Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

BYTOMSKIE REFERENDUM 2017/11/20 18:45 #175243

• Waldemar Bartosik
  • Waldemar Bartosik Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
BYTOMSKIE REFERENDUM,
czyli
LEKCJA PEDAGOGIKI STRACHU.

Do mego listownika Poczty Polskiej, trafiła dziś 12-to stronnicowa gazetka w formacie A-3, pod wymownym tytułem HASIOK BARTYLI.
Mimo wieku w lot zrozumiałem, że to agitacja na rzecz odwołania bytomskiego włodarza.

Nawet się ucieszyłem.

Bo przecież tak kosztowny i obszerny instrument propagandowego oddziaływania i indoktrynacji - na co naiwnie liczyłem - poszerzy moje horyzonty i optykę postrzegania problemów miasta, dla którego, z moim autorskim programem, ledwie 3 lata temu, aspirowałem do roli prezydenta.
I którego w pierwszym podejściu, wraz z plejadą wszystkich "opozycjonistów", Damian Bartyla - pokonał sromotnie.

Rozczarowanie przyszło niezwłocznie !

Na każdej stronie, we wszystkich artykułach, stek banałów, komunałów, ogólników.
I nic nie autoryzowane nazwiskiem : kto krytykuje, kto spotwarza i co chce zrobić !

SKĄD I U KOGO TEN NAGŁY ODPŁYW CYWILNEJ ODWAGI ???

Za to pyszałkowata deklaracja gamoni : Czy naszym miastem ma rządzić osoba, która nie szanuje pracowników, mieszkańców, przedsiębiorców, czy ludzi kultury ? Bez odwołania Bartyli, nie mamy czego szukać w gronie AMBITNYCH, rozwijających się miast.
I wreszcie clou MEGALOMANII :
Tej ciężkiej roboty CHCEMY SIĘ PODJĄĆ, BO TO NASZE MIASTO !!!

Kto i co chce zrobić (?) pozostaje się tylko domyślać.

Za to serwowane są kaskady oszczerstw, kłamstw i strachu :

- Za stadion Bartyli, można wymienić 115.000 okien w miejskich kamienicach,

- Po przejęciu PEC-u, nowy właściciel podniesie rachunki mieszkańcom,

- Nie chcemy wyższych podatków,

- Nie chcemy, by bytomianie nie mieli na chleb,

- Z kalendarza imprez kulturalnych, wypadło sporo atrakcyjnych pozycji, w tym Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów ( a co to ma wspólnego z kulturą ???)

No i to bezczelne manipulowanie kwestią procesu w Poznaniu przed zapadnięciem wyroku, kwalifikujące się do pozwu o pomówienie i WYSOKIE ODSZKODOWANIE.
Gdyby je było komu postawić.

Gdy się już w tym szambie utytłałem, przypomniał się mi komentarz Marcina Hałasia sprzed dwóch dni którego nie skomentuję, bo przy Nim jestem dyletantem w sprawach Bytomia :

"Dziś na FB zobaczyłem to zdjęcie.
Damian Bartyla rządzi Bytomiem fatalnie, wśród współpracowników ma typy ponure, ale towarzystwo, które chce go odwołać... Co najmniej z 8 z tych ludzi nie stanąłbym w jednym szeregu: są wśród nich typy tak ponure, że albo niesmak, albo strach.
Tym samym nie widzę dziś lepszego podsumowania sytuacji Bytomia niż cytat z "Doktora Żywago":
"Dwie bandy łajdaków walczą o władzę, więc nie interesuje mnie kto zwycięży."
Panu Mariuszowowi Janasowi współczuję, że musi stać w szeregu z takimi ludźmi i ściskać im dłonie."

Podkreślam, to jest opinia Hałasia.

Ale otrzymana gazetka, w niczym mi nie pomogła rozwiać jakiekolwiek wątpliwości.

NA REFERENDUM NIE IDĘ !!!

Rozstrzyganie, czy w miejsce prezydenta, mam wybrać kota prezesa czy konia Kaliguli, urąga mnie i powadze REFERENDUM.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

BYTOMSKIE REFERENDUM 2017/11/20 19:10 #175245

A ten post nie jest żadną BIS-owatą propagandą i agitą?
Cytując klasyka...
"C*cu, napij się kompotu!"

BYTOMSKIE REFERENDUM 2017/11/21 10:43 #175255

Ciekawe, że człowiek, który w 2014 roku starał się odsunąć Damiana Bartylę od władzy konkurując z nim w wyborach, a teraz staje w jego obronie i apeluje o pozostawienie go na stanowisku, a co gorsza o zrezygnowanie ze swojego, demokratycznego prawa.

BYTOMSKIE REFERENDUM 2017/11/21 11:31 #175259

Gdyby to referendum było oddolnym ruchem, mieszkańcy zebrali by podpisy, to miało by sens. Dopóki to jest gra polityczna i "wszyscy na jednego", mało ma wspólnego z obowiązkiem pójścia na tą polityczną szopkę. Jakby w tym mieście było tak tragicznie jak to przedstawia koalicja anty, to co tak chętnie chcą się dobrać do koryta? Czują krew i chęć do kręcenia swoich lodów?

BYTOMSKIE REFERENDUM 2017/11/21 12:12 #175262

janek opanek, być może nie wszyscy myślą Twoimi kategoriami i władzy w mieście nie traktują jako "dobranie się do koryta" i uzyskanie możliwości "kręcenia lodów".

BYTOMSKIE REFERENDUM 2017/11/21 12:46 #175266

• Waldemar Bartosik
  • Waldemar Bartosik Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Obawiam się, że albo nie mówimy tym samym językiem, albo radykalnie się różnimy zdolnościami percepcyjnymi.
Wypowiedź kompletnie nie na temat....

BYTOMSKIE REFERENDUM 2017/11/21 14:57 #175274

janek opanek, być może nie wszyscy myślą Twoimi kategoriami i władzy w mieście nie traktują jako "dobranie się do koryta" i uzyskanie możliwości "kręcenia lodów".

być może jako PiS jesteście jedyni którzy mają inne zamiary,ale reszta już pokazała swoje oblicze

BYTOMSKIE REFERENDUM 2017/11/24 22:01 #175385

Dziś pierwszy raz poczułem, że zbliża się Referendum. Banery w kilku miejscach na Szombierkach a po powrocie z pracy, w skrzynce dwustronna ulotka wydana przez opozycjonistów.

BYTOMSKIE REFERENDUM 2017/11/27 19:39 #175446

Wybory i referendum są bardzo podobnym narzędziem - w obydwu przypadkach komuś daje się szansę lub się ją odbiera. To pierwsze jest niczym rekrutacja pracownika, zaś to drugie - bardziej radykalne - zwolnienie osoby niekompetentnej. Obydwa narzędzia są demokratycznym przywilejem, a nawet obowiązkiem wyborców. Bierność oznacza obojętność, brak jakiejkolwiek troski o dalsze losy miasta. Taka postawa jest naganna, a obnoszenie się z nią, podobnie jak z postawą osoby zatroskanej o losy miasta, to nic innego jak hipokryzja.

Ja osobiście jestem za odwołaniem Damiana Bartyli ze stanowiska prezydenta miasta. Nie mniej trudno wskazać mi osobę godną by objąć to ważne stanowisko - aczkolwiek trudno mi sobie wyobrazić, że mogłoby być jeszcze gorzej, z drugiej zaś strony Damian Bartyla to żywy dowód na to, że nigdy nie jest tak źle by nie mogło być gorzej... Należy jednak pamiętać, że Bytomscy wyborcy, mają szansę pokazać, iż KAŻDY JEDEN kto NIE SPEŁNI oczekiwań mieszkańców, zostanie odwołany ze stanowiska. Co istotne, może to być kadencja za kadencją - aż do skutku. I nikt nie może czuć się bezkarny.

Zacznę od sukcesów Pana prezydenta, bo nie ma tego za wiele:

1. Odbudowa linii tramwajowej w Łagiewnikach - co prawda w poprzedniej kadencji, świeżo po odwołania Piotra Koja, jednak był to sukces.
2. Rewitalizacja Parku miejskiego - oj tak, tu należą się pokłony, bo naprawdę ładnie to się prezentuje.

A co zawiodło? Oto moja lista - i nie wnikam czyja to zasługa, Prezydent reprezentuje miasto i to on zbiera pochwały za sukcesy i baty za porażki:

1. Niedopracowana, nieprzemyślana Strzelców Bytomskich:
a) brak ciągłości ścieżek rowerowych i traktów pieszych
b) z 4 sygnalizacji świetlnych zrobiło się 9...
c) podstawowe błędy na etapie projektowania - jak zakazy skrętu w drogach osiedlowych itp.
d) wydłużony czas przejazdu tramwaju - brak priorytetów czy nawet akceptowalnej reakcji świateł na zbliżający się tramwaj
e) żeby dostać się na/z przystanku autobusowego "Narutowicza" (w kierunku T.G.) z/na Stroszek, pieszy musi pokonać 4 sygnalizacje świetlne (a pokonuje jedno skrzyżowanie!). Światła: ul.Sikorskiego; ul. Strzelców Bytomskich; Torowisko tramwajowe; ul. Narutowicza.
f) Przystanek tramwajowy "Kopalni Powstańców Śląskich" w kierunku Zajezdni został pozbawiony wiaty przystankowej, ponadto peron przystankowy jest niezwykle wąski, a nie zamontowano nawet barierek zabezpieczających - o co zabiegałem korespondencyjnie w U.M.
g) wysepka na całej ciągłości remontowanego odcinka, skutecznie ogranicza przepustowość w przypadku uszkodzonego pojazdu na jezdni, oraz utrudnia przejazd pojazdom uprzywilejowanym

2. Ośmieszanie wizerunku miasta poprzez przecięcie wstęgi przez prezydenta miasta podczas otwarcia marketu, oraz zamieszczeniem tego wydarzenia na oficjalnej stronie U. M.

3. Miasto, które tnie koszty gdzie tylko się da, oszczędza na wszystkim na czym tylko może, buduje drogę dojazdową do marketu za 2 mln zł...

4. Kulturalna czarna dziura.... Do niedawna jedną i w sumie jedyną mocną stroną miasta była właśnie kultura. Miasto słynące z Opery, szkoły muzycznej, Muzeum Górnośląskiego, szkoły baletowej, Teatru Rozbark, ale przede wszystkim licznych imprez kulturalnych. W tym roku nie odbył się Międzygalaktyczny zlot superbohaterów (impreza znana na całą Polskę, prezentowana przez ogólnopolskie media), Dni Bytomia i wiele innych. Te imprezy można było sfinansować kosztem drogi do marketu i to przez najbliższych kilka lat!

5. Największa mrzonka - Stadion P.B. - nie w tej formie i nie na taką skalę. Można było tego dokonywać stopniowo, etapami, ale i tak finalna wizja była grubo przesadzona. Mimo iż NIC z tego się nie urzeczywistniło, to na zwizualizowanie tych fanaberii miasto wydało miliony.

6. Druga mrzonka - Centrum Przesiadkowe - kolejne miejskie pieniądze na projekt, który nie zostanie wykonany. W sumie to dobrze, bo zgłaszane uwagi do tego niefunkcjonalnego projektu nie były uwzględniane przez U.M.

7. Psie wybiegi zastąpione przez.... KUWETY.

8. Największa szansa dla Bytomia - REWITALIZACJA, stoi pod dużym znakiem zapytania. Bierność władz Bytomia w tej sprawie jest przerażająca.

9. Próby sprzedania bytomskich spółek.

10.Problem śmieci wałkowany do znudzenia. Problem duży i sporo by można o nim pisać, ale wszystko już zostało powiedziane. Ja odbiję jedynie flagowy argument zwolenników Bartyli - "to już było wcześniej". A mnie nie obchodzi od kiedy to było. Bartyla nie podjął żadnych działań by coś w tej materii poprawić, co więcej są namacalne dowody, pisma przez NIEGO podpisywane, które dowodzą, że on ten problem tylko POGŁĘBIAŁ. A nawet jeśli pozostawiłby stan rzeczy takim jaki był, to czy to ma działać na jego korzyść? Czy dobry gospodarz zastając mieszkanie zaśmiecone, będzie do takiego domu zapraszał znajomych czy raczej najpierw je uprzątnie?

11.Budżet w fatalnym stanie. Tak fatalnej sytuacji w miejskiej kasie jeszcze nie było. Pracownicy miejscy bez wypłat w Grudniu...

12.Nie wiem czy Pan prezydent pozyskał jakiekolwiek fundusze, na cokolwiek... Nie udało się nawet na wymarzony stadion, ale również na tak wyczekiwaną BECETKĘ

13.Wycofanie się z modernizacji ulicy Katowickiej w ramach pierwszego projektu, gdzie dofinansowanie sięgnęło aż 80%. Takiego dofinansowania już nie będzie a miasto za to samo, teraz zapłaci o kilka milionów więcej....

14.Karygodny projekt rewitalizacji Bytomki. Z 4 pełnowymiarowymi stadionami piłkarskimi z oświetleniem. Do tego ścieżki pieszo/rowerowe ŻWIROWE bez oświetlenia i brak chociażby jednego placu zabaw....

15.Obrażanie się na metropolię, nie branie udziałów w spotkaniach gdy ważą się losy miast... Dziecinne zagrywki które mogą nas sporo kosztować, a miasto wystawiają na pośmiewisko.

16. Afera za aferą, aż nie sposób zliczyć... i to na całą Polskę. Można powiedzieć, że to zasługa opozycji, ale opozycja była od zawsze i to dla każdej władzy - nagle wszyscy się uwzięli?

Tych rzeczy można by zliczać. I pewnie o wielu zapomniałem. Największym problemem tej władzy są daleko idące konsekwencje (negatywne), na które tego miasta już po prostu nie stać. Wolę prezydenta który zrobi mało, ale który nie zaszkodzi, niech przynajmniej postawi to miasto w dobrym świetle.

Tego, mam nadzieję, że odwołamy, a jeśli następny - podobnie jak ten - nawet nie będzie udawał że się stara, to go też odwołamy! I tak aż do skutku! Trudno! Trzeba pokazać władzy, że mieszkańcy Bytomia też potrafią wyciągać konsekwencje i skończyły się czasy wolnej amerykanki w tym mieście.

Tyle z mojej strony.

BYTOMSKIE REFERENDUM 2017/11/27 20:07 #175449

Ja bym dodał jeszcze bierność w sprawie lodowiska które z początkiem nowego roku będzie chyba zamknięte.

BYTOMSKIE REFERENDUM 2017/11/27 21:00 #175451

Dzis nasz strzelec wyborowy straszył nauczycieli ze nie dostana pensji z początkiem grudnia i ze wypłata 500+ tez stoi pod znakiem zapytania. Dno.

BYTOMSKIE REFERENDUM 2017/11/27 22:37 #175454

Muszę nieco uszczuplić ogrom zasług prezydenta. Projekt odnowienia Parku Miejskiego opracował i pozyskał na to finansowanie Robert Białas jeszcze za kadencji Piotra Koja. Bezpośrednią zasługą Bartyli to nie jest, chociaż w świetle jego dokonań niespierniczenie czegoś jest wybitnym osiągnięciem.

BYTOMSKIE REFERENDUM 2017/11/30 18:45 #175525

Wywiad Kamila Durczoka z Damianem Bartylą, warto obejrzeć:

silesion.pl/damian-bartyla-w-ogniu-pytan...eferendum-30-11-2017

BYTOMSKIE REFERENDUM 2017/11/30 20:13 #175526

Pójdę na Prawdziwe wybory samorządowe w Październiku 2018r będę głosować na PIS

BYTOMSKIE REFERENDUM 2017/11/30 22:25 #175528

Ha ha ha

• Strona:
  • 1
  • 2
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone