Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Radni zajmują się podatkami - artykuł "ŻB" 21.11.2 2011/11/22 18:30 #87005

• mike88
  • mike88 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Zacznę od zacytowania fragmentu artykułu:

"Wzrosną stawki podatku od nieruchomości oraz środków transportowych.
Nie zmieniano ich w latach poprzednich (zapewne z racji wyborów samorządowych),
ale teraz miłosierdzie gminy się kończy."

A więc, informacje w tym artykule pochodzą co najmniej z kosmosu..
co roku od 2001 roku włącznie - co roku w naszym mieście, a już szczególnie za czasów sprawowania rządów przez obecnego prezydenta.. podatek od nie ruchomości stale rośnie..
Jeszcze padają propozycje wprowadzania jakiegoś podatku od powierzchni dachu.. (deszczowego), szkoda gadać to miasto staje się coraz bardziej nie normalne.

Drugi cytat z tego samego artykułu:

"Na pocieszenie można jednak dodać, iż Rada nie pójdzie na całość i nie uchwali nam podatków maksymalnych.."

- Wobec tego chwała WAM za to ! ,Full wypas :|

Nie łatwiej tak przestać marnować pieniądze na lodowisko na rynku?
Czy też na Placu Sobieskiego? - W końcu jako jedno z nielicznych miast mamy kryte lodowisko, wiec lepiej chyba pieniądze przeznaczyć na istniejący już obiekt, niż pakować ciągle w jakieś bez sensowne "atrakcje".

Basen kryty otwarty nie będzie chyba nigdy - Lodowisko kryte też potrzebuje pieniędzy.. ,ale lepiej oczywiście wprowadzać coraz więcej różnych podatków, zaniedbywać budynki.. nie remontować ich.. (tak jak było z budynkami na Karbiu) - niech się walą..

Bo przecież najlepiej.. ściągać podatki z normalnych mieszkańców.. a miasto co tam.. niech się wali..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Radni zajmują się podatkami - artykuł "ŻB" 21.11.2 2011/11/22 18:51 #87006

No właśnie, a powiem w ramach ciekawostki tyle, że z Suchej Góry wyprowadza się do innego miasta w GOPie pewna bardzo zamożna rodzina (bardzo prawdopodobne, że najbogatsi mieszkańcy Bytomia). Jeden z powodów, to mimo, że willowa okolica, to dojeżdżać trzeba SUVem, a akurat mieszkańcy lubują się raczej w bardzo nisko zawieszonych pojazdach. Wychodzi na to, że gość kupił sobie świetne auto i nie umiał nim dojechać do domu. Z tego też powodu pytałem kiedyś o to, czy z samego faktu mieszkania w danym mieście miasto ma jakieś wymierne z tego korzyści, jak się okazało ma, no i faktycznie - nie mało. Tak się tu robi interesy :yes:

Radni zajmują się podatkami - artykuł "ŻB" 21.11.2 2011/11/22 20:07 #87012

• Macondo
  • Macondo Avatar
  • Gość
  • Gość
W zeszłym roku faktycznie stawki nie były podwyższane (wybory samorządowe).

Radni zajmują się podatkami - artykuł "ŻB" 21.11.2 2011/11/23 09:49 #87030

Stawki podatku które obowiązywały od budynków w poszczególnych latach:
- mieszkalnych
- związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej

projekt na 2012
0,67 zł
21,94 zł

2011
0,61 zł
19,94 zł

2010
0,61 zł
19,94 zł

2009
0,59 zł
19,27 zł

2008
0,57 zł
18,53 zł

2007
0,54 zł
17,65 zł

2006
0,54 zł
17,65 zł

2005
0,54 zł
17,65 zł

2004
0,51 zł
17,31 zł

2003
0,51 zł
17,31 zł

2002
0,49 zł
16,83 zł

ps. pięć minut na stronie UM ale dla "dziennikarza" to oczywiście problem

Radni zajmują się podatkami - artykuł "ŻB" 21.11.2 2011/11/23 14:28 #87051

~36% w 10 lat? No faktycznie dramat!

Radni zajmują się podatkami - artykuł "ŻB" 21.11.2 2011/11/23 21:46 #87076

• zarys
  • zarys Avatar
  • Gość
  • Gość

No właśnie, a powiem w ramach ciekawostki tyle, że z Suchej Góry wyprowadza się do innego miasta w GOPie pewna bardzo zamożna rodzina (bardzo prawdopodobne, że najbogatsi mieszkańcy Bytomia). Jeden z powodów, to mimo, że willowa okolica, to dojeżdżać trzeba SUVem, a akurat mieszkańcy lubują się raczej w bardzo nisko zawieszonych pojazdach. Wychodzi na to, że gość kupił sobie świetne auto i nie umiał nim dojechać do domu. Z tego też powodu pytałem kiedyś o to, czy z samego faktu mieszkania w danym mieście miasto ma jakieś wymierne z tego korzyści, jak się okazało ma, no i faktycznie - nie mało. Tak się tu robi interesy :yes:

No tak bo Bytom to bogate miasto i może się pozbywać mieszkańców z kasą,po co nam ludzie płacący podatki.Znajomi też chcą firmę przenieść do innego miasta (nie pytałem o przyczyny).

Radni zajmują się podatkami - artykuł "ŻB" 21.11.2 2011/11/28 17:31 #87316

• zarys
  • zarys Avatar
  • Gość
  • Gość
No i stało się,podatki w górę.Wyprowadzamy się do Radzionkowa.

Radni zajmują się podatkami - artykuł "ŻB" 21.11.2 2011/11/28 18:44 #87320

Podwyżka o 6 groszy na metr. Czyli dla 100 metrowego mieszkania płaci się więcej o 6zł. na rok, dobrze liczę?

Swego czasu Ratnik proponował dobrowolny-obowiązkowy :D podatek w wysokości bodajże 1zł dziennie (albo miesięcznie - nie pamiętam), a wy tu aferę robicie o parę złotych rocznie. Mam prośbę, zajmujmy się prawdziwymi problemami Bytomia np. fatalnymi wynikami piłkarskimi Polonii spowodowanymi bezpośrednio brakiem inwestycji miasta w stadion.

Radni zajmują się podatkami - artykuł "ŻB" 21.11.2 2011/11/28 19:11 #87327

• zarys
  • zarys Avatar
  • Gość
  • Gość
Po przeczytaniu artykułu w Życiu Bytomskim:"Bytomskie podatki dwa razy większe od radzionkowskich" i po sobotnim meczu jakoś tak samo mi się napisało.

Radni zajmują się podatkami - artykuł "ŻB" 21.11.2 2011/11/28 19:22 #87329

Wiadomo, że w Radzionkowie żyje się lepiej, no ale oni mają ropę...

Radni zajmują się podatkami - artykuł "ŻB" 21.11.2 2011/11/29 11:30 #87348

• adrian król
  • adrian król Avatar
  • Gość
  • Gość

Podwyżka o 6 groszy na metr. Czyli dla 100 metrowego mieszkania płaci się więcej o 6zł. na rok, dobrze liczę?

Ale podwyżka dla prowadzących działalność gospodarczą to już nie jest 6 groszy. Biorąc pod uwagę dużo wyższą recesję jak panuje na bytomskim rynku, to dużo. Jak weźmiemy jeszcze pod uwagę nowe metody przejmowania lokali od ZBM, zamiast weksla pojawiła się żywa gotówka wpłacana do kasy miejskiej spółki w formie zabezpieczenia, robi się ponuro. Ale to moje zdanie w tej kwestii, mamy jeszcze deszczówkę , kary za spóźnienie po odbiór dzieciaka z przedszkola, po co nam ropa.

Radni zajmują się podatkami - artykuł "ŻB" 21.11.2 2011/11/29 11:44 #87352

Odniosłem się tylko do podatków od osób prywatnych, bo niektórzy już się chcieli wyprowadzać.

Moim zdaniem stukrotnie większy wpływ na emigrację zamożnych mieszkańców/firm mają takie akcje medialne jak ta po Karbiu. Przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie zainwestuje w mieszkanie/lokal na dłuższą metę jeśli nie jest pewien czy za pół roku nie zaczną mu pękać ściany.

Ja też już podjąłem decyzję o wyprowadzce w ciągu paru lat. Mimo ogromnego sentymentu do Bytomia. A podatki to mógłbym płacić i o złotówkę większe jeśli tylko ktoś zapewniłby mnie, że rano nie obudzę się piętro niżej niż, gdy kładłem się spać...

Radni zajmują się podatkami - artykuł "ŻB" 21.11.2 2011/11/29 14:05 #87371

Radni zajmują się podatkami - artykuł "ŻB" 21.11.2 2011/11/29 14:31 #87373

• adrian król
  • adrian król Avatar
  • Gość
  • Gość

A podatki to mógłbym płacić i o złotówkę większe jeśli tylko ktoś zapewniłby mnie, że rano nie obudzę się piętro niżej niż, gdy kładłem się spać...

Takich zapewnień, że ściany nie zarysują się w takim mieście jak Bytom ( miasto górnicze), nie jest obiecać raczej nikt. Taki "urok" miasta, ale co do lepszego wydatkowania złotówek podatkowych, tutaj pełna zgoda. Sam zapłacę więcej pod warunkiem , ci którzy je ściągają będą wiedzieć jak je dobrze wydać.

Radni zajmują się podatkami - artykuł "ŻB" 21.11.2 2011/11/29 15:27 #87380

• zarys
  • zarys Avatar
  • Gość
  • Gość

Odniosłem się tylko do podatków od osób prywatnych, bo niektórzy już się chcieli wyprowadzać.

Moim zdaniem stukrotnie większy wpływ na emigrację zamożnych mieszkańców/firm mają takie akcje medialne jak ta po Karbiu. Przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie zainwestuje w mieszkanie/lokal na dłuższą metę jeśli nie jest pewien czy za pół roku nie zaczną mu pękać ściany.

Ja też już podjąłem decyzję o wyprowadzce w ciągu paru lat. Mimo ogromnego sentymentu do Bytomia. A podatki to mógłbym płacić i o złotówkę większe jeśli tylko ktoś zapewniłby mnie, że rano nie obudzę się piętro niżej niż, gdy kładłem się spać...

No tak ja stary mam zostać (powyżej 50 to już na straty) a młody się wyprowadzi :brawo2:

Moderatorzy: Ghost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone