Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Bytom - Miasto Sportu 2018/02/26 22:59 #177596

Czy jeszcze wrócą czasy wielkiego bytomskiego sportu?
Jak narazie zapowiada się na walkę o 3 ligę między Polonią, Szombrami i Cidrami.
Ktokolwiek z tej trójki awansuje będzie dobrze, jednak mimo, że nie mam ulubionego zespołu to myśle, że powinny awansować Szombry - stabilniejsza sytuacja.
A wy jak myślicie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom - Miasto Sportu 2018/04/03 20:52 #178239

niestety jestem przeciwnego zdania , mimo tego że od dawna im kibucuję ,
i chciałbym z całego serca by awansowali, ale niestety szansa jest mała :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom - Miasto Sportu 2018/06/14 09:19 #179408

Jak Miasto Sportu to Miasto Sportu - jest fajna wystawa w Rynku 7, nie wiem czy wspominane było na forume.„Sportowy świat dawnego Lwowa” w Bytomiu

Od 12 czerwca w Biurze Promocji Bytomia będzie można oglądać wystawę „Sportowy świat dawnego Lwowa: ludzie i miejsca” przypominającą sylwetki osób, które zasłużyły się dla rozwoju sportu we Lwowie, a po wojnie także na Śląsku i w Bytomiu. Bogactwo i różnorodność przedwojennego życia sportowego we Lwowie zdumiewa i zaskakuje. Obok futbolu rozwijały się tutaj lekkoatletyka, szermierka, saneczkarstwo, gimnastyka, szybownictwo, hokej, tenis i kilka innych dyscyplin. Na wystawie zaprezentowano również obiekty sportowe dawnego Lwowa, które były nieodłącznie związane z gwiazdami sportu. To właśnie na boiskach i salach gimnastycznych Lwowa odkrywały one swoje talenty i rozpoczynały swoją przygodę ze sportem.

Wystawa została przygotowana przez reaktywowany klub Pogoni Lwów. Otwarcie wystawy odbędzie się 12 czerwca o 16.00 w Biurze Promocji Bytomia na Rynku 7. Będzie ja można oglądać do 30 czerwca.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom - Miasto Sportu 2018/06/30 17:29 #179644

A na Rozbarku znowu się dzieje - dziś Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w łucznictwie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom - Miasto Sportu 2019/02/28 14:11 #183678

Jak w temacie - Bytom miasto sportu.

Zlikwidowano drużynę rezerw Polonii Bytom. Koszt utrzymania w skali roku to ok. 10 tys zł.
W ramach oszczednosci zatrudniono w klubie Panią Dorotę Borecką Leszczuk na stanowisko Gl. Księgowej za 8 tys zł.

Hokeistki rozpoczynają walke finałową o tytul MP w Hokeju na lodzie kobiet. W ramach rozgrywek w przyszłym sezonie będą grać na lodowisku przed biblioteką miejską.

Drużyna hokejowa TMH Polonia Bytom przestała istnieć.

Zawodnicy WTS Polonia Bytom od młodzika wzwyż swoje mecze rozgrywają w Gliwicach. 30 mln zł ktore wydało miasto na remont pływalni krytej okazało się za mało zeby mogli grac tutaj zawodnicy roznych grup wiekowych seryjnie zdobywający medale MP ze złotymi na czele. Remont dokonywany był podczas rządów Piotra Koja, kiedy wiceprezydentem miasta był Mariusz Wołosz. Remont wykonywałą firma w której Wołosz uprzednio pracował.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom - Miasto Sportu 2019/02/28 14:43 #183679

W Bytomiu przez 6 lat rządził wysokiej klasy menadżer specjalizujący się zarządzaniem sportem. Jak widać po powyższym poście, zostawił lokalny sport w znakomitej kondycji, dzięki czemu jego następcy muszą już tylko pilnować, żeby dalej kwitnął.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom - Miasto Sportu 2019/02/28 15:44 #183680

@Passphrase nie przesadzaj.Przecież łaskawcy z UM dali 40tyś na drużynę widmo :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom - Miasto Sportu 2019/02/28 18:38 #183683

Jak w temacie - Bytom miasto sportu.

Zlikwidowano drużynę rezerw Polonii Bytom. Koszt utrzymania w skali roku to ok. 10 tys zł.
W ramach oszczednosci zatrudniono w klubie Panią Dorotę Borecką Leszczuk na stanowisko Gl. Księgowej za 8 tys zł.

.

Tropy wiodą do Świętochłowic. Może to w ramach pomocy dla uchodźców.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom - Miasto Sportu 2019/02/28 19:28 #183684

Choćbyś nie wiem jak remontował ten basen, to nie zmieni się w nim jedna rzecz - rozmiar, a to jest chyba główny powód grania "na wygnaniu".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom - Miasto Sportu 2019/02/28 21:22 #183688

Ze strony PZP:

P.W. 1.4. - Odległość pomiędzy liniami bramkowymi nie może być mniejsza
niż 20 m i nie większa niż 30 m. Szerokość pola gry nie może być
mniejsza niż 10 m i nie większa niż 20 m.
W meczach kobiet odległość pomiędzy liniami bramkowymi
nie może być mniejsza niż 20 m i nie większa niż 25 m.
Granica pola gry znajduje się 0,30 m za linią bramkową.
P.W. 1.5. - Głębokość wody nie powinna być nigdzie mniejsza od 1,80 m
(preferowane 2 m).
W przypadku zawodów FINA pole gry powinno mieć wymiary:
30m x 20m (mężczyźni) i 25m x 20m (kobiety).
Temperatura wody powinna wynosić nie mniej niż 26 stopni C
z tolerancją jednego stopnia.
Intensywność światła nie może być mniejsza niż 600 luxów.
Każda Narodowa Federacja może ustalić obowiązujące na terenie
swojego działania odrębne parametry przeprowadzenia zawodów.


Ze strony OSiR:

Wymiary basenów:pływacki - 25 m (długość) x 10,70 m (szerokość) x ~2 m (głębokość)rekreacyjny - 6 m (długość) x 10,70 m (szerokość) x 0,9-1,2 m (głębokość)

To chyba nasz basen sie miesci w granicach ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom - Miasto Sportu 2019/03/01 08:30 #183694

georg11 - z ciekawości wypytam się ile brakuje do tego żeby można było rozgrywać zawody w Bytomiu. Myślę jednak że gdyby było to możliwe, WTS nie ponosiłby sporych kosztów wynajmu obiektu w Gliwicach.

MephiR - to ze w Bytomiu rządził nieudacznik to ja o tym doskonale wiem. Konfrontuję po prostu w tej chwili fakty w odniesieniu do zapowiedzi. Jak na razie widać że plan jest oparty na tym zeby wszystko zlikwidować i nieustannie tłumaczyć to winą poprzedników. Po co było jednak kłamać i mówić o tym iż ma się pomysł na naprawe ? Jeżeli ten pomysł oparty jest na likwidacji wszystkiego to szczerze gratuluję tej koncepcji. Jeżeli Wołosz poprzez likwidację drużyn i klubów rozumie inwestowanie w młodzież to również gratuluję mu pomysłu. Kto będzie uprawiał hokej, piłke nożną czy cokolwiek innego wiedząc iż w klubie nie ma pierwszej czy drugiej drużyny ? Nie będe już wspominał o tym iż zlikwidowano drugą drużynę Polonii której utrzymanie kosztowało ok 10 tys zł rocznie a w to miejsce zatrudniono w klubie w/w niewiastę za 8 tys zł miesięcznie. Widzisz tutaj sens i logikę ?.
Rządy Bartyli w tym mieście to już historia, trzeba to grubą kreską oddzielić i jak najszybciej o tym zapomnieć, ale nieustanne tłumaczenie likwidacji po kolei wszystkiego tym że to wina poprzednika to jest płytkie i słabe tłumaczenie. NIe po to mieszkancy wybrali nowe władze żeby te cały czas wypominały poprzednikom jak to zle pracowali, tylko po to zeby była jakas szansa na to aby w tym miescie było lepiej. Lepiej dla miasta byłoby gdyby Wołosz skoncentrował się na tym aby wysyłać zawiadomienia do prokuratury odnośnie działań Bartyli, a nie wałkował przez cały czas jedno i to samo. MIały byc raporty otwarcia, rozliczenia poprzedników a co mamy ? Podwyższanie diet, wynagrodzeń, zatrudnianie kolesi i koleżanek i powolna likwidacja sportu w tym miescie. Czym to sie różni od tego co robił Bartyla ? Niczym.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom - Miasto Sportu 2019/03/01 11:22 #183703

Jak to jest, że inne kluby jakoś sobie radzą we własnym zakresie, a Polonia jest jak dziecko specjalnej troski, które pomimo, że jest już pełnoletnie, to ciągle trzeba je karmić, bo samo nie potrafi? Gdyby Bartyla nie włożył drużyny piłkarskiej do miejskiej spółki, to Polonia sama zadecydowałaby o dalszym istnieniu drużyny rezerw, a tak robią to za nią politycy. Poza tym skoro ich utrzymanie to tylko 10 tys. rocznie, to czemu np. kibice nie dogadają się z Bytomskim Sportem, aby uruchomić społeczne finansowanie rezerw? Skoro na baraże z Cidrami potrafiło przyjść 1000 fanów, to jak każdy raz w roku da na tacę 10 zł i sprawa będzie rozwiązana.

Zgadzam się, że zatrudnienie księgowej za 8 tys. zł to skandal i cieszę się, że ta współpraca została bardzo szybko ucięta przez prezydenta. Wypadałoby jeszcze ukarać za to prezesa.

Co do reszty: w 3 miesiące nie da się wybudować nowego basenu. Umińska z Turzańskim w Piekarach próbują to zrobić od 4 lat. Gdyby BPK nie kupiło sobie niepotrzebnej studni i terenu przy ul. Magdaleny, to z tych pieniędzy dałoby się dziś postawić nową pływalnię. W Tychach aquapark postawiły wodociągi, więc czemu nie można by tego powtórzyć w mniejszej skali w Bytomiu? Dziś jednak nie jest to do zrealizowania, bo ktoś doprowadził naszą spółkę na krawędź upadku.
Nota bene, gdyby miasto przekazało teren przy ul. Magdaleny do BPK aportem zamiast go mu sprzedawać, to basen mógłby powstać właśnie tam i dzięki bliskości oczyszczalni można by - tak, jak w Tychach - wykorzystywać biogaz do zasilania pływalni w prąd i ciepło. No ale, co się stało, to się nie odstanie...

Do kwestii hokeja zachowuję pewien dystans. Owszem, obecna sytuacja jest nieciekawa, jednak żeby zrobić porządek w firmie, często ogranicza się działalność na pewien czas, żeby przeprowadzić działania naprawcze i wrócić, gdy wszystko zostanie uporządkowane. Na ostatniej sesji radni przekazali 160 tys. zł na aktualizację dokumentacji projektowej nowego lodowiska przy ul. Pułaskiego. Jeśli Bytom rzeczywiście pozyska kasę z ministerstwa, to pewnie za 1,5 roku będziemy mieć nowoczesny obiekt, na bazie którego będzie można odbudować pozycję Polonii, a do tego czasu wszystkie brudy w klubie powinny zostać wyczyszczone.

Wołosz powinien przedstawić konkretny plan działań w zakresie sportu. Wtedy wszystko będzie jasne i będzie go można rozliczać z wykonania każdego etapu. Niestety póki co są same niewiadome, a my możemy snuć tylko domysły, czy nowy prezydent chce wszystko zlikwidować, czy odwrotnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom - Miasto Sportu 2019/03/01 12:26 #183704

Ale popatrz - piszesz tylko gdyby to , gdyby tamto to by bylo tamto, a gdyby jeszcze bylo inaczej to mogloby byc jeszcze inaczej. Idąc tym tokiem myslenia, gdyby Bytom został niemiecki to dzis pewnie nie mielibysmy takich problemów. Takie myślenie i przywoływanie cały czas gdyby, gdyby, i gdyby do niczego nie prowadzi. To jest ta sama polemika jaką uprawia Wołosz - bo Bartyla to zrobil zle, to zrobil zle i to zle. Gdyby zrobil dobrze to by nadal był prezydentem miasta. Wiekszosc trzezwo myslacych ludzi wie ze robil zle i dlatego dzisiaj jest bezrobotny. Tak samo jak zle robil Koj z Woloszem i tez zostali odwołani.
Niczego nie wniesie nieustanne gdybanie. Mial byc plan naprawy calej sytuacji, ale jaki on jest ? Nie ma go. Zlikwidowac wszystko i pozbyc sie klopotu zwalajac wszystko na Bartyle.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom - Miasto Sportu 2019/03/01 12:36 #183705

Masz rację.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom - Miasto Sportu 2019/03/01 13:24 #183709

Zgadzam się, że zatrudnienie księgowej za 8 tys. zł to skandal i cieszę się, że ta współpraca została bardzo szybko ucięta przez prezydenta. Wypadałoby jeszcze ukarać za to prezesa.


Ty tak na serio? Spadochroniarz ze Świętochłowic znalazł się w miejskiej spółce bez wiedzy prezydenta? Prezes sobie tą Panią sam zatrudnił? Brawo Ty!
Podobne akcje są w każdej spółce,spółeczce,ale Ty zaglądasz tylko tam gdzie pojawia się nazwa Polonia Bytom.

Mamy marzec, do końca stycznia,a już najpóźniej początek lutego wiceprezydent obiecał zaprezentowanie przez UM planów co dalej z lodowiskiem ,stadionem itd.,a tu dalej ciszaaaaa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ghost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone