Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

ROK "DOBREJ ZMIANY". 2016/11/15 14:06 #169346

  • Waldemar Bartosik
  • Waldemar Bartosik Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
ROK "DOBREJ ZMIANY".

Kiedy Jego Ekscelencja Andrzej Duda kandydował na urząd prezydenta Najjaśniejszej Rzeczpospolitej, w przypływie szczerości, na wiecu w Białymstoku otwarcie przyznał, że gdy zwycięży, powoła Narodową Radę Rozwoju, która zdefiniuje ścieżki i sposoby rozwoju kraju.
Jego wizyta w Państwie Środka i rewizyta Xi Jinpinga w Warszawie, napawały otuchą i wiarą w świeży powiew.
Złudne nadzieje na reformatorskość prącej do władzy pod dyktando Jarosława Kaczyńskiego i satelitów - formacji, przyniosła katowicka konwencja programowa.

Rzeczywistość okazała się banalna.
Jedynym programem PiS, jak dotąd konsekwentnie realizowanym, jest POLITYCZNA KORUPCJA.

Zgoda, zwycięstwo nad kolaborantami i kompradorami osadzonymi przez PO i satelitę w cieplutkich i wymoszczonych fotelikach władzy, musiało być poprzedzone nadzwyczajną mobilizacją sponiewieranego elektoratu.
Wszak z definicji Clausewitz'a wprost wynika, że wojna jest przedłużeniem polityki, tyle że militarnymi środkami.
Interpretując to a'contrario, polityka jest także wojną.

Lecz bitwę o Polskę zwieńczyło zwycięstwo. To już przeszłość, świadcząca pozytywnie o strategicznym i taktycznym zmyśle Kaczyńskiego.

Lecz po nim nastała pustka. Koncepcyjna, programowa, finansowa.

Środki przeznaczone na rozdawnictwo ( sprawiedliwość dziejową wobec pokrzywdzonych) pochodzące z tegorocznej sprzedaży częstotliwości LTE i dywidend w NBP miały charakter wyjątkowy i jednorazowy. Na kontynuację tej misji w roku przyszłym - jak na razie nie ma pomysłu.

Nie chcę być złym prorokiem, lecz rad byłbym, by ominął nas los Wenezueli, obficie w przeciwieństwie do Polski wyposażonej przez los i Opatrzność w czarne złoto, a dziś będącej na skraju bankructwa i implozji.

Wprawdzie PiS w sondażowniach wciąż wypada pomyślnie (38%),lecz krocząca za nim bezideowa i bezprogramowa nowoczesna.pl i platforma, wydają się być dlań jedyną alternatywą.

Koszmar !!!

Bo z nimi wszystkimi w tle, mamy alternatywę : czy chcemy zdechnąć na dżumę, czy cholerę ?

Na domiar złego, spada tempo wzrostu gospodarczego Polski.

Mająca za zadanie te ponure trendy powstrzymać - supergwiazda i nadminister ekipy PiS - Mateusz Morawiecki, zaprezentował udanie jak dotąd jedynie 60 slajdów, a w przygotowaniu ma konstytucję biznesu. Żadnych po roku reform, o których PiS w kampanii wyborczej zapewniał, żadnych realnych ruchów naprawczych. A horyzont przemiany, określono na 25 lat, gdy za rok możemy utonąć.

Powiedzmy to wprost :

Jeżeli ta ustawa nie okaże się konkurencyjna wobec rozwiązań, z których korzystają polscy i autochtoniczni przedsiębiorcy w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Czechach czy w Niemczech - to niczego nie zmieni, a jedynie przedłuży czas agonii postmagdalenkowej Rzeczpospolitej o złudzenia i rojenia.
O trwanie w ułudzie utopii....

Milton Friedman, nieżyjący już guru konserwatywnej ekonomii, na początku lat 90-tych skierował do Polski trzy przesłania :

- Rząd nie rozwiązuje problemów, rząd je tworzy.
Rządowe rozwiązanie problemów są zwykle równie złe jak sam problem.

- Pol­ska nie po­win­na naśla­dować bo­gatych krajów zachod­nich, bo nie jest bo­gatym kra­jem zachod­nim. Pol­ska po­win­na naśla­dować roz­wiąza­nia, które kra­je zachod­nie sto­sowały, gdy były tak bied­ne, jak Polska, oraz

- Polska nie musi i nie powinna stosować żadnych zachęt i przywilejów dla zagranicznych inwestorów. Stwórzcie dobre warunki dla własnych, a ci pierwsi sami przybiegną.

Proste i logiczne !!!

Ale czy ktoś - poza Wilczkiem - to w ogóle w Polsce zrozumiał ???

www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artyk...m_campaign=pieniadze

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone