Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
 • Strona:
 • 1

TEMAT:

CZY REFERENDUM W BYTOMIU, MA NAJMNIEJSZY BODAJ SENS....??? 2017/08/29 15:10 #173604

 • Waldemar Bartosik
 • Waldemar Bartosik Avatar Autor
 • Gość
 • Gość
CZY REFERENDUM W BYTOMIU, MA NAJMNIEJSZY BODAJ SENS....???

Ostatnio dłuższy czas, przebywałem za granicą.
Ale zwabiony bombastycznymi doniesieniami prasy i wpisów w mediach społecznościowych o "źle" jakie się dzieje w Bytomiu, dodatkowo zachęcony programem sesji Rady Miejskiej, zwołanej na 29-30 sierpnia br,, która - miałem nadzieję - wyjaśni mi dotąd skrywane wstydliwie przez rządzącą opcję - pod wpływem rozzuchwalonej rozłamem w obozie BIS - opozycji, fakty z obszaru niegospodarności, udałem się na sesję RM, by bez uprzedzeń wsłuchać się w argumenty i zarzuty.

Kulminacyjnym punktem programu sesji, miało być referendum o odwołanie prezydenta miasta.

Gdy tylko nastąpił rozłam w rządzącym niepodzielnie obozie Damiana Bartyli, otwarcie mu sugerowałem przerwanie kadencji i proklamowanie referendum w sprawie odwołania i siebie i Rady Miejskiej Bytomia.
Dziś z tej sugestii się wycofuję.
Dlaczego ?
Bo jak sądzę, intencją wnioskodawców, jest odwołanie, samego prezydenta.

A obserwacje dziś poczynione na sali plenarnych posiedzeń Rady Miejskiej, bezspornie mi pokazują, że w skleconym ad hoc obozie przeciwników Bartyli - istnieją głębokie podziały.

Oni wzajemnie się obdarzają szyderstwem i drwiną, nie łączy ich program, ani wizja, ani idea, nie są w stanie wyłonić nikogo, kto poprowadzi ich do przyjaznego Bytomiowi - zwycięstwa.

Z prawdopodobieństwem bliskim pewności przewiduję, że Damian Bartyla zwycięży albo w referendum, albo w następujących po nich wyborach, i przyjdzie mu rządzić z Radą Miejską, w obecnym wrogim mu składzie.

Więc stracimy kolejny rok, i towarzyszące referendum nakłady.

CZY STAĆ NAS NA TO ???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

CZY REFERENDUM W BYTOMIU, MA NAJMNIEJSZY BODAJ SENS....??? 2017/08/29 19:46 #173609

Szczerze ?? Myślę, że gorszego Prezydenta niż Bartyla na pewno już nie będzie, wiec każdy inny na pewno będzie mniej kombinował niż Bartyla... Najlepszym rozwiązaniem jakby odbyło się referendum byłoby wprowadzenie komisarza do miasta, nawet na ten rok co został do wyborów. A później to jest loteria gdyż godnego kandydata na prezydenta na razie nie widać...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

CZY REFERENDUM W BYTOMIU, MA NAJMNIEJSZY BODAJ SENS....??? 2017/08/29 19:59 #173610

 • Waldemar Bartosik
 • Waldemar Bartosik Avatar Autor
 • Gość
 • Gość
Z całym szacunkiem, ale zarząd komisaryczny można wprowadzić tylko na pewien oznaczony przez prawo okres. Prezes Rady Ministrów może bowiem zawiesić organy powiatu i ustanowić zarząd komisaryczny na okres do 2 lat, nie dłużej jednak niż do wyboru zarządu przez radę kolejnej kadencji.
A przecież kandydatów na miejsce Bartyli jest bez liku. Tylko o programach nic ne słychać. Potwierdza to upływ czasu od wewnątrzbisowskiej dintojry.
Opozycja praktycznie przejęła Radę Miasta i wszystkie jej komisje. Czy zatem wciąż niczego nie może ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Strona:
 • 1
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone