Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Panie prezydencie proszę się nie wstydzić! 2015/01/14 18:12 #154605

  • Robert Białas
  • Robert Białas Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Gdy w poniedziałek wracałem z pracy, usłyszałem w radiowej trójce, reportaż o sytuacji górników i wpływu zamknięcia kopalni („wygaszania”) na sytuację na rynku pracy w Bytomiu. W reportażu wypowiadała się m.in. zastępczyni dyrektora Urzędu Pracy, mówiąc, że nie wyobraża sobie co by się stało gdyby faktycznie zamknięto kopalnię. Choć bytomski PUP dostaje co roku większą kwotę na walkę z bezrobociem, to jednak utrata pracy przez tak dużą grupę osób oznaczałoby katastrofę dla miasta. Pomyślałem sobie, że coś w tym jest. Skoro już teraz stopa bezrobocia jest dwukrotnie wyższa niż średnia w województwie, to pojawienie się nowej grupy bezrobotnych tylko sytuację pogorszy. O jakiej liczbie mówimy? Wyczytałem gdzieś, że 60% pracowników zostanie przeniesionych do innych kopalń, reszta albo uzyska wcześniejsze uprawnienia albo odprawy (3,6 i 10 krotność miesięcznych zarobków). Z 3100 zatrudnionych, 1240 przestanie pracować.
Po tych informacjach usłyszeliśmy, że nasz pan prezydent wystosował list do pani premier Kopacz, a nawet że wziął udział w serii spotkań z przedstawicielami rządu. Słowem pełne zaangażowanie. Gdy tak zastanawiałem się nad tą sytuacją nagle uświadomiłem sobie, że nasz pan prezydent Bartyla jest naprawdę niezwykłym człowiekiem i chyba aż za bardzo skromny! Bo przecież, w październiku i listopadzie 2014 r. drukowane były ogłoszenia z zestawieniami i wypowiedzi, z których wynikało że w wyniku zaangażowania prezydenta i jego współpracowników, udało się pozyskać 1000 nowych miejsc pracy! Co prawda pojawiła się mała „korekta”, że podpisano umowy wstępne czy podpisano listy intencyjne, ale z treści ogłoszeń wynikało , że owe 1000 nowych miejsc jest pewne jak amen w pacierzu.
W takim razie proszę pana prezydenta Bartylę aby przestał być aż tak skromny i powiedział publicznie, przed załogą kopalni i ich rodzin, że nie muszą się tak obawiać, po przecież są już lub zaraz będą dla nich nowe miejsca pracy! Apeluję aby w Urzędzie Miejskim otwarto okienko, gdzie zagrożeni utratą pracy górnicy i ich rodziny, będą mogły przychodzić z podaniem o pracę. Na pewno uzyskają wówczas skierowanie do nowego pracodawcy. A ponieważ jest ich kilku, to i sami zainteresowani będą mogli wybierać w ofertach!
Panie prezydencie, w ten sposób zagwarantował pan sobie trwałe miejsce w historii naszego miasta! Chwała Panu!
Na koniec chciałbym wszystkim zgorzkniałym czytelnikom owego wpisu, którzy w swojej nieposkromionej niechęci do pana prezydenta będą chcieli napisać, że to były tylko obietnice wyborcze lub że w czasie wyborów jest taki zwyczaj by pisać i składać deklaracje bez pokrycia, tym wszystkim powiem prosto w twarz (no, może w ekran), że nasz pan prezydent na pewno nie składał deklaracji bez pokrycia, a tym bardziej nie mówił nieprawdę! On przecież cały czas podkreśla, że dobro mieszkańców jest dla niego najwyższym priorytetem, a na drugim gospodarka, głupcy!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Panie prezydencie proszę się nie wstydzić! 2015/01/14 18:55 #154606

Radziłbym napisać do prezydenta ale Komorowskiego
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Panie prezydencie proszę się nie wstydzić! 2015/01/14 20:24 #154609

Dokładnie - mamy 1000 nowych miejsc pracy i tracimy 1000, więc tragedii nie ma :)

Prezydent Bartyla już nas uratował od katastrofy na rynku pracy!

Ale....

....może protestujący zdają sobie sprawę, że nowych miejsc pracy jednak w Bytomiu nie ma... a jeśli są to nie 1000 a 100 i to to na śmieciówkach? A prezydent Bartyla jest takim samym ściemniaczem jak Komorowski?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Panie prezydencie proszę się nie wstydzić! 2015/01/14 20:42 #154612

coś w tym na pewno jest ale musimy sobie zdać sprawę, że takie obietnice dają przed wyborami dosłownie wszyscy przyszli Prezydenci Radni. W tym przypadku są chociaż umowy przedwstępne co chociaż daje jakieś małe nadzieje, że coś z tego będzie. Po za tym trudno od jakiegokolwiek przedsiębiorcy oczekiwać, że dziś podpisał umowę, jutro wchodzą ekipy budowlane i stawiają halę przemysłową a na trzeci dzień dają pracę dla 1000. Niestety nawet te podpisane umowy przedwstępne i listy intencyjna a nawet wygrane przetargi na dzierżawę działek w BARI nie spowodują, że miejsca pracy znajdą się w ciągu miesiąca lub pół roku a tym bardziej w ciągu 3 dni. Nie przyleci nad te tereny helikopter, który posadowi halę wraz z maszynami i wszystkimi mediami. Każda inwestycja od podstaw a tak jest akurat w każdym z tych przypadków potrzebuje czasu na formalności, budowę itd. Niestety jest to proces być może roczny lub dwuletni.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Panie prezydencie proszę się nie wstydzić! 2015/01/14 20:53 #154614

W takim razie proszę pana prezydenta Bartylę aby przestał być aż tak skromny i powiedział publicznie, przed załogą kopalni i ich rodzin, że nie muszą się tak obawiać, po przecież są już lub zaraz będą dla nich nowe miejsca pracy!


;) dziś w TVP 1 dowiedzieliśmy się od Pani Kidawy-Błońskiej jak wspaniale rozwija się Wałbrzych. Hmmm, nie wiem w jakim świecie żyją nasi politycy, ale może skutkiem ubocznym protestów górniczych będzie np. podpalenie jakiejś instytucji rządowej. Może jak się niektórym stołki popalą to spojrzą inaczej na temat. Kuźwa, gadać w TV jak się Wałbrzych zmienia to jest jakaś kpina wysokich lotów. Miasto, w którym trzeba było wyburzać przedwojenne kamienice, a bezrobocie nadal jest bardzo wysokie (od 20 lat)- w dodatku prezydenta z PO wykopali tam za jakąś aferę, a drogi mają stan jak na Ukrainie...
To już taka domena polityków, że nie do końca wiedzą co mówią. Ale stoję i tak przy poglądzie, że jak mi Rząd w mieście chce wyrzucić 1000 ludzi na bruk, to Rząd ma im załatwić 1000 miejsc pracy. A jak nie, to jest do wymiany.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Robert Białas
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone