Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Program wyborczy czyli wróżka prawdę Ci powie. 2014/09/30 10:18 #149429

• Robert Białas
  • Robert Białas Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Tym razem na wesoło.

Rozpoczął się okres wyborczy. Wszyscy pretendenci zarejestrowali swoje komitety wyborcze. Tymczasem, pomimo że do wyborów pozostało 1,5 miesiąca, o programach wyborczych nic nie słychać. Wobec tego proponuję zabawę w wymyślanie i interpretację programów wyborczych. Na czarno przedstawiam powszechnie stosowane hasła wyborcze, a na niebiesko interpretację – na wesoło.

Każdy z Was może zaproponować hasło wyborcze (nawet cały program!), a inni mogą dopisywać swoje interpretacje.
Może również ktoś stworzy program wyborczy dla określonego profilu kandydata, np. w stylu: „nikt wam tyle nie obieca co ja” lub „za nim stoją inne, złe siły i ja o tym wiem” albo „nikt inny nie ma takich ekspertów jak ja” .

Zachęcam wszystkich do zabawy. B)

Zmniejszymy bezrobocie!
W pierwszej kolejności robota dla znajomych.

Poprawimy finanse gminy!
Wybuduję sobie pomnik, a Wam zafunduję podwyżkę opłat za wodę i śmieci.

Dobry gospodarz dba o swoich mieszkańców.
Każdy z moich znajomych dostanie lepsze posady i pensje.

Dobry gospodarz dba o bezpieczeństwo na drogach.
Wybuduję aleję rowerową spod mojego domu aż do urzędu, by ludziom bezpieczniej się pielgrzymowało do władzy po prośbie. No i oczywiście ustawię dodatkowo 10 nowych fotoradarów, by ludzie mogli dobrowolnie wpłacać kasę do budżetu.

Zadbam o nasz dobrobyt!
Bogaty Bytom znaczy Ja Bogaty. Ty niekoniecznie!

Razem chodźmy na wybory!
Wybierzcie mnie, a ja zajmę się wszystkim! Waszą kasą również!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Program wyborczy czyli wróżka prawdę Ci powie. 2014/09/30 10:32 #149430

del

Program wyborczy czyli wróżka prawdę Ci powie. 2014/09/30 11:13 #149435

"Yes we can"
Też to sknocimy

Program wyborczy czyli wróżka prawdę Ci powie. 2014/09/30 12:23 #149438

• Robert Białas
  • Robert Białas Avatar Autor
  • Gość
  • Gość

Czy Ty sobie z nas kpisz?
Czy to nie przypadkiem, specjalnie dla Ciebie Koj "utworzył" stanowisko "dyrektorskie" w MZDiM-ie?
Żenujące ... :angry:

Wyjątkowo pozwolę sobie skomentować ten wpis, choć jest to nie na temat. Ale jak widać na forum zawsze znajdą się osoby, którym brak poczucia humoru przeszkadza w zabawie. :ohmy:

Kpiną z mojej strony byłby brak zaangażowania (a jeszcze bardziej zaangażowanie po stronie kogoś, z kim się nie identyfikuję, byle tylko dostać jakąś ciepłą posadkę).

Jeśli nawet, jak twierdzisz, zostało stworzone stanowisko specjalnie dla Mnie, to widocznie była konieczność, aby w MZDiM pojawił się ktoś, kto zacznie porządkować kwestie zieleni miejskiej i dokona racjonalizacji wydatków. Efekty, pozytywne, są widoczne.
Obecna władza z tego, co widać, chętnie z moich dokonań korzysta - patrz rewitalizacja Parku Miejskiego i rozpoczęta przeze mnie inwestycja przebudowy stawu północnego. Bez sporządzenia projektów architektonicznych i uzyskaniu wszelkich wymaganych zezwoleń, bez pozyskania przeze mnie dotacji, dziś Park wyglądałby jak 6 lat temu. Mi zajeło to ponad 2 lata.
O zrewitalizowanych placach miejskich i zieleńcach oraz placach zabaw nie wspomnę.

W MZDiM nie reprezentowałem żadnych interesów i poza pensją nie uzyskałem żadnych korzyści z tytułu wykonywanej pracy. W sytuacji konfliktu z przełożonym uznałem, że jedynym wyjściem jest zachowanie etyczne i rezygnacja. Zaproponowałem takie rozwiązanie. Nie uciekałem w wielomiesięczne L4, jak inni.

I jeśli ktoś chce mnie rozliczać, to proszę bardzo, ale na podstawie podjętych lub zaniechanych działań/decyzji, albo - jak ostatnio - poprzez publiczną debatę na argumenty na forum, a nie na podstawie insynuacji, osobistej niechęci czy innych kompleksów.

Ja wykonywałem powierzoną pracę jak najlepiej potrafiłem i nie ważne było, kto rządzi miastem, a kto nie.

Na koniec przypominam, że nie startuję w wyborach!

Pozostałych zachęcam do zabawy. Maruderów prosimy o omijanie tego wątku szerokim łukiem. :)

Program wyborczy czyli wróżka prawdę Ci powie. 2014/09/30 12:55 #149442

"O Bytomiu – uczciwie i szczerze”
Uczciwie - nie wyszło nam. Szczerze - Nie ma szans, żeby nam wyszło.

Program wyborczy czyli wróżka prawdę Ci powie. 2014/09/30 13:08 #149444

Leszek daj sobie na wstrzymanie. Bartyla z Bonkiem stworzyli nową jednostkę od razu przełożyło się na wzrost i przerost zatrudnienia. O tym dla kogo to nawet nie warto pisać. Od tego czasu zaskakująco dużo rzeczy w mieście wykonuje jedna firma od odśnieżania bez zimy po place zabaw i rozpoczętą wczoraj pracę chyba przy windzie przy UM. Wczoraj widziałem samochód firmy Wieczorek i pracowników rozstawiających ogrodzenie i rozkopujących parking przed UM w miejscu gdzie ma być winda.

Program wyborczy czyli wróżka prawdę Ci powie. 2014/09/30 13:17 #149445

del

Program wyborczy czyli wróżka prawdę Ci powie. 2014/09/30 13:18 #149446

O ile dobrze pamiętam, to w dyskusji w trakcie referendum i tuż po , ten wątek był poruszany, nie jestem pewny przez Ciebie Leszku.
I chyba wtedy zgodziłeś się, że akurat z wszystkich „ludzi” Koja Robert przysłużył się miastu w największym stopniu. Więc nie bardzo wiem po co ten Twój wpis pełen złości.
Przypominam Tobie, że po odejściu Roberta z MZDiM, Bartyla utworzył Zarząd Zieleni Miejskiej, co mocno sugerował Robert, Nie zrobił tego Koj. Ale pomysł, jak widzisz spodobał się Bartyli co raczej świadczy, że Twoja sugestia tworzenia stanowiska pod Roberta jest delikatnie mówiąc nie z tej bajki. :lol: :lol: :lol:

Program wyborczy czyli wróżka prawdę Ci powie. 2014/09/30 13:50 #149448

Leszek jak to Leszek.
Czasem pogłaszcze ale częściej jadem plunie.
Wiem coś o tym.

Program wyborczy czyli wróżka prawdę Ci powie. 2014/09/30 14:26 #149452

del

Program wyborczy czyli wróżka prawdę Ci powie. 2014/09/30 14:32 #149453

"Obudzić Bytom"
Pobudka wstać, koniom wody dać, ja tu trąbię pół godziny, a wy śpicie ... fiu fiu.
Innymi słowy:
Pobudka wstać, mieszkańcom wodę lać, ja tu wpierw posiedzę pół kadencji, a potem parę prezydencji

Program wyborczy czyli wróżka prawdę Ci powie. 2014/09/30 15:33 #149463

specjalnie dla Mnie

I wszystko jasne :lol:

Program wyborczy czyli wróżka prawdę Ci powie. 2014/10/01 22:03 #149532

Dla Bytomia, czyli dla Elizy:

„Dla Bytomia – katatonia”
„Dla Łagiewnik – stary śpiewnik”
„Dla Bobrka – koniec i kropka”
„Dla Szombierek – najpierw Bierut, potem Gierek”
„Dla Karbia – ruin armia”
„Dla Stolarzowic – odlot do Pyrzowic”
„Dla Górnik – pusty kurnik”
„Dla Arki Bożka – staro harmoszka”
„Dla Suchej Góry – same dziury”
„Dla Miechowic – w miechu wic”
„Dla Stroszka – wystarczy dorożka”
„Dla Rozbarku – dam po karku”
„Dla Śródmieścia – moje popiersia”

• Strona:
  • 1
Moderatorzy: Robert Białas
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone