Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

SŁOWO O GEOPOLITYCE. 2016/09/18 12:40 #168435

  • Waldemar Bartosik
  • Waldemar Bartosik Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
PRAWIDŁOWA DIAGNOZA TO POŁOWA SUKCESU.
SŁOWO O GEOPOLITYCE.

Z kół zbliżonych do kręgów dobrze poinformowanych doszły mnie opinie, że w środowisku korpusu wyższych oficerów wojska polskiego krąży opinia, że w MON, psychiatrę zastąpił pacjent.

W sposób równie dychotomiczny o sumie dla polskiej dyplomacji zerowej, skłonny bym był zdefiniować sytuację w MSZ.

Toteż dotkliwie mnie zasmuca, że ludzie o otwartych głowach, szerokich horyzontach i gruntownej wiedzy szwędają się po redakcjach, miast kształtować polską politykę obronną i zagraniczną.
Jak chociażby dr Jacek Bartosiak.

W " ćwierćwieczu wolności " i nastałej po niej dobie " dobrej zmiany ", te dwa filary bezpieczeństwa narodowego, zdają się być kształtowane przez ignorantów.
Wiernopoddańcze gesty skarlałej w socjaliźmie "klasy politycznej" w stosunku do desygnujących i patronujących ich władzy decydentów w Berlinie, w Brukseli i Waszyngtonie - z uważnym wsłuchiwaniem się w pomruki dochodzące z Jerozolimy - są tyleż upodlające, co sprzeczne z polską racją stanu.
Ci zaś, którzy winni wywoływać podziw, aplauz i zdumienie - jak Rosja, po okresie gorbaczowsko-jelcynowskiej smuty i Chiny, po stuleciu "hańby i poniżenia" - pozostają w izolacji, za zasłoną milczenia i ciszy.

Tymczasem pora sobie zdać sprawę, że o losach świata, dziś decydują Ameryka i Chiny. Rosja jest co prawda ważnym, ale zaledwie języczkiem u wagi. O jej przychylność zabiegają dwaj główni adwersarze, a wszyscy inni są i będą rozgrywani, przez pryzmat bieżących ich interesów i sojuszy.

Od dłuższego już czasu obserwuję w Polsce, zwłaszcza po nastaniu "dobrej zmiany" dzięki szczuplutkiej przewadze wyborczej - zamiast pochwały życia, ambitnych programów rozwojowych i budowy fundamentów Polski dumnej, silnej i dostatniej - swoisty kult martyrologii, oswajania ze śmiercią, kształtowania poczucia winy w konfrontacji z heroizmem minionych pokoleń.
A gdy ten trend rządzących próbuję zracjonalizować, wychodzi mi na to, że trwają mentalno-propagandowe zabiegi, by przygotować nas na zagładę.
Tymczasem śmierć poddanych, jest klęską i hańbą rządzących.
Jedynie słuszną i honorową jej implikacją, jest samobójstwo, lub pluton egzekucyjny dla sprawców.

Albowiem mądry kraj, jeśli prawidłowo rozpoznaje trendy współczesnego świata, a tym bardziej, gdy świadomie dąży do zbrojnego konfliktu, dba o potęgę gospodarczą w powiązaniu z zasobami surowcowymi i ludzkimi, zabiega o trwałe w aspekcie interesów globalnych sojusze bliskie i dalekie, pielęgnuje armię, swój wywiad i rozpoznanie.
Mądry wódz, zwleka z wysłaniem na bitewne pola swojego Narodu - do ostatniej możliwie chwili, a najlepiej, gdy uczyni to na czas defilady zwycięstwa.
Z naciskiem powtarzam "MĄDRY" !!!
W Polsce posttransformacyjnej, w Polsce postmagdalenkowej, w okresie nachalnie, acz fałszywie sławionego "ćwierćwiecza wolności", do monstrualnych rozmiarów rozpanoszyła się głupota, ignorancja i zdrada, w której obcy polskiemu plemieniu i wrodzy polskim interesom narodowym - agenci, chcą obszar między Bugiem a Odrą/Nysą zdepopulować przez emigrację i eksterminację na wojnie.

Jacek Bartosiak nie pozostawia złudzeń, o co i pomiędzy kim zarysowuje się globalny konflikt XXI wieku.
I jaka w powstałej konfiguracji jest rola i położenie Polski.

Chore afronty pod adresem Rosji która wybiła się na podmiotowość po czasie wspomnianej gorbaczowsko-jelcynowskiej smuty i dziś ze wsząd jest kokietowana, dystans - poza celebrą - wobec "rówieśniczych" de facto wobec nas Chin, które wystartowały do mocarstwowości jak my - 4 czerwca 1989r. i dziś wyrastających na nowego hegemona XXI wieku, jest żałosny, prostacki i samobójczy.

Polityka jest nieustającą grą, a nie kwestią ponadczasowych sympatii lub animozji.
Anglia, jak trafnie to określił Churchill, nie ma wiecznych przyjaźni, lecz wieczne interesy.

Przeto dr Jacek Bartosiak, jest samorodnym diamentem analityczno - prognostycznym, wartym wszystkich pieniędzy.....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone