Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

fazaniec i okolice 2007/01/13 19:22 #4870

• zulon
  • zulon Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
mało znany poniemiecki park na granicy Bytomia i Rudy Śl , bardzo urokliwe miejsce fajne scieżki do jazdy na rowerze troche dziko i pusto ,samemu bym tam się bał spacerowac.
Może ktos ma jakąsś ciekawą mapkę tej okolicy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

fazaniec i okolice 2007/01/13 20:55 #4878

Jest to jedno z miejsc, których jeszcze nie spenetrowałem i na pewno przy najbliższej okazji (nie wcześniej jak wiosną ;) ) będę się musiał tam wybrać. Niestety nie posiadam też żadnej mapki tego miejsca (sam nawet nie wiem, gdzie to dokładnie się znajduje heh). Możesz Zulon, możecie powiedzieć jeszcze coś ciekawego na temat tego parku?

fazaniec i okolice 2007/01/14 08:38 #4912

• zulon
  • zulon Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
można tam wjechac od kilku stron , najłatwiej trafic jadąc ulicą orzegowską w dól od Bytomia mijamy osiedle i tuż przed wjazdem do Rudy po prawej stronie jest widoczny wjazd na parking tam znajduje sie zachodni kraniec fazańca . ja "odkryłem" ten park od strony ogródków działkowych i garaży , ale przez ten parking łatwiej trafić.

fazaniec i okolice 2007/01/14 14:41 #4967

• Parki miejskie
Na terenie gminy Bytom znajduje się 6 parków spacerowo-wypoczynkowych:
− Miejski im.Franciszka Kachla
− Fazaniec w Szombierkach
− Ludowy w Miechowicach
− Mickiewicza
− Grota w Suchej Górze,
− Park w Łagiewnikach
o łącznej powierzchni 97 ha, z czego 3 parki, tj. park Ludowy, Miejski i Fazaniec, objęte są ochroną Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

fazaniec i okolice 2007/01/15 12:03 #5246

Park"Fazaniec"swoją świetność przeżywał na przełomie lat 70 - 80 ( nie wspominam tu histori przedwojennej bo tego nie pamiętam), kiedy to organizowane były tam festyny, liczne zabawy itd.Pamiętam że w parku był fajny plac zabaw,chyba najładniejszy basen kąpielowy w Bytomiu, stały drewniane "tancbudy",na czas festymów uruchamiano małą gasatronomię .No ale to wszystko się skończyło , przypuszczam że jak parkiem przestały interesować się zakłady pracy(KWK Szombierki i Huta Bobrek).Dzisiaj to rzeczywiści dzicz,wszystko zaniedbane.Spacer ok1 km polecam od strony ul.Orzegowskie na granicy Bytomia i Rudy Śl.i główną aleją dochodzimy do kościoła w Bobrku z kąd tramwajem lini 5,18 i 30 wracamy do centrum.

fazaniec i okolice 2007/01/15 22:13 #5390

• zulon
  • zulon Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
ale dojscie do Koscioła w Bobrku od tamtej strony jest chyba zamkniete , (zamknieta kladka nad dawnym torowiskiem po ktorej jeszcze rok temu mozna bylo spokojnie przejechac na rowerze)

fazaniec i okolice 2007/02/27 17:27 #9715

• Pegrace
  • Pegrace Avatar
  • Gość
  • Gość

ale dojscie do Koscioła w Bobrku od tamtej strony jest chyba zamkniete , (zamknieta kladka nad dawnym torowiskiem po ktorej jeszcze rok temu mozna bylo spokojnie przejechac na rowerze)

Byłem tam niedawno, dalej można przejść przez ten wąski mostek (choć oficjalnie nie można :P ) do Fazańca, nota bene ów mostek to podobno "ulubione" miejsce bobrkowskich wisielców.

fazaniec i okolice 2007/07/04 14:02 #14179

Wreszcie zajrzałem do parku Fazaniec i rzeczywiście miejsce bardzo ładne, dwie główne aleje w dolinkach, strumyki, natomiast mocno zapuszczone. Też następnie skierowałem się na Bobrek polną ścieżką pod topolami (nie skorzystałem z "mostu wisielców"), do odnowionego wewnątrz kościoła warto zajrzeć, no i zabytkowa kolonia robotnicza warta jest uwagi (w zależności od pory dnia należy zachować odpowiednią ostrożność :) ).

fazaniec i okolice 2011/09/08 15:57 #82631

• marbytom
  • marbytom Avatar
  • Gość
  • Gość
pal.blox.pl/2011/09/Wyprawa-na-F ... esnia.html

"Wyprawa na Fazaniec 21 września

Dla ilu z Was to miejsce jest nadal owiane tajemnicą. Kiedy ostatnio je odwiedziliście. Czy wiecie gdzie to w ogóle jest ? Zapraszamy wszystkich serdecznie na zwiedzenie tego uroczego miejsca wspólnie z nami. Prosimy zabrać prowiant bo mamy zamiar odbyć naprawdę dłuuuugi spacer. Zbieramy się o 10.00 przed Punktem Pomocy Koleżeńskiej (parafia przy ulicy konstytucji 20) planowany powrót jest na godzinę 15.00 "

• Strona:
  • 1
Moderatorzy: Ghost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone