić do sytuacji wywołujących agresję u osób które nie tyle że się z ich poglądami nie zgadzają, ale żeby wmówić im że to właśnie one są nienormalne i chore. Obrażanie uczuć religijnych, profanacje i prowokacje w miejscach kultu religijnego, to jest sposób na to żeby te środowiska istniały i były pokazywane w mediach mętnego nurtu, głównie tvn. Mnie osobiście nie przeszkadza to że te grupy ludzi istnieją, na świecie powinno być również miejsce dla tego typu osobników, chociaż bardziej uważam że w zoo niż w przestrzeni publicznej, co mi przeszkadza - epatowanie tymi WYNATURZENIAMI i ZBOCZENIAMI i wmawianie mi że mając żonę jestem nie do końca normalny, a co przeszkadza najbardziej - właśnie tego typu prowokacyjne postawy, paradowanie w majtkach w miejscach publicznych, indoktrynacja dzieci na poziomie szkół podstawowych i szczucie jadem i żółcią wszędzie gdzie się tylko da.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zero tolerancji dla agresji i nienawiści 2019/07/24 22:52 #185440

Marsze tęczowego towarzystwa to parady nie równości, ale zwyrodnialców i wynaturzeńców mające jeden cel - prowokację. Indoktrynacja jaką starają sie wpoić społeczeństwu polega nie tylko na aprobowaniu chorób i wynaturzeń, ale także na piętnowaniu normalności. Celem tych środowisk nie jest próba nawet pokazania tego że te grupy istnieją, ich celem jest doprowadzenie właśnie do aktów agresji skierowanych w ich stronę. To są ludzie chorzy, homoseksualizm, lesbijstwo i transseksualność to odchylenia od normy, to powszechnie akceptowanego naturalnego związku opartego na kobiecie i mężczyźnie. Mówiąc w skrócie - to zboczenie. Tego typu grupy istniały w społeczeństwach od setek lat. I żyli sobie do pewnego momentu nie przeszkadzając normalnym ludziom. Od pewnego czasu te środowiska rozpoczęły idiotyczną akcję mającą rzekomo na celu uświadamianie tych normalnych. Związki jednopłciowe, adoptowanie dzieci itd. To jest tylko kolejny krok do tego aby doprowadzić do sytuacji wywołujących agresję u osób które nie tyle że się z ich poglądami nie zgadzają, ale żeby wmówić im że to właśnie one są nienormalne i chore. Obrażanie uczuć religijnych, profanacje i prowokacje w miejscach kultu religijnego, to jest sposób na to żeby te środowiska istniały i były pokazywane w mediach mętnego nurtu, głównie tvn. Mnie osobiście nie przeszkadza to że te grupy ludzi istnieją, na świecie powinno być również miejsce dla tego typu osobników, chociaż bardziej uważam że w zoo niż w przestrzeni publicznej, co mi przeszkadza - epatowanie tymi WYNATURZENIAMI i ZBOCZENIAMI i wmawianie mi że mając żonę jestem nie do końca normalny, a co przeszkadza najbardziej - właśnie tego typu prowokacyjne postawy, paradowanie w majtkach w miejscach publicznych, indoktrynacja dzieci na poziomie szkół podstawowych i szczucie jadem i żółcią wszędzie gdzie się tylko da.


Szkoda czasu na takie rozpisywanie się, twoje poglądy też tu są znane, nie będę polemizował , szkoda mojego czasu, twojego też zresztą , bo pewnie byś odpisał.itd.itd.itd............

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zero tolerancji dla agresji i nienawiści 2019/07/24 22:52 #185441

Z pewnością nie dorównują tak wiarygodnym głosicielom "prawdy" jak biuletyny Komitetu Obrony Demokracji.

Obecnie jedyne wiarygodne media, to woda, prąd i gaz. Chociaż gaz też już nie do koca, bo odczyt jest w m3 a rachunek w kWh. Dramatem naszych czasów jest to, że odpowiedzialność jest na wymarciu a zastępuje ją tumiwisizm. Nikt za nic nie odpowiada a im więcej się kogoś zbluzga, tym lepsza sprzedaż newsów, nawet jak są nieprawdziwe. Pierwsze strony pełne jadu i nienawiści a jak się trafią sprostowania, to drobny druczek na ostatniej stronie. Kultura dyskusji umarła już dawno. Ktoś taki jak mąż stanu już nie istnieje a nawet parlamentarzystom bliżej do przekupki na targu niż do wybrańca narodu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zero tolerancji dla agresji i nienawiści 2019/07/24 23:17 #185443

Zbiegło się niestety kilka czynników a i odbiorcy też nie są bez winy. Żyją w swoich bańkach informacyjnych, nie konfrontując wiadomości z innymi źródłami, gotowi są często uwierzyć w w jakieś nieprawdopodobne bzdury, nierzadko sprzeczne ze sobą. Mało tego - wierzą w te niusy niczym japoński żołnierz w zwycięstwo Cesarstwa. Morawiecki jest rosyjskim agentem, Ziobro wstrzymał jakieś postępowania, żyjemy w dyktaturze a PiS chce aby było więcej smogu ponieważ nie sprzyja to ulicznym demonstracjom (To nie są żarty) Znakomitą pożywką dla takich postaw są media społecznościowe.
Na to nakłada się rola współczesnych mediów, które z komentatorów stają się wręcz animatorami wydarzeń. (Pojawiło się ostatnio urocze porównanie naczelnych redaktorów do "gniazdowych" na stadionach, kierujących dopingiem).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zero tolerancji dla agresji i nienawiści 2019/07/25 09:43 #185448

Czyli "zboczeńcy" spod tęczowej flagi nie mogą manifestować i organizować marszów?
Marsze i pochody są w PL na wyłączność organizacji religijnych oraz debili którzy myślą że jak włożą patriotyczną odzież to są patriotami?

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone