Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Nielegalne pobieranie opłat za postój samochodów na Katowickiej. 2020/02/09 10:30 #189370

Katowicka odremontowana /nie oceniam jak/ i dopuszczona do ruchu.
Zmieniona organizacja ruchu, postój i parkowanie możliwe po południowej stronie.
Są znaki pionowe, sławne już donice (kloce betonowe), zainstalowano parkomaty więc nic nie stoi na przeszkodzie by pobierać opłaty za postój w SPP oraz nakładać opłatę dodatkową na „niesfornego” kierowcę który nie zapłacił za parkowanie.
Zresztą MZDiM na swojej stronie informuje:
Szanowni kierowcy i mieszkańcy Katowickiej.
24 stycznia uruchomione zostały parkomaty na Katowickiej przy budynkach o numerach 26 oraz 38. Zakończono testy urządzeń - działają prawidłowo.
Opóźnienie w uruchomieniu urządzeń wynikało ze zwłoki w wydaniu uzgodnień przyłączy do parkomatów przez firmę Tauron.
Przypominamy, że opłata za postój obowiązuje w godzinach od 9.00 do 17.00. Mieszkańcy ul. Katowickiej mogą wykupić abonament na zasadach określonych w uchwale Rady Miejskiej w Bytomiu nr XVIII/252/2015: LINK DO UCHWAŁY W PDF


www.mzdim.bytom.pl/index.php/703-uruchom...ckiej-po-przebudowie

Czyżby?
No to chciałbym przypomnieć urzędnikom z UM oraz z MZDiMu, że przepisy ustawy o drogach publicznych jak również rozporządzenia wykonawczego tj. rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz.U. z 2019, poz. 2311) jednoznacznie określają, że stanowisko postojowe w strefie płatnego parkowania musi być oznaczone znakiem pionowym oraz poziomym.
Mają być razem, łącznie, wspólnie te obydwa rodzaje znaków aby móc legalnie pobierać opłaty.
Ktoś z Was może się burzyć dlaczego powielam pewne wyrazy, piszę synonimy ale jak widzicie na przykładzie Katowickiej osoby pracujące w Urzędzie Miasta oraz Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów w Bytomiu mają spore problemy ze zrozumieniem słowa pisanego i stosowaniem prawa.

A jakby ktoś dalej miał pewne obiekcje to rozumiem, że lubi być – napiszę to bardzo dosadnie – ruchany w miejsce gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę.

Ja nie neguję faktu istnienia SPP w Bytomiu, obowiązku uiszczania opłat w tym zakresie ale skoro mnie jako kierowcę zobowiązuje się do określonych zachowań wymaganych przepisami prawa i ponoszenia z tym określonych kosztów to wymagam, aby osoby realizujące to prawo i – co więcej mające instrumenty prawne do ściągnięcia tych zobowiązań – również prawa przestrzegały.

Poniżej linki do uchwał sądów administracyjnych, potwierdzających fakt, iż płatne miejsca postojowe w SPP mają być oznakowane podwójnie, tj. znakiem pionowym wraz z ze znakiem poziomym.
- uchwała NSA w składzie 7 sędziów
- orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/A53A2E8CF0uchwała WSA w Gliwicach z 2019
Podaję link do orzeczenia WSA w Gliwicach bo ten sąd jest właściwy do orzekania w sporach z naszym miastem a raczej ludźmi którzy pracują w miejskich jednostkach.

Jak komuś mało to na stronie Centralnej Bazy Orzeczeń Administracyjnych wystarczy wpisać frazę "oznakowanie pionowe oraz poziome" i wyskoczy Wam od cholery orzeczeń.

To jak Redakcjo Bytomski.pl - jako czwarta władza macie chęci i odwagę podjąć temat i zapytać p. Prezydenta Wołosza dlaczego jego podwładni łamią prawo?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nielegalne pobieranie opłat za postój samochodów na Katowickiej. 2020/02/09 11:54 #189372

Czy firma zajmująca się SPP czasem nie jest nowo wybraną w przetargu. Coś bardzo chcą zwiększyć zyski kosztem miasta...
Nowy lokal , nowe twarze w biurze , nowe zasady traktowania kierowców którzy przekroczyli czas parkowania lub spóźnili się z zakupem kwitu - przypadek ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nielegalne pobieranie opłat za postój samochodów na Katowickiej. 2020/02/09 22:02 #189386

Na Placu Sobieskiego od lat nielegalnie pobierają opłaty gdyż oznakowanie poziome jest niezgodne z ustawą

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Ghost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone